Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Сдава багажа или настройката куца...?

Препоръчан отговор

Проблемът за който ще ви разкажа възникна отдавна, но сега найстина вече започна да става нетърпимо. Притежавам монитор "Hansol 510a" CRT, 15 inch 0,28 стъпка. Притежавам го от близо 8 години, не е преекспонирано с употребата му, не съм го оставял да работи на зациклика картина, абе пазил съм си го, дето има една дума. Милият обаче мощно взе да потъмнява от едно време насам, даже в стаята има срещулежаща светлина, която влиза и през деня е МНОГО трудно да се справям. Вечер нещата се оправят, но в горния десен ъгъл трепти та се нетрае :-( Когато го регулирам (от братнес-а на контролерите не редица плейъри нещата не само че не се оправят, ами и заприличва на филм от ония психеледеий през 70-те biggrin.gif). Дали вие, добри хора, нямате някой софтуер (аз за такъв поне НЕ СЪМ ЧУВАЛ) който да оправи нещата, или ако има възможност да ми кажете как да постъпя за да му доексплотирам животеца с радост ще почерпя бира :> cool.gif

П.С. По другите теми гледам разпитвате, видео картата ми е Радеон х1650, но е тестван на рива тнт2 м64 ултра, преди около 2 години имах такава и проблемите не бяха много различни.

та завършвам и с въпроса:

Сдава Багажа, или найстройките куцат

Чувал съм за някакви мониторни профилактики в разни сервизи, кажете ако знаете нещо по въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че си казва думата, 8 години да изкара работа без да ти е праел до сега проблеми CRT това е рядкост :) Мисля че здава багажа но нека си кажат мнението другите User-и на kaldata

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в стаята има срещулежаща светлина... Това нещо много убива кинескопа... Най-вредни са естествената слънчева светина и луминисцентните лампи... Тва го казеам като специалист Радитехника и телевизия (диплома 5,88) и незавършил (все още) инж. електроника... 8 госинки ти е служил еярно... Мисля че отива във вечните полета на безкрайното спокойствие, почивна станция белите камъни, или простичко казано - умира... Има начин да го поусилиш малко за още годинка или 2 - един вид презареждане на кинескопа... Засилва се малко цветността и т.н. показатели, ама честно казано не зная каде и дали някой въобще го прави това, и още по-честно казано не знам дали си заслужаеа... В смисъл такъв ако те обръснат с едно 100лв... Малко или много моя кошник (монитора) го взех за 105 на времето (януари миналата година)... Моята препоръка е, да не си мъчиш машинката повече... Най-добре потърси CRT втора ръка 19" за предпочитане (17" са по-евтини) за около 100-тина лв и се оборудвай...

Успех :)

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в стаята има срещулежаща светлина... Това нещо много убива кинескопа... Най-вредни са естествената слънчева светина и луминисцентните лампи... Тва го казеам като специалист Радитехника и телевизия (диплома 5,88) и незавършил (все още) инж. електроника... 8 госинки ти е служил еярно... Мисля че отива във вечните полета на безкрайното спокойствие, почивна станция белите камъни, или простичко казано - умира... Има начин да го поусилиш малко за още годинка или 2 - един вид презареждане на кинескопа... Засилва се малко цветността и т.н. показатели, ама честно казано не зная каде и дали някой въобще го прави това, и още по-честно казано не знам дали си заслужаеа... В смисъл такъв ако те обръснат с едно 100лв... Малко или много моя кошник (монитора) го взех за 105 на времето (януари миналата година)... Моята препоръка е, да не си мъчиш машинката повече... Най-добре потърси CRT втора ръка 19" за предпочитане (17" са по-евтини) за около 100-тина лв и се оборудвай...

Успех :clap:

Абсолютно съм съгласен! Просто ломинофора вече си е изпялпесента! Може да му се удължи живота малко (година макс.) като му се вдигне ускорението от ТХО-то но ако не знеш какво и как да пипаш по добре недей защото напрежението там за тези монитори от порядъка на 12000в. ако имаш някои познат да ти го направи добре мо в сервиз няма смисъл да го носиш защото ще ти вземат поне 15-20 лв само за отварянето! А едно ЦРТ втора ръка в отлично състояние върви около 50лв. така че ти си прецени! Обаче при всички положенияпочвай да събираш парички за монитор зачтото твоя си отива! Почивна станция Белите камъни laugh.gif междудругото psycho_666 колеги сме cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво го погребахте Хонсол(о :Р)-а, но този проблем си върви от около 4-5 години и все още диша така че аз съм оптимист, а и снощи, окрилен от чудесата който виждам че съветвате хората да си правят, се надъхах да си видя херците и видях: О!!! чудо, до сега е работил на 60 хц, но аз го пуснах на 85хз (в разделителна способност 800х600, понеже досега използвах 1024х768) и трептенето изчезна, остана само яркоста по някакъв начин да оправя. Ще съм благодарен ако някой знае някоя програма, с която да мога да го регулирам. Мисля че фотошоп-а имаше такъв адобе гама коректор, който се намираше в контролния панел, но самата програма не успя да се справи добре, изсветли го, но детайлността се загуби (а предполагам това си е и цената на софтуерното симулиране на хардуерна промяна :>>). Все пак ако имате някакви предположения ще съм ви много благодарен. При все че доста хора споделиха че са техници тогава ще ги помоля да видят другата ми тема която съм пуснал отностно ТВ ОУТ-а :clap: благодаря ви много хора и дотука пребройх че вече се сабира каса, така че ако има хорица от моя град може да намажат нещичко:ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

isymit, аз смятам че очите ти струват повече от един нов монитор, ти как мислиш? 60Hz при CRT е...нямам думи как да се изразя, че и 8 години.

Въобще не се излагай, и не си убивай очите! Отивай в техномаркета или друг магазин и вземай едно TFT!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
isymit, аз смятам че очите ти струват повече от един нов монитор, ти как мислиш? 60Hz при CRT е...нямам думи как да се изразя, че и 8 години.

Въобще не се излагай, и не си убивай очите! Отивай в техномаркета или друг магазин и вземай едно TFT!

Почти съгласен... Значи вярно е, че ТФТ мониторите не вредят на очите... Вярно е... За сметка на това, обаче вадят (и няма спор в това) по-лоша картина от което и да е CRT... Тук много хора ще спорят с мен... НО ТФТ мониторите имат един (още един) основен недостатък... Работи само на една резолюция... Ако видеото ти не е качествено малко трудно ще подкараш всичко на въпросната резолюция... Както и да е... В ТФТ е бъдещето, но въпроса е да се вземе качествено такова, за да не се сменя след смяна на компа... Тука идва основния проблем "ще поддържа ли картата игрите на въпросната резолюция"... Тук съм с 2 крака и една ръка че с другата пиша за ЦРТ... Просто си пуска всичко на всякакви резолюции... Въпроса е само един - честотата да е над, повтарям НАД 75херца...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вярно е... За сметка на това, обаче вадят (и няма спор в това) по-лоша картина от което и да е CRT

Дай примери... искаме примери, щото чак да няма спор... тези фанатизирани алабализми ги четем във всяка тема за LCD технологията.. Ти дори самият отбелязваш на места, че LCD не е от вчера, а доста вода е изтекло от тогава, не е ли малко пресилено да смяташ, че качеството е на нивото от преди 10/15 години?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

psycho_666, За резолюцията си напълно прав. Що се отнася до производителността на компа.. мисля че всеки който играе съвременните игри като ut3, crysis и т.н. ще му трябва поне 8-ма серия nvidia карта, които не са скъпи в момента. А за офис приложения. гледане на филми и т.н. няма никакви проблеми.

За качеството на образа незнам. нямам допир до CRT в момента. Купих си самсунг 2232BW и съм страшно доволен от него. В офиса имам един NEC 19" CRT 2004г. еми кво да кажа, образа един син такъв стои за разлика от тфт :P

Ще се радвам да чуя защо CRT има по-хубав образ, и достатъчно добър ли е да се забележи с просто око.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай примери... искаме примери, щото чак да няма спор... тези фанатизирани алабализми ги четем във всяка тема за LCD технологията.. Ти дори самият отбелязваш на места, че LCD не е от вчера, а доста вода е изтекло от тогава, не е ли малко пресилено да смяташ, че качеството е на нивото от преди 10/15 години?

LCD дисплеите не са алтернативата подменяща CRT технологията за възпроизвеждане на изображението. Тя е по евтиният вариант на продължаващото изискване за все по-големи размери на изобразяваната площ и гърсота на точките. Да при CRT могат да се направят, но на кава цена? Най същественнияте проблеми са логистиката и мястото което заемат! На никой от производителите не ги вълнува колко са вредни! Важното е да се продават! А като са малки като размер и цена и са "шарени" се продават по повечко и по-евтино както и желае потребителя. Все още няма алтернативна технология влязла в масово производство която да отговаря на възможностите на електронно-лъчевите тръби и луминофора като дълголетие, преходни процеси и пълнота на палитрата от изобразяваните цветове. Да не споменавам и това, че много малко от течнокристалните монитори имат обработка на изображението която не изменя цветовете и контрастните участъци така, че те да са пресилени и да проличи истинската непохватност на технологията да възпроизвежда изображения сходни с нашето зрително възприятие. Друг недостатък, на тази целяща намалени разходи по продукта до крайният клиент, е неравномерното разпределение на силата на осветеността поради механични фактори най-вече(невъзможността да се произвеждат лампата и матрицата като един цял модул, а не като асемблирани части с разстояние между тях което обикновенно е причината и за съответният ефект). Проблемът с изгорелите пиксели също е съществен. При CRT мониторите просто такива няма!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чувал съм за някакви мониторни профилактики в разни сервизи, кажете ако знаете нещо по въпроса.
Занеси го в сервиз. Предполагам че ще минеш с 15 - 20 лв.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч не смятам, че качеството на картината на ТФТ мониторите е като отпреди 10 - 15 години.... За модератор във този форум мисля че трябва да си разбрал ама перфектно какво имам предвид... НЯМА тфт монитор, който да показва картина като ЦРТ монитор... Разбира се говоря за средностатистически ТФТ и ЦРТ монитор... Прав си, че много вода е изтекла от зараждането на ТФТ технологията, но дори монитори от преди година купени изглеждат (видимо, при това не само на мен) по-грубо (големи пиксели) и по-тъмно от моето (както казва кокомил) "прочуто" ЦРТ... ТФТ-то, което променя мнението ми за този вид монитори е Асус 198S... Въпреки, че е малък и широкоекранен вади страхотна картина, има супервисока резолюция за размера си (а за мен това е много важно)... Единственото, което ме спира да си взема въпросното ТФТ е че моя прословут монитор работи без грешка (за сега) и докато работи без грешка ще сравнявам няколко годишната му картина (щото е сигурно 10-та употреба) с картината на новите ТФТ-та... Когато видя красотата и яркостта и чистотата на ЦРТ визията в ТФТ монитор ще си посипя главата с пепел... Всички познати, приятели, че дори и непознати с които сме споменавали темата са на мнение, че ЦРТ изкарва по-качествена картина... Не искам да споря за това, защото спора е леко безсмислен... Всеки знае предимствата на ТФТ мониторите пред ЦРТ и двата големи недостатъка на ЦРТ - вредата за очите и големия размер (габарити)... Масата ми е голяма, пък и не кисна по 100 часа пред компа... А кошника работи на достатъчно голяма честота, за да съм що-годе спокоен за очите си...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване