Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор между две карти- 9600GT.

Препоръчан отговор

Избор между MSI N9600GT-OC T2D512 и XFX-GF 9600GT 512MB 650M.Коя от двете да избера.Предпочитам надеждността и да е по-тиха.Предимно игри .Бих взел MSI -я,но продавач на хардуер ми каза ,че напоследък MSI продуктите им давали доста рекламации.Не искам да се разкарвам по сервизи.Макар ,че си е чист късмет.

Може и друг производител ,ако някой има лични впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 3850... Обосновка - с новите драйвери (1,10 за които четох ревюта) производителността при някои игри се повишава с 10%... При други заглавия няма особена разлика между новите и по-старите версии на драйверите... След месец два ще излязат още по-нови драйвери, производителността ще скочи с още някой процент... В един момент ще имаш по-добро видео, а ще си дал по-малко пари... Разбира се решението е изцяло твое... За така зададения въпрос - и аз предпочитам XFX... Някак си за Джифорс карти ми звучи малко по-добре от MSI... Нямам обосновка защо XFX, освен, че в момента съм с тяхна карта и съм доволен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някак си за Джифорс карти ми звучи малко по-добре от MSI

ohmy.gif Едното е наименование на серия видеокарти, другото - на производител ;) Какво всъщност сравняваш ?

Ако въпроса опира до благозвучието на думите ... то сравнението им май не е за тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и драйвъри да сложиш на 3850, няма да стане по-производителна! Освен ако на 3~5 кадъра му се казва вече 10% (ако е така то веднага се отказвам от нея). И до кога фантазиите, че драйвърите ще ти качат фреймрейта главоломно ще ги разправяш ей така, без обосновка... Колкото и да се мъчиш, не може да докараш 3850 до нивото на 3870 примерно, ако го направиш с ъпдейт на драйвъра, ще ходотайствам да почнеш работа в АТИ!

И човека пита за карта 9600GT, къде се буташ с 3850? не ми е ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Да, прави сте... Просто предложих мнение... И коко, имах предвид че XFX за джифорс карти ми звучи по-добре от MSI... Иначе за новите драйвери наистина доста повишават фреймрейта... Специално на биошок и World In Conflict... Иначе това беше просто мнение.. Трябва да спра да си казвам мненията... Вземай XFX-a... По-надеждна ми се струеа от МСИ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.MSI-я е клокната фабрично, но не зная това на практика ,колко кадара в повече ще даде и дали XFX-а няма да може да отиде на същите честоти-700/1900/Shader-1750 .Дано да не е много шумно референтното му охлаждане.Мисля,че XFX-а е с такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.MSI-я е клокната фабрично, но не зная това на практика ,колко кадара в повече ще даде и дали XFX-а няма да може да отиде на същите честоти-700/1900/Shader-1750 .Дано да не е много шумно референтното му охлаждане.Мисля,че XFX-а е с такова.

XFX GeForce 9600GT 512MB DDR3 XXX

фабрично клокната

Clock rate - 700 MHz

Memory Clock - 2.0 GHz

Shader Clock - 1790 MHz

http://www.xfxforce.com/web/product/viewCo...ationId=2037704

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XFX GeForce 9600GT 512MB DDR3 XXX

фабрично клокната

Clock rate - 700 MHz

Memory Clock - 2.0 GHz

Shader Clock - 1790 MHz

http://www.xfxforce.com/web/product/viewCo...ationId=2037704

Ама нали се сещаш,че тая е доста по-скъпа.

И аз бих преедпочел XFX пред MSI,макар втората е клокната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитанията са за XFX-а.Ще се вслушам във вашите мнения.Най-евтиният вариант на 9600ГТ е GB NX96T512H-B /GF9600GT 512M ,който намирам ,но единственото мнение ,което съм прочел е,че са евтини боклуци,даже мисля ,че е по повод този модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:speak:

Иначе това беше просто мнение.. Трябва да спра да си казвам мненията... Вземай XFX-a... По-надеждна ми се струеа от МСИ...

Мнение тук ( в хардуера) без обосновка или непочерпано от собствен опит ми звучи като: " А бе, аз не съм запознат с въпроса, ама .... ще се изкажа." :offtopic_s:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе разликата няма да е много голяма да ти кажа, но и аз като притежател на XFX 7600GT xxx едишън мога да ти кажа, че съм много доволен.От друга страна МСИ са направили страхотна карта с много добро охлаждане и с доста екстри в нея.Исках и да пусна един линк на който имаше тестове с доста 9600 карти и сравнение между тях разликата беше 1-4 фрейма но имаше та там ми направи впечатление на Zotac картата беше най-добра.Говорим за овърклокнати модели само.Разликата между тази МСИ и ХХХ едишъна на ХФХ е около 20-25лв. така че ако държиш на ХФХ не се стискай за 20лв.А не знам какво ти е казал дилъра в магазина, но знам че МСИ са едни от най-големите производители на видеокарти с света.От друга страна ХФХ пък са едни от най-добрите производители на карти НВИДИЯ и работят само за тях.Аз лично бих избрал ХФХ ХХХ едишън.Малко по скъп но пък много стабилен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между тази МСИ и ХХХ едишъна на ХФХ е около 20-25лв. така че ако държиш на ХФХ не се стискай за 20лв.А не знам какво ти е казал дилъра в магазина, но знам че МСИ са едни от най-големите производители на видеокарти с света.От друга страна ХФХ пък са едни от най-добрите производители на карти НВИДИЯ и работят само за тях.Аз лично бих избрал ХФХ ХХХ едишън.Малко по скъп но пък много стабилен.

и аз мисля така ;) и двата производителя са надеждни, но все пак и аз бих избрал XFX XXX, най-малко защото е по-яко клокната :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти РЕВЮ

Бих взел MSI -я,но продавач на хардуер ми каза ,че напоследък MSI продуктите им давали доста рекламации.

Хм, единственото, което мога да кажа е, че изпитват проблеми с PCIe 1.1. Опитах да сложа MSI 8800GTS 512 на P5W DH Deluxe и не стана. Малко капризни са в това отношение, но иначе е една от най-добрите фрими за производство на видеокарти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето дъно е P35-DS3L-дали ако взема GIGABYTE GV-NX96T512H-B- понеже е най-евтината 9600ГТ и ако ми се стори шумна да сложа един Accelero S1 Rev.2 за 40лв .Или да предпочета XFX-а,който е на същите честоти,но може би е по-качествена изработка.Между другото Accelero S1 Rev.2 напълно пасивно охлаждане ли е и дали ще е достатъчно ако е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи - това е много добра идея. Първо не вярвам да се оплачеш от охлаждането на GB. Второ - качеството на GB никак не е ниско. Даже във високия клас nVidia карти, GB имат много точни попадения. Трето - въпросното Accelero е пасивно попринцип, но за 15 лева межеш да сложиш тези перки, направени специално за него. И аз ще взимам такова за мойта 3850. Доста е добро за парите си и не е шумно.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствено се опасявам ,че GB -9600ГТ е най -евтина не,че искам да е скъпа ,но да не е за сметка на качеството.А това за перките е супер идея.Може би става перфектното охлаждане.Това охлаждане не е ли много масивно.Колко ли грама тежи .Дано това на картата си е добро.Като гледам охлаждането на XFX-a и на GB-та май е еднакво,така го виждам от снимките им.Само лепенките са различни върху него.Така ми се струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, май обикновената серия на XFX си е с референтното охлаждане, както и тази на GB. А Arctic Cooling-a е сравнително лек - 268g. С перките пак е по-малко от 300 грама, а има 4 heatpipe-а и доста широк радиатор, което прави охлаждането лесно и ефективно. За тия пари това е най-доброто решение. Няма смисъл да се намибат 80-90-100 лева за Thermalrigth или Zalman. За 2-5 градуса не си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

В тово ревю за GV-NX96T512H-B - http://people.overclockers.ru/Gljukats/articleslist пише ,че --Память установленная на графическом адаптере - GDDR3, производств Samsung, со временем выборки 1.0 ns. Номинальная частотота работы 2000 (2х1000) мгц, но память работает на частоте 1800 (2x900) мгц.

Какъв е смисъла да е 2000 ,а да е пусната да работи фабрично на 1800.Може би зависи от самата платка.Това значи ли ,че с лекота може да се пусне на 2000 или няма никаква гаранция.

Редактирано от ac28 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Пичове какво ще кайете за тая видео карта http://911.bg/a2/offers.asp?p=3459523&parent=989 cool.gif

Редактирано от Hish (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове какво ще кайете за тая видео карта http://911.bg/a2/offers.asp?p=3459523&parent=989 cool.gif

Много е скъпа, за 20лв. отгоре купуваш Радеон 4850, която е карта от висок клас, в пъти по-бърза от 9600ГТ!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз те съветвам да се насочиш към, PALIT, GALAXY или MP. Няма смисъл да си хвърляш парите за "маркови" изпълнения. Така или иначе и тези карти са с по една година гаранция, така или иначе след една година пак ще сменяш видео карта. Като искаш по-клокнато, PALIT имат SONIC серия която е овърклокната.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване