Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Хора които вървят докато спят ?! xD

GetFun
 Сподели

Препоръчан отговор

Това не мога да си го обесня .. примерно брат ми ми е казвал, че понякога съм ставал през нощта и единия път съм си бил фанал чаршафа и съм бил тръгнал към другата стая biggrin.gif дори след това съм си говорил с него , а на следващия ден когато ми го разказва това аз не си спомням нищо, веднъж дори съм слизал от 2рия етаж на къщата ни на първия без да се осъзная и не мога да си го обесня biggrin.gif ! Някои могат да си помослят, че лъжа но това е истина !!!

Редактирано от shem3t (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходенето на сън е болестно състояние. http://bg.wikipedia.org/wiki/Сомнамбулизъм

Не знам, дали е така, но си мисля, че това понякога може да е доста опасно.

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ходенето на сън е болестно състояние. http://bg.wikipedia.org/wiki/Сомнамбулизъм

Не знам, дали е така, но си мисля, че това понякога може да е доста опасно.

Искаш да кажеш че съм болен от тази болест !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам сомнамбулите не трябва да се стряскат по време на съм, защото ставали опасни, или нещо такова. Някакви такива спомени имам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам сомнамбулите не трябва да се стряскат по време на съм, защото ставали опасни, или нещо такова. Някакви такива спомени имам...

Не трябва да ги будят докато са в това си състояние

Редактирано от Madonna (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Майка ми е медецинска сестра и ми е казвала че ако някой човек започне да говори с такъв човек докато спи, той може да се стресне и да започне да заеква или да получи някакъв проблем със здравето ! Е поне аз не се движа като зомбитата от филмите "Сомнамбулите се движат с отворени очи, така че да могат да с оправят в заобикалящата ги обстановка, а не със затворени очи и изпънати напред ръце, както често ги пародират в киното." "Всъщност, когато един сомнабул представлява опасност за себе си или околните (например, когато се изкачва или слиза по стъпала или използва потенциално опасен обект като нож или печка), добре е той да бъде събуден." Ей това е много лошо с тоя нож ще зема да убия някой докато спя xD

Редактирано от shem3t (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да крият ножовете

sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да крият ножовете

sad.gif

Добра идея :P ! А има ли някакъв начин хората да се излекуват от тази болест и да спрат да ходят на сън ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах едно бивше гадже, което си залостваше яко вратите от вътре с кви ли не резете, вериги и т.н. Обяснението му беше, че се е събуждал в коридора на блока... biggrin.gif

П.П Оправи си заглавието, резилно е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах едно бивше гадже, което си залостваше яко вратите от вътре с кви ли не резете, вериги и т.н. Обяснението му беше, че се е събуждал в коридора на блока... biggrin.gif

П.П Оправи си заглавието, резилно е...

Не е ли прекалявал малко чак да си залости вратата ? xD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно му е помагало. Пък и както вече се каза, подобни състояния са опасни.

На мен ми се е случвало с настоящия да се събуди по някое време и да почне да ми нарежда разни абсурдизми като да прередя щорите или нещо подобно biggrin.gif Естествено го сиктеродосам, а на сутринта като го попитам кви са тия откачалски изцепки той казва, че не помни....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив-и ти се заключвай-така поне ще си ходиш само в стаята

Че можеш не в коридора на блока да отидеш,ами чак на улицата

Където се разхождат тъмни субекти и карат пияни шофьори

sad.gif

Не знам дали се лекува това,тук имаме Доктор-той да каже

:rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив-и ти се заключвай-така поне ще си ходиш само в стаята

Че можеш не в коридора на блока да отидеш,ами чак на улицата

Където се разхождат тъмни субекти и карат пияни шофьори

sad.gif

Не знам дали се лекува това,тук имаме Доктор-той да каже

хаха проблемът е ,че не мога да се залостя защото брат ми много често се събуджа и отива в другата стая да яде или отива до тоалетната..

Кой е доктора нека си каже мнението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хаха проблемът е ,че не мога да се залостя защото брат ми много често се събуджа и отива в другата стая да яде или отива до тоалетната..

Кой е доктора нека си каже мнението

Пратих му линка на темата ти на ЛС

Като се появи ще ти отговори-сигурна съм

Глобален мод Трихоцефалус

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да се залостиш е добра. Един приятел веднъж насън е излязъл навън дори и по едно време един човек го е спрял на улцата да го попита, дали е добре. Самия стрес, че можеш да се събудиш не там, където си легнал си е неприятен. Това като ми го разказа, чак мен ме побиха тръпки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си болен! Не е болест това. И не се притеснявай, отминава след време.

Е да не е нормално

ohmy.gif

Доктора ще каже

Даже и да мине след време какво от това-той СЕГА е опасен-и за себе си и за околните

Аз пък имах познат,който при пълнолуние виеше срещу Луната-точно като вълк виеше

Не пожелавам на никого да види някого в такава светлина

Иначе си беше нормален - само да не стане пълна Луната

sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А спокич, това отминава с годините - и аз като малка съм сомнамбулствала ... и съм си разнасяла юргана из апартамента (нашите са ми разказвали). До колкото зная, не трябва да се правят резки движения или да се повоишава тон.. всичко трябва да е много плавно и спокойно, ако наоколо има сомнамбулстващ biggrin.gif

Явно му е помагало. Пък и както вече се каза, подобни състояния са опасни.

На мен ми се е случвало с настоящия да се събуди по някое време и да почне да ми нарежда разни абсурдизми като да прередя щорите или нещо подобно biggrin.gif Естествено го сиктеродосам, а на сутринта като го попитам кви са тия откачалски изцепки той казва, че не помни....

Това продължавам да го правя.. говоря си на сън .. :wors: и сутрин приятелят ми ми разказва, че съм говорила вероятно на български /той не знае български/ и нищо не ми е разбрал, но съм успяла да го събудя biggrin.gif

Не си болен! Не е болест това. И не се притеснявай, отминава след време. Но е опасно да не се нараниш сам докато обикаляш на сън, затова съвета да се залостваш е добър...

За ножовете не се стряскай - никой сомнамбул не наранява другите.

Преди година гледах филм на ббс по действителни случаи за сомнамбули. Даваха за един мъж как си убива жената и после нищо не помни. И за един друг, който обирджийства съседите biggrin.gif

бррр мен лично ме полазиха тръпки, докато го гледах :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ходенето на сън (или сомнамбулизмът) е едно от НЕОРГАНИЧНИ РАЗСТРОЙСТВА НА СЪНЯ.Това е група психични

разстройства, която включва:

(а) диссомнии: първични психогенни състояния, при които преобладаващото нарушение е

в количеството, качеството и времето на съня, дължащо се на емоционални причини, т.е.

инсомния, хиперсомния и разстройство на ритъма сън-бодърствуване;

(б) парасомнии: абнормни епизодични явления по време на сън, които в детска възраст са

свързани главно с развитието, докато при възрастните са предимно психогенни, например

сомнамбулизъм, нощни страхове и кошмари.

F51.3 СОМНАМБУЛИЗЪМ /ХОДЕНЕ НАСЪН/

Ходенето насън или сомнамбулизмът е състояние на променено съзнание, при което се

съчетават проявите на сън и будност. По време на сомнамбулен епизод лицето става от

леглото, обикновено през първата трета от нощния сън и започва да се разхожда, при което

проличава ниска степен на осъзнаване, реагиране и двигателна сръчност. Сомнамбулите

понякога напускат стаята в която спят, а понякога дори и дома си. Поради това те са изложени

на значителен риск от нараняване по време на такива пристъпи. Най-често обаче, те се връщат

спокойно в леглото си, сами или внимателно водени от друг човек. Когато се събудят след

пристъпа или на следващата сутрин, обикновено нямат спомен за случилото се.

Сомнамбулизмът и нощните страхове (F51.4) са много тясно свързани. И двете се считат за

разстройства в нивото на активация (arousal), които изхождат от най-дълбоките фази на

съня (фази 3 и 4). Много пациенти са наследствено обременени с едно от двете състояния, а

също така разкриват анамнезни данни, че са имали и двете разстройства. Освен това, двете

състояния се проявяват най-вече в детска възраст, което показва ролята на факторите на

развитието в тяхната етиология. В някои случаи началото на тези разстройства съвпада с

фебрилно заболяване. Когато те продължават, или пък се появяват за първи път в по-зряла

възраст, идвете заболявания сасвързани свисокастепен напсихопатология. Тезисъстояния

могат да се появят за първи път з късна възраст или в ранните стадии на деменцията.

Основавайки се на клиничните и патогенетични прилики между сомнамбулизма и нощните

страхове и на факта, че диференциалната диагноза между тези две разстройства

обикновено се свежда до въпроса, кое от двете състояния преобладава, напоследък се смята,

че и двете са част от един и същ нозологичен континиум.

Диагностични указания

Съществените клинични черти, които се изискват за поставянето на сигурна диагноза са:

(1) преобладаващият симптом е един или повече епизоди на ставане от леглото по време

на сън и разхождане, обикновено в първата трета от нощния сън;

(2) по време на епизода индивидът има безизразно лице с втренчен поглед и почти не

реагира на усилията на околните да му повлияят или да установят контакт с него и може да

бъде събуден само с цената на значителни усилия;

(3) при събуждане (или след пристъпа, или на следващата сутрин) лицето има амнезия за

епизода;

(4) няколко минути след пробуждане от епизода вече не се наблюдават смущения в

психичната дейност и в поведението на пациента, въпреки че в началото може да има

краткотраен период на объркване и дезориентация;

(5) отсъствие на каквито и да било данни за органично психично разстройство, например

деменция, или на неврологично разстройство като епилепсия.

Диференциална диагноза.

Сомнамбулизмът трябва да се разграничи от психомоторните

епилептични пристъпи. Психомоторната епилепсия много рядко се проявява само през

нощта. По време на епилептичния пристъп пациентът изобщо не реагира на стимули от

обкръжаващата го среда. Характерни са персеверативните движения, като преглъщане и

потриване на ръцете. Наличието на епилептични разряди в ЕЕГ потвърждава диагнозата,

макар че наличието на това разстройство не изключва съпътствуващ го сомнамбулизъм.

Дисоциативното разстройство е друго състояние, което трябва да се разграничи

от сомнамбулизма. При дисоциативните разстройства пристъпите са доста по-

продължителни, а индивидите са по-будни и способни за сложно и целенасочено поведение.

Още повече, тези разстройства рядко се срещат у децата и обикновено започват по време

на часовете на будност.

Съветът ми е-shem3t да посети психиатър за да се постави диагнозата и да се предприеме адекватно лечение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"В някои случаи началото на тези разстройства съвпада с

фебрилно заболяване."

Ще кажеш ли какво е това заболяване ? какво представлява имам предвит

За психиатър не знам, но ще говоря с майка си (тя е мед. сестра)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"В някои случаи началото на тези разстройства съвпада с

фебрилно заболяване."

Ще кажеш ли какво е това заболяване ? какво представлява имам предвит

Заболяваяне, съврзано с повишаване на трелесната температура.

За психиатър не знам, но ще говоря с майка си (тя е мед. сестра)

Искаше съвет- получи го.

След като имаш с кого да се консултираш и понеже по темата вече всичко е казано-темата се затваря.

теми за трупане на празни постове не се толерират във форума!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване