Премини към съдържанието
Ръчна

За сираците в България

Препоръчан отговор

аз само да припомня, че след като имаме одобрени банери ще трябва да ги направите и на английски...

така говорихме преди време, ако си спомняте...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз само да припомня, че след като имаме одобрени банери ще трябва да ги направите и на английски...

така говорихме преди време, ако си спомняте...

Аз лично нямам спомен, но това не е проблем. Мога и на мандарин да ги направя стига някой да ми даде текст с който да работя. На мен чуждите езици са ми чужди. Дайте идея с какво да заместя настоящите:

1. "Подай ръка, остави своята следа.

Да помогнем на сираците в България!"

2. "Да помогнем на сираците в България!

Инициатива на потребителите от www.kaldata.com

Включи се и ти, заедно можем повече."

3. "Да помогнем на сираците в България!

Подкрепи ни!"

Визията я знаете, очаквам предложенията ви на ЛС! Понякога директният буквален превод не е най-удачния подход. Бъдете креативни, приемам промени в посланието.

--- ПРОБНИ ВАРИАНТИ ---

485x60eng1vg7.gif

485x60eng2jp5.gif

Ако ги одобрявате, до десет дни ще ги направя като горните.

Редактирано от breeze (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично нямам спомен, но това не е проблем. Мога и на мандарин да ги направя стига някой да ми даде текст с който да работя. На мен чуждите езици са ми чужди. Дайте идея с какво да заместя настоящите:

1. "Подай ръка, остави своята следа.

Да помогнем на сираците в България!"

2. "Да помогнем на сираците в България!

Инициатива на потребителите от www.kaldata.com

Включи се и ти, заедно можем повече."

3. "Да помогнем на сираците в България!

Подкрепи ни!"

Визията я знаете, очаквам предложенията ви на ЛС! Понякога директният буквален превод не е най-удачния подход. Бъдете креативни, приемам промени в посланието.

1."Reach out your hand, leave your trace"

Lets help the orphans in Bulgaria

2."Lets help the orphans in Bulgaria"

an initiative of www.Kaldata.com users

Join us. Together we can do more

3."Lets help the orphans in Bulgaria. Join us!"

Това е моят опит :P I`d be glad if I could help :P

Редактирано от potrebitel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1."Lend a helping hand, leave your trace"

Let's help the orphans in Bulgaria

2."Let's help the orphans in Bulgaria"

Join the initiative of www.Kaldata.com users.

We can do more together.

3."Let's help the orphans in Bulgaria. Stand by us!"

Това е моят опит ;) I`d be glad if I could help :question:

Предложение за редакция на английския текст - без претенции да съм последна инстанция - просто така ми звучи по-добре. Добре би било да го погледне някой, който живее или е живял в англоезична страна, за да бъдем по-точни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А държавата къде е ? Нали всеки ден ни обясняват колко добре живеем? Тя да не би да е абдикирала и от сираците. И друго искам да ви кажа поне според мен единствения начин да помогнеш на сираче е или да го осиновиш или да му дадеш работа (ако евентуално е по - голям) от тук нататък всичко е бож лав и събиране на пари за неясни цели и джобове + PR.

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
We can do more together.

Тука словоредът става като в бг, а, знаеш, че в английския е малко по-различно от при нас.

Иначе за lets или let`s не съм много сигурна имаше нещо тука, което ми убягва (то идва от let us, може би е по-логично да е с апостроф, но не съм на 100% сигурна, срещала съм го и по двата начина)

А държавата къде е ? Нали всеки ден ни обясняват колко добре живеем? Тя да не би да е абдикирала и от сираците. И друго искам да ви кажа поне според мен единствения начин да помогнеш на сираче е или да го осиновиш или да му дадеш работа (ако евентуално е по - голям) от тук нататък всичко е бож лав и събиране на пари за неясни цели и джобове + PR.

За държавата няма да коментираме, защото не му е тук мястото.

Не е само това начинът да помогнеш на дете в нужда. И да не мислиш, че ние ще събираме пари за да си останат в нашите джобове?!? Жалко, ако мислиш така :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За държавата няма да коментираме, защото не му е тук мястото.

Не е само това начинът да помогнеш на дете в нужда. И да не мислиш, че ние ще събираме пари за да си останат в нашите джобове?!? Жалко, ако мислиш така :question:

Никъде не съм конкретизирал ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така. Но това не пречи ние,като най-обикновени хора,да опитаме да помогнем поне малко.

Ако вие сте против - изборът е ваш. Ще помоля само да не пълните темата с възраженията си.

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Принципно е така. Но това не пречи ние,като най-обикновени хора,да опитаме да помогнем поне малко.

Ако вие сте против - изборът е ваш. Ще помоля само да не пълните темата с възраженията си.

Хвърли тая бутилка и чети :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите предложения са по-различни от буквалното превеждане на текста.

Примерно:

Touch their lives,make them smile

Help the orphans of Bulgaria

Together we can make a difference

Join the orphan care initiative of www.kaldata.com users

или по-простичко ..

Help Bulgarian orphans

Contribute now to the orphan care initiative of www.kaldata.com users

Дистанцирам се от варианта с Let's защото изборът на такова начало звучи слабо и неубедително.

Казвайте вашите предложения..някак си са ми тромави тези пояснения за потребителите и сайта... ако ги има те трябва да са с по-малък шрифт,защото не се акцентува върху това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мадона, съгласна съм, че буквалните преводи не звучат много добре. Ти ме вдъхнови и ми дойде тази идея

We can give the orphans of Bulgaria a smile

Join us to help them

(Можем да подарим на сираците в България една усмивка

Присъединете се към нас да им помогнем)

или

Our lonely kids need a little care

We can make their lives better

Join our initiative to help Bulagarias orphans

(Нашите самотни деца имат нужда от малко грижи

Можем да направим техния живот по-добър

Присъединете се към нашата инициатива да помогнем на сирачетата на България)

П.П.Може някой друг дори да измисли нещо по-топло и да го преведем :speak:

Моите предложения са по-различни от буквалното превеждане на текста.

Примерно:

Together we can make a difference

Join the orphan care initiative of www.kaldata.com users

Това предолжение ми харесва много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Първо искам да благодаря на Алгор, че показа темата и на други хора извън този форум.

Ще се включа с каквото мога и ще се опитам да разпространя идеята. Опитах се да изчета темата, но не успях цялата... та може ли някой да ми каже дали сте определили вече дата за посещение на дома Илаков рът?

Предлагам банковите сметки да се постват периодично през страница две или да се добавят в първият пост, тъй като на по-заети хора ще им е невъзможно да изровят цялата тема докато ги открият. Нека улесним максимално дарителите :angry:

Едит: Някой има ли представа на каква възраст са децата в дома. Евентуално ако намерим дрешки от производител ще са ни нужни тези данни...

Редактирано от tory_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.

Първо искам да благодаря на Алгор, че показа темата и на други хора извън този форум.

Ще се включа с каквото мога и ще се опитам да разпространя идеята. Опитах се да изчета темата, но не успях цялата... та може ли някой да ми каже дали сте определили вече дата за посещение на дома Илаков рът?

Предлагам банковите сметки да се постват периодично през страница две или да се добавят в първият пост, тъй като на по-заети хора ще им е невъзможно да изровят цялата тема докато ги открият. Нека улесним максимално дарителите ;)

Едит: Някой има ли представа на каква възраст са децата в дома. Евентуално ако намерим дрешки от производител ще са ни нужни тези данни...

Ще се разберем кога можем да отидем и да им вземем размери за обувки и дрехи и да се запознаем с директорката.Но си мисля,че ще е скоро.

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа, датата беше 31.05...

а иначе да ви светна, че в чантичката ми има още 1500 лева...

до тук станаха 3...

утре ще ги внеса...

като пуснем другата тема ще отбележа кои пари от кого са...

както обясних и във форума на Арена, юристите ми и счетоводството изглаждат вариант, при който всеки дарител да получи документ...

ще видим точно какъв ще е, но за сега клонят към договор за дарение между мен и едикой си...

такива ми ти работи...

на тези по-горе, дето едва ли не не ме/ни изкараха лъжци и крадци, просто няма да кажа нищо...

само ще помоля всеки мераклия да си отвори една тема за дискусии и там да обяснява кой какъв крадец е и къде е държавата в тази ситуация...

едит:все забравям да си напиша имената като титуляр на сметката...

редно е да се знаят, защото вече всичко излиза от анонимностите на интернета и форума...

Александър Николаев Георгиев

това са ми имената за сведение и изпълнение...

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Три и повече хиляди, като половината - дарени от него самия...

За друг вид сметка е необходима организация, което на този етап им е невъзможно. Лична сметка е за момента... за начало.

Темата се разпространява и се чете, дали не е по - удачно критикарите да пишат ЛС-та ако имат съмнения?

Добро утро...

Критикарите, мила INFINITY, и без това се пържат във собствения си сос. Да ги оставим да се разтоварят, че не им е лесно. Те просто търсят оправдание за своето вкопчване в материалното. Мисля, че това не може да попречи на доброто дело. А Сашо, предполагам, е бил абсолютно наясно, че ще има такива коментари, още преди да се захване с нелесното си начинание.

Аз бих им предложила следния въпрос за размишление: И какво ще стане, ако Сашо злоупотреби с парите? Кой ще се чувства по-зле, в края на краищата? Кой ще бъде измаменият? Сашо или този, който е дарил?

И защо е необходимо тези, които са решили да направят добро, да се оправдават?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не че се съмнявам в нечия почтенност, обаче както виждам, се събират не малко пари.

Прегледах много мабързо темата, но аз лично бих се усъмнил в твоята почтенност, просто ей така, профилактично...

Странно е, че се превеждат пари в лична сметка на някой...

ха ха ха...

добре ме разсмя сутрешно...

принципно и на теб ти иде да ме наречеш измамник, ама нещо не ти стиска съвсем...

я ми кажи ако обичаш, като светнат в банковите дела и управляването на сметки...

като съм регистрирал фондация или сдружение...

от 200 човека ли се управлява сметката или пак от един (който и да е той)...

м?...

каква е разликата дали ще прибера парите от личната си сметка или от тази, на собствено регистрираното сдружение...

или ти просто искаш да се регистрира фирма, за да се кандидатираш за управител и да управляваш ти сметките, които пълним ние...

така ли...

айде моля моля...

като виждаш, че се събират не малко пари, поне чети кой ги е събрал...

и що не се замисли, че тия хора давайки си парите имат немалко доверие на този, който ги поверяват...

м?...

отговори на тия въпроси имаш ли...

мога да те питам още около 40 такива, ама за сега спирам...

и знаеш ли защо...

защото след малко отивам при поредните ми бизнес партньори (приятели) да ръчкам за още пари...

а ти през това време стой мирен и тих, чети постовете на хората и търси под вола теле...

като нямаш доверие на никой и като си мислиш, че си жертва на разработка на военните, защо ти гражданино велик не отидеш да купиш нещо за тия дечица на стойност 5 лева и да се видиш с някой да го предадеш...

тоест така поне няма да си дал парите в моя джоб за да се облагодетелствам, а ще си сигурен, че са отишли за каузата...

примерно отиди купи 2 чифта гуменки...

малък номер, за да е ясно, че няма да ги нося аз...(всъщност внимавай, щото аз може би нося 27-ми номер патъци)...

айде стига ти толкова...

щом съвестта ти е доволна от това, което правиш-продължавай...

започни да омайваш всички тук на лични и им обясни какъв съм мошеник и тарикат...

пп.ако си толкова педантичен във всяко отношение, то имаш сигурно адвокати на които плащаш...

допитай се до тях колко законно е това, което правим тук и тогава заповядай пак да поплюеш...

аз лично когато се пусне новата тема ще уведомя хората , дали пари, че облекченията са за тях, а не за мен...

всъщност не само адвокатите си попитай...

счетоводители също имаш нали...

хев а найс дей...

и само да ти кажа, че от тук насетне дори да поискаш да дадеш 2 лева, аз лично няма да ти ги взема...

предпочитам за децата да се пазарува с пари, дарени от честни и почтени хора, а не от мрънкащи самоходни произведения на злобата, завистта и посредствеността...

ппп.момичета, нали знаете колко е безмислено да галите по главата едно теле и да му обяснявате, че не е теле...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За подобни неща, не би ли трябвало да са някакъв по друг вид сметки.... Аз не че се съмнявам в нечия почтенност, обаче както виждам, се събират не малко пари. Как гарантираш на хората, които са си дали парите за какво ще бъдат употребени? А ако ги дариш, това ще ти донесе ли данъчни облекчения или от сорта ползи?... Прегледах много мабързо темата, но аз лично бих се усъмнил в твоята почтенност, просто ей така, профилактично...Цялата инициатива е много хубава, но нещо не ми вдъхва доверие. За отрицателно време си събрал три или повече хиляди. Не ми се занимава да проверявам, но до колкото имам някакви бегли спомени, би трябвало да се открие такъв вид сметка, която да не можеш да управляваш както си искаш и парите, поне донякъде, да отиват за това, за което са преведени. Разбира се, че банките имат подобни дарителски сметки... Странно е, че се превеждат пари в лична сметка на някой...

Щом се съмняваш не давай пари.Аз не се съмнявам нито в него нито в начинанието.

За твое сведение ще има банкови извлечения и фактури за всяка една покупка.Не мисля,че работата ни с една институция занимаваща се с такъв вид дейност ще ни помогне,дори си мисля,че ще затрудни максимално това което искам е да направим.Ако пък толкова много те гложди съмнението защо не дойдеш с нас до дома който искаме да подмогнем?И пътуванията ги правим на собствени разноски,а не с парите които се даряват.

Да обяснявам ли още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупаво е това другари. Тук са се събрали хора с единствената цел да дарят нещо... безкористно... Звучи невероятно, но и в тази държава ги има тези хора, които правят добро заради самото добро ;) Моля ви, не им кършете хатъра по никакъв начин.

Що се отнася до гореспоменатия Сашо... залагам си дясната ръка, че всичко, което върши и всички пари, които отиват на негово име ще бъдат употребени по целта си.

Дадената дума в днешно време не означава нищо вече, но тя е знак на гордост, чест, възпитание, знатност и т.н. Не е зле да си припомним тези думички, сякаш безсъдържателни.

Лека нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Глупаво е това другари. Тук са се събрали хора с единствената цел да дарят нещо... безкористно... Звучи невероятно, но и в тази държава ги има тези хора, които правят добро заради самото добро :P Моля ви, не им кършете хатъра по никакъв начин.

Що се отнася до гореспоменатия Сашо... залагам си дясната ръка, че всичко, което върши и всички пари, които отиват на негово име ще бъдат употребени по целта си.

Дадената дума в днешно време не означава нищо вече, но тя е знак на гордост, чест, възпитание, знатност и т.н. Не е зле да си припомним тези думички, сякаш безсъдържателни.

Лека нощ.

Много си права другарко! Венсеремос! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен друго е по-важно, което донякъде и дава отговор на въпроса за изоставените деца. Не съм чел всички страници на темата ( само началната). В България 60 % от браковете завършват с развод. Представете си, как живеят тия деца. Това е манталитетът на сегашното ни развратено поколение. Освен това, може би половината двойки живеят без брак и имат дете или деца. Всички тия деца са втора ръка, които може да се поставят наравно с децата в домовете. Изобщо, може би 80 % от децата живеят в страхотен стрес!!!! Имам поглед над тия деца и знам, как искат да имат баща, как искат да не се отличават от другите и да се хвалят с родителите си! И някой ако си мисли, че една жена, може да отгледа и възпита сама детето си, жестоко се лъже. Детето има нужда от постоянно внимание.

Така, че нека първо приемем семейството, а след това да съжаляваме изоставените деца!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така, че нека първо приемем семейството, а след това да съжаляваме изоставените деца!!!

ohmy.gif

Те нямат вина-за грешките на родителите си

Те нямат вина-че не ги искат

Те нямат вина-че са родени с недъзи-повечето от опитите да бъдат заличени и да не се появят изобщо

Те нямат вина-за нищо

Те също искат да живеят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ohmy.gif

Те нямат вина-за грешките на родителите си

Те нямат вина-че не ги искат

Те нямат вина-че са родени с недъзи-повечето от опитите да бъдат заличени и да не се появят изобщо

Те нямат вина-за нищо

Те също искат да живеят

А нима другите деца не искат да живеят?

И като нямаме деца, трябва да се грижим за чуждите ли? Да, аз правя това и бих казал , че чуждото дете го чувствам като собствено. Това обаче не се харесва на много хора. Ето там е проблема - въпросът за притежанието на нечий живот!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Слави Трифонов дава пари на децата сираци.Нима нашите политици биха го направили .Никога.

И аз съм дала пари на децата сираци.Няма нищо по хубаво да видиш в тези малки детски очи малко радост.

Редактирано от zlatena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само Слави Трифонов дава пари на децата сираци.

Хайде да не е само той,а... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.