Премини към съдържанието
Гости viperbg2005

Overclock AMD

Препоръчан отговор

Гости viperbg2005

в момента си клоквам рс'то си и ми загравя CPU'то 79 градуса , по принцип ми загравя 70 и нз защо??? имам "AMD Athlon Xp Palomino 1900+ 1.6 GHz" турих го на 1.7 , перката ми е на бавни обороти ~3000PR имали някакъв софтуер за повишаване на спеед'а на перката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти грее процесора (дори при нормални честоти) - дори и с най-калпавия охладител не трябва да надвишава 60 градуса, това ще рече че радиатора не е поставен добре. А относно оборотите на вентилатора, такъв софтуер има, но трябва и вентилатора да има регулатор на оборотите, твоят явно няма. Смени го, има евтини такива - пр. TITAN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно ми е как при 79 градуса не ти е цъфнал процесора. Би трябвало при такава температура или да е получил вече някаква макар и малка повреда или да е забавил максимално работата си заради функцията за предпазване от прегряване, разбира се ако не си я изключил при започване на овърклокването. Аз съм с AMD Athlon XP 2600+ и при включена функция за предпазване надвиши ли 65 градуса и започва да се влачи едва едва, а надвиши ли 70 градуса - изключва компютъра нацяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в момента си клоквам рс'то си и ми загравя CPU'то 79 градуса , по принцип ми загравя 70 и нз защо??? имам "AMD Athlon Xp Palomino 1900+ 1.6 GHz" турих го на 1.7 , перката ми е на бавни обороти ~3000PR имали някакъв софтуер за повишаване на спеед'а на перката

<{POST_SNAPBACK}>

При тези операции,задължително се слагат и допълнителни вентилатори,за да можеш да го охлаждаш.Ме е лошо да смениш и радиатора - с по-голям и да го намажеш със специалната за целта паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости viperbg2005

а ве то даже без оверКлок мие на 77 градуса и отдавна знам че загрява но до сега проблем ни ме е правил но при Prime98 ми открива един error "FATAL ERROR: Resulting sum was 3.166371034230477e+016, expected: 3.171528856668442e+016" а пък ако е клокнат пак 1 но друг error "FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4" имам дъно Gigabye N400E без перка е май. но с процесора незнам кво става.. моля помогнете

AthlonXp Palomino 1900+ 1.6Ghz(12x133) без клок и е 77 градуса в момента бачкал е 7-8 часа макс.....???????????????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

viperbg2005, ако имаш идея как се слага слага процесор и охладител, направи следното :

1. Купуваш си контактна термопаста, по възможност по-качествена (не онази от 1 лев), чист парцал (копринен не става), тоалетна хартия.

2. Сваляш радиатора и процесора, внимателно за да не нараниш дънната платка.

3. С парцала почистваш радиатора от остатъчна паста, с хартията почистваш процесора.

4. Нанасяш много тънък равномерен слой термопаста върху процесора ( ама само върху пластината - онова правоъгълното по средата ).

5. Поставяш процесора в цокъла, после и радиатора върху процесора и закопчаваш скобата на радиатора ( пак повтарям много внимателно за да не се изплъзне инструмента и да нараниш дъното).

Това е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след като изпълниш препоръките на Miteto иди на

http://reestr.hotmail.ru/publik/amd.htm , ако се справяш с руския може да ти помогне. Може да помогне и на други с процесори на AMD.

Хайде успех с оверклока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм със същия процесор - AthlonXP Palomino 1900+ 1.67GHz - и нормалната му работна температура никога не се е качвала над 60 градуса - така че: viperbg2005 ти наистина имаш някакъв проблем с охлаждането. Препоръчвам ти да вземеш мерки докато все още можеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип, когато прайм-а започне да ти дава грешка значи трябва да увеличиш напрежението на процесора, но преди това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си смени вентилатора, че после да не сменяш и процесор.

Успех в начинанието! :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах защо взимаш показанита на датчика за чиста монета...?

Гига(дръв)байт са известни от край време, че не им работят датчиците с точност(и не само тази фирма е с подобни датчици). Провери първо дали показанита са вярни и после може да се говори за прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

критичната температура на процесора е 90 градуса - над нея гаранцията за работа е на 50 %

Паломинотата грея по принцип много , но в повечето случай не само пастата и фана са проблем , а неправилното чапане с паста - най- добър резултат се постига като със паста не намаже цялата повърхност на радиатора - цялата повтарям и само кристала на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тебе от компютърна фирма ли са те изгонили?

Идеята на пастата е да може да увеличи топлоотдаването и същевременно да запълни грапавините на радиатора.

Така че дори и да намацаш целия радиатор с паста това няма да ти помогне по абсолютно никакъв начин, а и поставянето на много паста, не означава, че това ще повиши топлопроводимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тебе от компютърна фирма ли са те изгонили?

Идеята на пастата е да може да увеличи топлоотдаването и същевременно да запълни грапавините на радиатора.

Така че дори и да намацаш целия радиатор с паста това няма да ти помогне по абсолютно никакъв начин, а и поставянето на много паста, не означава, че това ще повиши топлопроводимостта.

<{POST_SNAPBACK}>

Бсулютно си прав :whist:

Ако пастата спомагаше да се охлажда ЦеПеУ-то то тогава да го мажехме цялото :)

барабар с цокала и транзисторите. Идеята на пастата е да прави връзка м/у процесора и радиатора.

Редактирано от Maverick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде първо проверете , после говорете

Много изтъкнати "Майстори на словото" са се надъхвали така по мой адрес , но след това са признавали грешката си.

Това е доказан метод , който сваля с около 7 градуса надолу температурата .

Идеята , колкото и да е смешна и нелогична е :

Когато пастата контактува с цялата площ - топлината по-добре се извежда от центъра и се разпределя равномерно, а съответно и се разсейва. ( примери мога да дам с тонове ,но който иска да спорим - на ПМ )

От компютърна фирма още не са ме гонили , и скоро няма да стане , ама Вас , като Ви слушам как говорите наизуст - може и да стане.

Много хора ме познават и бих казал че съм много напред с клока и стабилноста на системите , принципа ми на работа е такъв и досега нямам никакъв проблем с охлаждането на системите. Който ми е повярвал и доверил - е доволен ,който не иска - ако иска. Никога никой насила не карам - избора си е личен.

Поздрави!!! и със здраве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая Mr.TECHNO е напълно прав. Аз също практикувам подобно нанасяне на топлоотделящата паста и резултат си има. Процесора на едната ми машина е AMD Athlon XP 2600+ Barton FSB333MHz и проблема му, че единия ъгъл на корпуса на кристала ( ей това правоъгълниче за което говорите) е отчупен. Резултата от този проблем е ясен - по-висока температура. Пробвах най-добрите пасти и двата варианта. А познайте при кой температурата е по-ниска. Точно след като намазах почти цялата площ на корпуса на процесора.

Това съчетано с програма, която разрешава функцията "BUS DISCONECT" за AMD процесори на дънната платка, ми позволява да използвам спокойно повредеиия си процесор вече 1 година без проблем. И в най големите жеги температурата му не минавала повече от 50 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости electroface

Не знам за вас, но според мен Palomino си остават едни от най-греещите процесори на АМД... Решението според мен: хубав вентилатор с меден цилиндър (примерно Cooler Master за 8-9$), вентилатор 8см отзад на кутията и програмката S2kControl....

С тези щуротийки, моя процесор показва следните температури:

CPU AMD Barton 2600 + @ 2015MHz, FSB 350 t=36 градуса по Целзий.. пастата която съм сложил е само по протежение на кристала...

(ИЗВОДИ И АКЪЛ не давам)

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би ли обяснил , какви са тия 350FSB = ако са 175 ФСБ по 2 - то тогаав егати бартъна - бартън май е на 200 х 2 шина , а не 166 х 2

или ако си на 350 х 2 шина - то тия 36 градуса ужасно намирисват - освен ако не си с водно или нещо подобно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.