Премини към съдържанието
Ivoross

Проблем с преинсталацията на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте! Хард диска ми е разделен на 2 партишънс. На C ми е Windows xp home а на D файловете ми! Исках да инсталирам Windows XP pro но ми излизат съобщения от рода на: не може да се зареди "kbdus.dll" или "setup can not complete, Shut down". Искам да форматирам само C: но не мога. как мога да направя това? благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C: можеш да форматираш с Partition magic за ДОС, даже може и да инсталираш на хоум-а ти уиндоуската, даваш формат на ц-то и то ще го форматира /ще ти покаже че формата не може да завърши, но всъщност си форматира изцяло C:/ А тия грешки не може да се зареди "kbdus.dll" или "setup can not complete, Shut down". кога ти ги показва, и сигурен ли си, че диска не е повреден?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок. 6те сваля програмата и ще опитам.

благодаря ти

C: можеш да форматираш с Partition magic за ДОС, даже може и да инсталираш на хоум-а ти уиндоуската, даваш формат на ц-то и то ще го форматира /ще ти покаже че формата не може да завърши, но всъщност си форматира изцяло C:/

А тия грешки

не може да се зареди "kbdus.dll" или "setup can not complete, Shut down".

кога ти ги показва, и сигурен ли си, че диска не е повреден?

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Хард диска ми е разделен на 2 партишънс. На C ми е Windows xp home а на D файловете ми! Исках да инсталирам Windows XP pro но ми излизат съобщения от рода на: не може да се зареди "kbdus.dll" или "setup can not complete, Shut down".

Искам да форматирам само C: но не мога. как мога да направя това? благодаря

<{POST_SNAPBACK}>

Сигурен ли си че диска с WinXP - то е работещ,пробвал си го на друга машина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много начини да се форматира ц-то. Виж да се опази уин инсталация - по-трудна работа :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най-вероятно самия диск (source media) е развален. Формата може да стане и от самия диск с Win след като го буутне. Най-добре, преди да форматира да си намери качествен диск с Win. да не се наложи да караш на DOS :yanim: докато си намериш. Аз те съветвам да немериш работещ диск и с него да форматираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин слагаш системна дискета на 98 или МЕ и форматираш инсталираш един от двата и после ъпдейтваш до XP Pro така само може да инсталираш XP с този диск иначе трябва да търсиш друг диск с Windows XP който работи.При този вариант единствения проблем е че файловата ти система става FAT 32,а не NTFS.Желая ти успех дано по скоро се справиш с проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Имам един доста досаден проблем с преинсталацията.В началото всичко започва нормално.Бутвам диска и преинсталацията започва.Форматира се дял C се копират нормално всички нови файлове от диска след което идва проблема.След края на копирането ми иска рестарт и до там.Следва само рестартиране на компютъра и преинсталацията не продължава а компа постояно се рестартира.Би трябвало след рестарта тя да продължи но следва отново рестарт.Не знам защо се получава така.Някакви идеи ??? Благодаря Ви предварително за помоща !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте повече информация относно компютъра, коя ОС се опитвате да инсталирате, диска с ОС читав ли е (инсталирано ли е преди с него) преди с каква ОС е бил компютъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да сложа XPSP2 .Предишната операционна система също беше XP a относно диска проблема не е в него преинсталирал съм много пъти с този диск до сега не е имало проблем.Както казах всичко е ок до момента когато компютъра трябва да се рестартира и да завърши инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да сложа XPSP2 .Предишната операционна система също беше XP a относно диска проблема не е в него преинсталирал съм много пъти с този диск до сега не е имало проблем.Както казах всичко е ок до момента когато компютъра трябва да се рестартира и да завърши инсталацията.

След първия рестарт проблема може да е от четящото устройство, т.е. CD-то. Често се случва да бутне диска и да мине разархивирането и записването на файловете, но след рестарта се оказва, че някои файлове все пак не са записани коректно, което е невидимо за оператора на компютъра. Пробвай с друго устройство. Предполагам, че това с което пробваш е 3-4 или повече годишно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резонно да тествате тогава друг ХР... може този да не е читав...вече! Ако искате ще потърся линк към моя SP 3!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.