Премини към съдържанието
vipodil

Форматиране "C"-дяла на хард-диска

Препоръчан отговор

Не че попринцип не мога да си форматирам С: то а само в случея. Преминал съм към NTFS и сега не мага да форматирам през дос щото не го показва и няма как. Знам че има некви програми за NTFS for DOS но не ми вършат особена работа. А през уиндолса не мога да форматирам щото той самия е на С: и не ми дава. Нямам и втора операционна система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава става с инсталационно CD-WinXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е единствения вариант, просто няма смисъл да търсиш друг. Само си прехвърли преди това важната информация на друг дял ако можеш. Другия вариант е да закачиш харда на друга машина и си готов :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости winnt

С Партишун меджик може да се форматира ц независимо дали е фат32 или нтфс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok благодаря за бързите отговори, за партишъна не се бях сетил и сигурно ще пробвам с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

етих се за още нещо което искам да спомена относно качването на windows от CD

при мен ми дава грешка всеки път когато започва да копира от дисковото устройство файловете за инстал на уиндоуса, и затова го инсталирам директно от копие вече качено на харда. Има ли нещо което мога да направя за да не ми дава грешка от CD to

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно диска ти е повреден, така че или ще трябва да го запишеш наново или да сложиш инсталацията на друг дял, откъдето да я стартираш (например на D: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде пак малко реклама от мен:

Свали си Hiren's Boot CD v.6.0 ( от дата.бг примерно ):

за да не изброявам над 76 програми ето го списъка:

http://62.253.162.19/hiren.thanki/bootcd.html

Чудя се дали да не пусна отделна темичка за тая колекция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо искаш да си форматираш C: -то ? Ако искаш по този начин да провериш диска за лоши сектори, по-добре го направи със SpinRite 6 без да унищожаваш информацията на него. Ако искаш да изтриеш Windows-а и да го преинсталираш на чисто, достатъчно е да изтриеш папките Windows и Program Files. Конвертирай дяла във FAT32 с Partition Magic, зареди чист DOS от дискета и готово. Или ако държиш да останеш на NTFS зареди някой малък Linux от CD и трий от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понакога програмите се инсталират и на други места освен в горепосочените две папки, така че другия вариант е да си остави всичко негово в една папка и да затрие всичко друго, но най-лесно става с бърз формат, така не си играе.

А за конвертирането става или под ДОС или ако закачи харда на друг дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако позволите и аз да изръся нещо по въпроса а именно:

отиваш на сайта на производителя на харда и си сваляш "благинката" (utility)

за форматиране на ниско ниво (low level format) обикновено се слага на бутъбъл дискета или самата програма я прави такава при инсталирането си - и после отделяш няколко 4аса за формат и си свиркаш - харда ти е чисто нов и абсолютно празен а и в повечето случаи има и тестващи програми включени към пакета за оценка на физическото му състояние. примерно за макстор пакета се казва POWERMAX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

айде и аз да кажа нещо

свали си неро последната версия с серийния от датата примерно и си направи

data boot disk хем си запиши и някои хубави програмки на него

после като рестартираш и бутнеш от него си четеш всичко навсякъде

пък ако искаш си и форматирай...

също много добра работа върши norton ghost- гояма работа е тази програма :baby

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи... не съм сигурен в това, което ще кажа, но все пак смятам да споделя размислите си по темата. Защо не пробваш да форматираш чрез някое live cd като slax... не знам дали това е възможно, но ако е според мен е най - безболезнения вариант. Нека някой по - запознат да се изкаже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако позволите и аз да изръся нещо по въпроса а именно:

отиваш на сайта на производителя на харда и си сваляш "благинката" (utility)

за форматиране на ниско ниво (low level format) обикновено се слага на бутъбъл дискета  или самата програма я прави такава при инсталирането си - и после отделяш няколко 4аса за формат и си орална любовш - харда ти е чисто нов и абсолютно празен а и в повечето случаи има и тестващи програми включени към пакета за оценка на физическото му състояние. примерно за макстор пакета се казва POWERMAX

<{POST_SNAPBACK}>

А аз толкова смотан, че немога да открия кой ми е производителя на диска, искам да го форматирам, ама из основи, да няма и спомен от това което е имало на него, да стане като нов, тва ми е идеята, но немога да открия кой е производителя, а съм с лаптоп и да почна да го разглабям за да търся етикети ще прецакам още повече нещата. Някой има ли идея как мога да разбера кой е производителя или поне как да го форматирам изцяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да форматирам само С: устройството но в ДОС! нямам флопи за да си направя Воот дискета. имам само Сд РОМ. Текущата ми ОС е Windows Xp Home.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из нета има един диск с Win Xp live CD на когото има партишън меджик за дос! Руски диск е.

Инчче може и с Партишън меджик за уиндоус - инсталираш го на ХП-то и даваш формат на Ц-то, то ще иска да рестартираш и ще ти форматира Цто, но ще ти покаже грешка - не и обръщай внимание, формата ще е готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в Magic Partition има опция за форматиране на С и Д поотделно, но ми указва че ще ми форматира целия хард диск не само С. затова не съм форматирал досега. иначе Д го форматирах точно по този начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Партишън меджик съм убеден че може да форматира дяла на който е уиндоуса, защото го правил не веднъж :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

извинявайте за безпокойството но имам system disk и ме пита дали да направя там някаква дискета в доса като го рестарт след като съм дал формат,как да процедирам нататък.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.

sladurko_89@abv.bg (A и нямам флопи)

Редактирано от sladurkooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
извинявайте за безпокойството но имам system disk и ме пита дали да направя там някаква дискета в доса като го рестарт след като съм дал формат,как да процедирам нататък.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.

sladurko_89@abv.bg (A и нямам флопи)

Не ми стана ясно много ясно какво се опитваш да направиш. Би ли описал по-подробно.

Ако инсталираш ОС и те подканва да направиш system disk, то спокойно можеш да пропуснеш тази стъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ми стана ясно много ясно какво се опитваш да направиш. Би ли описал по-подробно.

Ако инсталираш ОС и те подканва да направиш system disk, то спокойно можеш да пропуснеш тази стъпка.

Намирисва ми на Windows 98 SE... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирах С-то и сега просто искам да си направя чиста инсталация на ХР,но нз как да пропусна стъпката с правенето на системна дискета

Намирисва ми на Windows 98 SE... :speak:

Мне е .С ХР бях и сега пак искам да го кача

В смисъл такъж,че имам support CD за правене на системна дискета , а ако сложа диска с ХР-то ми пише че е грешен диск. А нямам и флопи за тая дискета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.