Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

мрежа между машини зад рутър и отдалечен компютър

Препоръчан отговор

Добър ден, имам следния проблем:

В къщи имам изградена мрежа от 4 компа с интернет през кабелен рутър "линксис" , на работата имам интернет от същия доставчик и искам да създам връзка между вече изградената с рутър мрежа и компа на работата.

От вкъщи виждам компа на работата, но обратно не,та как става цялата работа?

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи имам изградена мрежа от 4 компа с интернет през кабелен рутър "линксис" , на работата имам интернет от същия доставчик и искам да създам връзка между вече изградената с рутър мрежа и компа на работата.

Благодаря предварително.

Вълшебната дума е VPN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с VPN ли става,защото по принцип другите компютри от мрежата ги виждам/ имам предвид другите потребители/, не може ли да стане по обикновен начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само с VPN ли става,защото по принцип другите компютри от мрежата ги виждам/ имам предвид другите потребители/, не може ли да стане по обикновен начин.

Може ама е несигурно! Струва ми се, че няма да има друг пост след моя. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително.

Ако става дума просто за достъп, работа на отдалечените машини има доста варианти, на първо място може да си използва Тийм Вювъра, след това бих препоръчал изграждане на - Хамачи ВПН мрежа.

Ако една от мрежите получава нет от БТК самата БТК осигурява услугата ВПН, обади се на локалния им офис. Освен това може и с подръчни срества да се направи, стига рутерите да поддържат протокола ВПН. Ако не го поддържат - просто се подменят с такива. Доста са вариантите, най-добре е да се попита някой мрежов специалист на място за да се избягнат обясненията в ефира на форумите :blow out candles:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване