Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Ще правя ремонт. Трябва ми съвет.


Препоръчан отговор

Здравейте. Започвам ремонт следващата седмица (ще слагам латекс на две стаи) и ми трябва съвет. В момента тези 2 стаи са покрити с вар. Някои майстори казват че варта първо трябва да се изстърже и след това да се сложи латекса, а други казват че не е нужно да се маха варта. Някой ще може ли да ми обясни какво точно трябвада се направи? Мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продава се латекс на варова основа,и с него няма проблем да се боядисва направо върху варта.

Може да погледнеш и специализираните сайтове и форуми за ремонт:

Мисия моят дом

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако слоят вар е тънък няма проблем,но ако е дебел в резултат на многогодишното наслояване трябва да се изстърже,иначе после се подува.Защо не си боядисаш пак с вар?Малко Ц200 (лепило) и не цапа,а и има много минерални оцветители които ще предадат свежест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Започвам ремонт следващата седмица (ще слагам латекс на две стаи) и ми трябва съвет. В момента тези 2 стаи са покрити с вар. Някои майстори казват че варта първо трябва да се изстърже и след това да се сложи латекса, а други казват че не е нужно да се маха варта. Някой ще може ли да ми обясни какво точно трябвада се направи? Мерси предварително

трябва да махнеш варта. А това че има разни работи на варова основа е вярно сащо, но не ти препоръчвам да боядисваш върху варта. правил съм си експеримент не става на места се надига подкожва, ако ме разбираш (но това е само ако слоя е дебеличък)....Тоест мажи ако ти е много много тънакл слоя.

Редактирано от PlamenPc (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не търпя тапети и вкъщи от години наред мажа само с латекс и нямам никакви проблеми.

При спазена пропорция за разтварянето на латекса - виж упътването на опаковката, че има всевъзможни видове и производители, няма проблем да се полага върху вар или върху стена с постна боя. Ти си знаеш най-добре, но в момента времето не е подходящо за такива ремонти, влажно е и се очакват дъждове до края на седмицата, че и през (?) следващата. При топло време грундирането и повтарянето стават ОК за 24 часа, но като за първи път и при топло време дори е нужно повечко време, за да дръпне добре. Няма проблем да сложиш оцветител, но внимавай - направи си достатъчно разтвор, който да ти стигне за цялото помещение, ако държиш да е в един цвят - много трудно се улучва недостигащата 1 шепа латекс...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Мерси много момчета :) Значи слоя вар е тънък. Казаха ми още че ще е добре да сложа не червен грунд, а дълбокопроникващ грунд, който ще предпази от набъбване и опадане на варта след като сложа латекса. Значи плановете са такива: в събота ще идват майстори и първо ще минат с дълбокопроникващ грунд двете стаи. Ще го оставиме да изсъхне и следващата събота ще се мине с гипсово лепило и колоркит, а след това с латекс

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложно си го измислил, ние сложихме само грунд и латекса вече 8 години цветовете и стените не са мръднали. Никъде няма тия подувания дето ги приказвате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Мисля да правя ремонт на село вкъщата и тавана е боядисван с вар а стените с латекс на варова основа и се чудя не е е правена гладка шпакловка мога ли да лепя направо отгоре тапетите или няма да стане и ще седи грозно???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 6 години по-късно...

здравеите имам нужда от помощ. Ще правя ремонт обаче стените са с някогашните шарки(с валяк) какжо да направя за да стане с латекс. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, krisi_9208 написа:

здравеите имам нужда от помощ. Ще правя ремонт обаче стените са с някогашните шарки(с валяк) какжо да направя за да стане с латекс. Благодаря

Напръскай с вар.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грунд и латекс. Друг е въпросът колко неравни са стените и че шарките крият дефектите по стените.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да.

А за вида на грунда - зависи колко е стабилна основата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал, става въпрос за варова мазилка, която не е шпаклована. Ако е така, не виждам смисъла, да се боядисва с латекс.Ама всеки сам си знае....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно става дума за постно боядисване с нанесени шарки с някой от бронзовете (златен, сребърен) от време оно :).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Най-вероятно става дума за постно боядисване с нанесени шарки с някой от бронзовете (златен, сребърен) от време оно :).

Именно..Затова не виждам смисъл, да се наливат пари, а и труд, за да се получи нещо по-грозно, отколкото е в момента, а в допълнение и мухъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно се цели освежаане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, ExaFlop написа:

Ами най-вероятно се цели освежаане...

Гасена вар, хубаво се разбива с бистра водичка. Прецеждаш, пускаш и боичка, квато си харесаш и с пръскачката или с баданарката. От тва по-свежо- няма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С пръскачката се постига по-сатенен ефект :)

И забрави добавката на свързващ елемент, за да не цапа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, те тЕя ще свършат работа. :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

здравеите имам нужда от помощ. Ще правя ремонт обаче стените са с някогашните шарки(с валяк) какжо да направя за да стане с латекс. Благодаря

 

Първо се проверява основата, дали е здрава или се люпи на парцали!!! Ако се люпи се сваля до здраво.След което цялата стена и таван /при желание / се обработва с шкурка - 120/при големи неравности 100 и после 120/

Избор на боя:

1.Латекс

Избира се подходящ грунд, който се полага преди боядисването/ Обикновено се използват дълбоко проникващ на фирма Боро или на Леко  който се разрежда 1:10/

След технологичното време за изсъхване се пристъпва към боядисването/ако е един цвят се боядисва смело, ако е 2 или повече цвята първо се боядисва тавана бяло , 2 или 3 ръце в зависимост от замърсеноста и покритието на боята и след това се боядисват стените в избраните цветове

Боя на варова основа:

Може да си приготвите са или да закупите готова - тъй наречената дишешта боя

Ако вземете готова може да се полага с валяк оцветителите за латекса стават и за нея/ общо взето като при латекса/

Ако се прави се спазват пропорциите гасена вар + вода + добавки и се оцветява с оцветители за постни бои /прахообразни/

работи се с баданарка или пръскачка и е препоръчително преди боядисването да се навлажни стената и тавана да се изчака да изпръхне и да се боядисва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...