Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пич не се заяждам,просто казвам какво ми е било нужно на мен.Тук в Никозия за да си извадиш здравна карта искат вевеоси от работодателя някаква тяхна форма 1011 или нещо такова попълнена от работодателя за парите които си получил предната календарна година (ако си сменял работата бележки от останалите работодатели)ксерокопие на адия парамони,ксерокопие от алиен картата и бележка от КИНОНИКЕС АСФАЛИСИС.Тези документи ми искаха точно преди месец и половина за да си извадя здравна карта (розова) здравните карти със светло зелен цвят (вуйчо ми е с такава) не се ползват безплатни медицински услуги а се заплаща малък процент.Това е защото има доход над 10000 евро.По въпроса за шофьорските книжки в момента братовчед ми кара шофьорски курсове и му искат адия парамони за да си вземе книжката.Тук в Никозия адия парамони се вади точно за един час.За моята кола като я прехвърлях миналата година също ми искаха адия парамон.Пак казвам не се заяждам просто казвам какво ми е било нужно на мен.

мерси много за това че ни пишеш.ако искаш пиши на мейла ни [email protected] ,имаме въпроси за които незнам кого да питам.Благодаря ти много все пак. Редактирано от sanita_1975 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 505
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Всеки е поел риска за себе си .Тук поне имам работа и не се чудя как да си плащам ,тока ,водата и там подобните нужди .А това с предложенията за работа го има навсякъде по света .И ти пици не ядеш ли

С всеки изминал ден тук на острова става все по трудно,цените лека полека вървят нагоре(напомня ми на времето на ПРЕХОДА в България),работа все по трудно се намира.След като им гръмна и централата се

Да бе какво се занимаваш с нас простите.Ти сигурно си пристигнал/а тук и си започналa работа в банка.Кой знае на кое поле си събирал/a картофи.

Публикувани изображения

Здравей,моля те не ми пиши на Ви,че се чувствам неудобно Публикувано изображение Аз работя в един цех за пакетиране на зеленчуци за износ но ще напускам защото 6 години умалях вече от тази работа,ще търся нещо друго.По принцип мъже се търсят за всякаква работа.По въпроса за фаянсаджии как да ти кажа,в момента строителството е малко в застой,изолации тук не се правят както в България(ако имаш предвид саниране на сгради).Тук автосервизите имат доста работа но просто нямам идея какви пари дават и дали вземат българи по простата причина че трябват все някакви минимални познания на гръцки технически език.Съвета ми е не се доверявайте много на разни не проверени фирми и не давайте пари предварително,четете договора който подписвате с някоя фирма много добре за да не ви вземат парите да ви докарат в Кипър и да ви кажат ОПРАВЯЙТЕ СЕ.Ще поразпитам за някоя сериозна фирма от България доста хора идват така но идея нямам с кои фирми се свързват.Знанието на гръцки е почти задължително за да намериш по хубава и платена работа.С малко гръцки или английски няма да имате кой знае какъв избор но за някаква работа като за начало пак става.

извинявай,но съм сбъркала имейла[email protected]
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След месец заминавам да работя в Пафос. Бих искал да получа малко повече информация за града, за живота, за работата, за хората и да се запозная с българи, които са вече там и работят. За първи път ще посетя Кипър Ще бъда благодарен на всеки, който ми пише!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички българи в кипър.имам един въпрос и ще се радвам ако ми отговорите ,но честно ,разбира се.търсени ли са много там автобояджиите и има ли работа за тях.питам,защото съпругът ми иска да замине,но не е наясно много как стоят нещата.ще се радвам ако някй пише.

Случайно разглеждах обявите от европейския сайт http://ec.europa.eu/eures и видях че има обява в която търсят Car painter ето и линк http://ec.europa.eu/eures/eures-searchengi...niqueJvId=96848

Не правя реклама,просто попаднах на тази обява,ако ви интересува може да кандидатствате

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз от няколко дни чета по форуми за живота и работата в Кипър. И аз като повечето от вас се опитвам да си намеря работа там. На много лъжливи български фирми попаднах и продължавам да попадам. Кипърски уж лицензирани агенции ми искат по 350Е, за да ме уредят на работа. Не мога да платя толкова /всъщност нищо не желая да платя/ преди да отида и да видя за какво става въпрос. Никога не съм била в Кипър, дори нямам представа дали заплата от 600Е за сервитьорка в Лимасол е добра. Прочетох, че и там заплатите са намалени, но как да дам на някого пари като изобщо незная къде отивам. Бих искала да попитам хора, които са там как мога да намеря работа без агенции било то български или гръцки на този остров? Ако някой от вас знае къде се търсят хора в хотели или ресторанти ще съм много благодарна да сподели мнението си тук. Регистрирах се в някакви кипърски борси, писах на хотели, но отговор нямам. Само тези български агенции и кипърските "графии" ми звънят с еднакви предложения, но кой от кой с по-голяма комисионна. Благодаря на всички предварително за информацията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте аз от няколко дни чета по форуми за живота и работата в Кипър. И аз като повечето от вас се опитвам да си намеря работа там. На много лъжливи български фирми попаднах и продължавам да попадам. Кипърски уж лицензирани агенции ми искат по 350Е, за да ме уредят на работа. Не мога да платя толкова /всъщност нищо не желая да платя/ преди да отида и да видя за какво става въпрос. Никога не съм била в Кипър, дори нямам представа дали заплата от 600Е за сервитьорка в Лимасол е добра. Прочетох, че и там заплатите са намалени, но как да дам на някого пари като изобщо незная къде отивам. Бих искала да попитам хора, които са там как мога да намеря работа без агенции било то български или гръцки на този остров? Ако някой от вас знае къде се търсят хора в хотели или ресторанти ще съм много благодарна да сподели мнението си тук. Регистрирах се в някакви кипърски борси, писах на хотели, но отговор нямам. Само тези български агенции и кипърските "графии" ми звънят с еднакви предложения, но кой от кой с по-голяма комисионна.

Благодаря на всички предварително за информацията!

Аз и една моя приятелка си търсим работа чрез една пловдивска агенция Ифест, не взимат никаква комисионна от кандидатите (взимат от работодателя), единственото им условие е те да ти закупят самолетния билет които е в размер между 170 до 190 евро. Фирмата намери работа на моята приятелка като сервитиорка/барманка и тя ще заминава май месец, но на мен още на са намерили понеже нямат оферта за позицията която аз искам и ми казаха да изчакам и че до май месец щели да ми намерят нещо подходящо. Ако искаш може да пробваш с тази агенция, ние ходхме на интервю с посредниците им от кипър в пловдив, за сервитиорка мисля че лесно ще си намериш работа. Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и една моя приятелка си търсим работа чрез една пловдивска агенция Ифест, не взимат никаква комисионна от кандидатите (взимат от работодателя), единственото им условие е те да ти закупят самолетния билет които е в размер между 170 до 190 евро. Фирмата намери работа на моята приятелка като сервитиорка/барманка и тя ще заминава май месец, но на мен още на са намерили понеже нямат оферта за позицията която аз искам и ми казаха да изчакам и че до май месец щели да ми намерят нещо подходящо. Ако искаш може да пробваш с тази агенция, ние ходхме на интервю с посредниците им от кипър в пловдив, за сервитиорка мисля че лесно ще си намериш работа. Успех

Благодаря за насоките. Днес се свързах с тази фирма и те ми обясниха,че само билета се закупува от тях като ти си го плащаш разбира се.Дано тази фирма да не е лъжлива като другите. А знаете ли каква заплата за сервитьорка са казали на вашата приятелка?Успех и на вас!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките. Днес се свързах с тази фирма и те ми обясниха,че само билета се закупува от тях като ти си го плащаш разбира се.Дано тази фирма да не е лъжлива като другите. А знаете ли каква заплата за сервитьорка са казали на вашата приятелка?Успех и на вас!

За заплата и казаха 750 евро+бакшиши, осигурена квартира и храна (мисля че е храна по време на работна смяна), работата и ще е в Протарас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички можели да ми дадете малко инфо за агия напа например всички минуси и плюсове макар че имам оферта за лимасол и дали ще мога да се оправям с гръцки понеже ми казаха че кипърският бил доста по различен благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички можели да ми дадете малко инфо за агия напа например всички минуси и плюсове

макар че имам оферта за лимасол и дали ще мога да се оправям с гръцки понеже ми казаха че кипърският бил доста по различен благодаря предварително

какво да ти кажа хубаво е там но в агия напа започва по късно сезона аз до скоро работих в протарас и ме съкратиха заради тая криза но ако имаш предложения за лимасол по хубаво е да отидеш там е и по платено защото тук като свърши сезона е мъртвило както в агия напа така и в протарас а там винаги може да излезе нещо целогодишно да работиш.имай впредвид че има много фирми измамници които предлагат работа в кипър аз чакам да ми се обадят но за сега нищо а и кризата е голяма там въпреки че говоря гръцки е много трудно да си намериш работа
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е в Никозия? Има ли безработица? И аз чакам да замина със съпругата си, но като гледам е много трудно и накрая ще си купя билет, и отивам на своя глава, пък там ще си търся работа на място.

Редактирано от marisa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте бих искала да ви попитам кьде е по добре да се ориентира един новопристигнал за работа Никозиа като столица или Ларнака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте бих искала да ви попитам кьде е по добре да се ориентира един новопристигнал за работа Никозиа като столица или Ларнака

зависи какво искаш да работиш
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено в Никозия е по-добре, а и можеш да си намериш работа по-лесно! :blow out candles:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено в Никозия е по-добре, а и можеш да си намериш работа по-лесно! :)

Що така си мислиш?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое мнение! :)

Редактирано от Бруно (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мое мнение! :)

Не се заяждам,но в момента е по лесно да се намери работа по морето защото скоро ще започне сезона.Аз живея в Никозия и не е толкова лесно да се намери работа,знам го от собствен опит сега сменям работата и не е така лесно както си мислиш макар че знам гръцки и съм 6 години тук.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здарвей! Не съм казал, че се заяждаш, това си е мое мнение! Аз лично съм решил да живея тук и да не се прибирам в България, защото си имам мои лични причини. Смятам така, защото самият аз преди 3 години си намерих работа в добра фирма, шофьор - професионален, сина ми е тук, започна да учи в Университета на Кипър и работи в склад. Скоро на моя позната и намерих работа в един хотел в Никозия, екскурзовод и гид, целогодишно за 850 евро. За Ларнака съм съгласен, че сега е сезонът и има работа, но после е неразумно да се търси. Както и да е, само споменавям и ако съм полезен с някаква информация ще се радвам. :)

Редактирано от Бруно (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здарвей!

Не съм казал, че се заяждаш, това си е мое мнение! Аз лично съм решил да живея тук и да не се прибирам в България, защото си имам мои лични причини. Смятам така, защото самият аз преди 3 години си намерих работа в добра фирма, шофьор - професионален, сина ми е тук, започна да учи в Университета на Кипър и работи в склад. Скоро на моя позната и намерих работа в един хотел в Никозия, екскурзовод и гид, целогодишно за 850 евро. За Ларнака съм съгласен, че сега е сезонът и има работа, но после е неразумно да се търси. Както и да е, само споменавям и ако съм полезен с някаква информация ще се радвам. :wors:

Аз също съм решил със семейството ми да живеем тук и да не се прибираме в България,но смятам знаеш че след около 2 месеца тук ще е почти невъзможно да намериш работа(говоря що годе добра) защото ще започнат отпуските и всички добри и нормални фирми ще спрат да наемат работници.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О.К. За безработица не питай, защото няма информация и никой не знае дали има. По тяхни данни, те следят само заетите с договор, безработните са се увеличили с около 1940 през изминалия период, но колко са си намерили работа след това няма информация! И не забравяй, че задължителното условие минимум е познанито на английски език! Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О.К.

Не знам дали си прочел цялата тема,но аз отговарям на почти всички въпроси които са зададени до колкото знам и мога,хайде удряй по едно рамо и ти :mark: нека помагаме на хората които имат нужда от информация,преди няколко дни дори мислех дали да не започна да преписвам тук обявите за работа от вестника с телефонните за да може хората които искат да работят тук в Кипър и знаят гръцки език да не се набутват и да плащат на някакви измекярски фирми а да се обадят и да се договарят сами с работодателя не че е гаранция че няма да попаднат на някой скапан кипърец който да ги излъже .
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каквото мога ще помагам, но нямам много време и не познавам много отблизо социологията на нещата! :mark: Знам, че ми увеличиха социалната осигуровка от 01.04 на 70 евро. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каквото мога ще помагам, но нямам много време и не познавам много отблизо социологията на нещата! :mark: Знам, че ми увеличиха социалната осигуровка от 01.04 на 70 евро. :P

До колкото знам социалната осигуровка се плаща 50% от теб 50% от работодателя аз поне съм така,преди дори ми я плащаше шефа цялата без да ми удържа от заплатата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е, но от 01.04 в Кипър са нови ставките за социално осигуряване! За социално осигуряване е 17.9 %, демек моите 50% са 70 евро, при заплата 1000 евро. А минималната работна заплата става от 741 евро на 791 евро! Сега, друг е въпроса кой и къде колко получава! Публикувано изображение А ако имам извънредни се плащат 1,5 за съботата и 2,0 за неделята!Ами това знам, това казвам! Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Лимасол къде го оставихте?Лимасол си е най-хубавия град в Кипър,имаме индустрия,но има и туризъм.За малко да забравя-Христос возкресе!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване