Премини към съдържанието
dmilchev

загуба на дисково пространство

Препоръчан отговор

Здравейте,вече питах в форума но на грешното място,така че пиша пак.На лап топ имам 2 OS Windows 2000(ха японски нищо не му разбирам) и Windows XP SP 2.Вчера (защото съм много умен :-( ) ресторвах 2 пъти XP то и ми се загубиха 10 ГБ дисково пространство.Преинсталирах го но си остана с - 10 ГБ.Къде да ги търся при положение че и в двете OS сега нямам програми или други файлове, а съм с 10 ГБ по-малко.Ако може някой да помогне(но да обяснява като на дете с бързо умствено изоставане,че правя бели :-))) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,вече питах в форума но на грешното място,така че пиша пак.На лап топ имам 2 OS Windows 2000(ха японски нищо не му разбирам) и Windows XP SP 2.Вчера (защото съм много умен :-( ) ресторвах 2 пъти XP то и ми се загубиха 10 ГБ дисково пространство.Преинсталирах го но си остана с - 10 ГБ.Къде да ги търся при положение че и в двете OS сега нямам програми или други файлове, а съм с 10 ГБ по-малко.Ако може някой да помогне(но да обяснява като на дете с бързо умствено изоставане,че правя бели :-))) ).

прегледай директориите една по една и въж къде има много файлове (големи). Освен това можеш да използваш търсене от експлорера по размер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера ги проверявах,нищо на пръв поглед.Като се прибера в къщи(при мен е 15 15) след работа ще пробвам с Explorer-a .Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера ги проверявах,нищо на пръв поглед.Като се прибера в къщи(при мен е 15 15) след работа ще пробвам с Explorer-a .Благодаря!!!

Първо не мога да разбера защо ти са 2 бози на един компютър????Абсолютна простотия,ако мога така да кажа....А иначе тия 10гиги може да ги търсиш на доста места..почни от това дали 2дяла ти правят целия хард...да не си оставил нещо при създаването на дяловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо не мога да разбера защо ти са 2 бози на един компютър????Абсолютна простотия,ако мога така да кажа....А иначе тия 10гиги може да ги търсиш на доста места..почни от това дали 2дяла ти правят целия хард...да не си оставил нещо при създаването на дяловете

Двете "бози" са в един дял, и наистина не ми трябват.Ако ми кажеш как да преинсталирам (имам бутващо CD) , но така че да не загубя драйвърите, ще съм много благодарен.Комп. е произв. в Япония и за Япония и трудно ще намеря драйвери(японския ми е на никъде макар че работя вече 1 година тук).Ако имаш идея ако може по-подробно.Благоядаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Двете "бози" са в един дял, и наистина не ми трябват.Ако ми кажеш как да преинсталирам (имам бутващо CD) , но така че да не загубя драйвърите, ще съм много благодарен.Комп. е произв. в Япония и за Япония и трудно ще намеря драйвери(японския ми е на никъде макар че работя вече 1 година тук).Ако имаш идея ако може по-подробно.Благоядаря.

Ако кажеш каква ти е машината,ще ти намеря драйверите и ще ти дам линкове към тях,сваляш си ги ,записваш си ги и след преинсталиране ще си ги качиш

Редактирано от pavel.stoykov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако кажеш каква ти е машината,ще ти намеря драйверите и ще ти дам линкове към тях,сваляш си ги ,записваш си ги и след преинсталиране ще си ги качиш

Fujitsu fmV-BIBLO MF5/600W старичък е но за офиса става.Но все пак ще трябва да ми обясниш как да преинсталирам с форматиране,а аз ще черпя саке(между другото е ужасно).Като пусна инст.диск стигам до партиш. и от там не мога да изтрия стария иска да създам нов.Благодарско предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Fujitsu fmV-BIBLO MF5/600W старичък е но за офиса става.Но все пак ще трябва да ми обясниш как да преинсталирам с форматиране,а аз ще черпя саке(между другото е ужасно).Като пусна инст.диск стигам до партиш. и от там не мога да изтрия стария иска да създам нов.Благодарско предварително

Ето ти моя скайп:destroyer3443...че тук стана доста писане....дано да използваш скайп,ще ти кажа,за драйвери сега ще проверя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Зависи от бозите на компютъра!

2. Нормално е да му се смали с 10 gb.

Съвет:

Изтрии всички точки на възтановяване от Disk Cleanup.

Влизаш в Program Files и почваш да триеш програмите които вече не са ти инсталирани, защото след като си го ресторвал, програмите ти след точката на възтановяване на са инсталирани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тази програма дали няма да ти помогне по въпроса с драйверите, не съм я пробвал:

Driver Magician е безплатна програма, с която лесно можете да възстановите всички инсталирани и работещи драйвери, без да се налага да ги инсталирате един по един след всяка преинсталация на Windows. Driver Magician идентифицира целия наличен хардуер, извлича съответните драйвери от твърдия диск и ги съхранява в определена от вас директория. След преинсталиране на ОС-ма на PC-то можете лесно да възстановите нужните драйвери, само с няколко клика на мишката.

Има платена и безплатна версия,

това би трябвало да е линк за теглене на безплатната.

При преинсталиране изтрий дяловете, направи ги наново и тогава пробвай да инсталираш. Ако не става с инсталационния диск, опитай с Hiren's BootCD.

Редактирано от dixi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които отговориха на моето запитване. И най-вече на Павел Стойков,който ми помогна да си реша проблемите.Сега съм Ок. cool.giflaugh.giflaugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.