Премини към съдържанието
maria_d_petkova

Как да качим килограми

Препоръчан отговор

Не малък брой хора имат проблема който имам аз. Немога да напълнея и това е доста неприятно, особено в летния сезон когато сме леко облечени и всички недостатъци са на лице. Дайте някакъв съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблегни на всякакви тестени изделия и сладкиши

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно НЕ се тъпчи със сладки и тестени неща. Това няма да е качествено напълняване, а затлъстяване и ще си докараш куп проблеми - целулит, мазна и пъпчива кожа, респ. коса без грам живот в нея и под фасадата - проблеми със стомаха, сърцето и т.н...........да продължавам ли?

І.Първо - ако си пушач/ка, спри цигарите и кафето.

ІІ.Започни да се храниш по-често и в малки количества - но редовно. Менюто ти да включва млечни продукти, мед и ядки, плодове и зеленчуци. От месото хапвай всякакво - без кожи и мазнини. Изгради си режим и не пропускай хранене. Идеята на почасовия режим на хранене е да се приучи организма сам да си изгради навик, а не да се яде безразборно.

Не се тъпчи в никакъв случай, в момента, в който усетиш ситост, спри да ядеш.

Приемай витамини и в разтворима форма ("Центрум"). Мисля, че и се приемаха някакви добавки като пчелно млечице, бирена мая и т.н., но такива след консултация с диетолог, която, ако искаш някакъв сериозен прогрес, трябва да направиш. Един специалист ще ти изгради хранителен режим, съобразявайки се със здравословните ти особености, с ежедневието ти, с ритъма ти на живот - въобще всичко, което се сетиш. Помисли над това, защото напълняване/отслабване и т.н. са неща, които касаят здравето.

ІІІ. Спорт, спорт, спорт. Това е ключът към здравето и хубавата фигура. Въобще движението във всякаква форма. Щом искаш да напълнееш - просто е задължително да тренираш - в началото редовно, после като стабилизираш теглото си, може и по-разредено, но пак в някаква схема.

Просто си представи ако само увеличиш яденето, а не тренираш какъв би бил ефекта Публикувано изображение. А така новите килограми ще се разпределят равномерно и няма да си отпуснат/а.

IV. "Psi-Factor".Eдно доста по-трудноизпълнимо условие, но от първостепенно значение - една от главните причини за отслабване са стрес, нерви и притеснения. Ако можеш да поработиш в тази насока + балансиран хранителен режим + движение, успехът ти е гарантиран.

Успех и бъди разумна и последователна! Бавният успех е траен успех.

Редактирано от chain_reaction (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е до организма-на мене защо не ми се лепи нищо Публикувано изображение

Екстра супер-ям си и тестени и сладкишчета понякога-на 39 съм,нямам целулит,а кожата си ми е чудна

:super:

44-45 кг съм си - от години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за здраве. Няма кой да ме убеди, че със сладки неща и прочие калорийни бомби ще се постигне качествено напълняване. Естествено, че индивидуалността е от значение, нали затова й препоръчвам консултация с диетолог. (пък дано ме послуша...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да - всичко е до организъм. Аз съм била и 64 най-много, била съм и 51 най-малко...Напълнях - неядейки почти нищо и отслабнах, ядеики луканка, ядки и сладко / естествено не в огромни количества /.

64 кг. изглеждах като поничка Публикувано изображение , а 51, като тапициран скелет на батерии - и в двата случая се чувствах зле. Сега съм си намерила златната среда и се чувствам идеално. Но определено девойката пуснала тази теме, трябва да се обърне към диетолог. И аз мисля като Чеийни - със здравето шега не бива... :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да - всичко е до организъм. Аз съм била и 64 най-много, била съм и 51 най-малко...Напълнях - неядейки почти нищо и отслабнах, ядеики луканка, ядки и сладко / естествено не в огромни количества /.

64 кг. изглеждах като поничка Публикувано изображение , а 51, като тапициран скелет на батерии - и в двата случая се чувствах зле. Сега съм си намерила златната среда и се чувствам идеално. Но определено девойката пуснала тази теме, трябва да се обърне към диетолог. И аз мисля като Чеийни - със здравето шега не бива... :beer11:

А сега колко си ако не е тайна ? Публикувано изображение То не се пита ама аз съм нахалник ;)

Chain reaction не знам и затова питам - ако спре човек кафето напълнява ли се ? И ако се напълнява колко - повече ли е отколкото цигарите ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоспиването също е важен фактор...който спи по-малко има проблеми с качването на килца.

А и може би имаш просто бърз метаболизъм.

Можеш да се консултираш и с диетолог за приемането на евентуални хранителни безвредни добавки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chain reaction не знам и затова питам - ако спре човек кафето напълнява ли се ? И ако се напълнява колко - повече ли е отколкото цигарите ???

Ако човек е свикнал сутрин вместо закуска да пие кафе, може да се предположи, че още едно хранене, което ще дойде на мястото на кафето, ще спомогне за увеличаване на теглото.

Принципно кафето няма чак такава връзка към диетата - хората спират кафето, защото спират цигарите - кафе без цигара?! Публикувано изображение Рядко хора, които пият само кафе, го спират, защото искат да надебелеят. Но при непушачи, спирането на кафето може и да подейства, не знам. Зависи и колко кафета се пият на ден - естествено, по-голям ефект ще има при хора, които пият повече кафе, и то с уговорката, че ще заместват кафетата с нещо за хапване, както става при спирането на цигарите.

Недоспиването също е важен фактор...който спи по-малко има проблеми с качването на килца.

И обратното е в сила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега колко си ако не е тайна ? Публикувано изображение То не се пита ама аз съм нахалник :)

Ха ха - аз пък да не мислиш, че си крия килограмите...В момента съм 53 кг. - онзи ден се мерих...поотхлабила съм малко :P ма се чувствам супер !

Пък туй с кафето...аз не го пия вместо закуска, а за разсънване. Не пуша, но пия кафе, тъй че - не смятам, че мажеш да напълнееш, ако спреш да пиеш кафе. За да предприеме, каквато и да било диета, човек или трябва да се посъветва със специалист или да е навикнал организма си на подобен терер / аз си признавам, че никога не съм прибягвала до специалист, но второто съм го тренирала.../ - туй мисля аз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не малък брой хора имат проблема който имам аз.

Немога да напълнея и това е доста неприятно, особено в летния сезон когато сме леко облечени и всички недостатъци са на лице.

Дайте някакъв съвет.

ЗДРАВЕЙ МАРИЯ! Като малка бях най-кльощавата,но се сприятелих с дебеланки и нещата се оправиха. По конструкция съм си кльощава и като измършавея прилагам следния режим за напълняване:

Закуска: филия с масло и сладко 1-2 броя

ТОПЛо мляко с какао и много захар

Ястие с яйца , никакво месо на обяд или вечеря

Много бял хляб

Крем, направен от нишесте и мляко или крем карамел

Вечеря: пак ястие направено с яйца примерно гювече с яйце ,сирене, наденица, доматен сок и малко масълце

или яйца на очи или по панагюрски или огретен с картофи и яйце

или зелен фасул с натрошени жълтъци

За десерт много сладък плод или компот с много захар

Набляга се на яйчните храни,намалява се зелето,лимоните,чаевете,рибата, пилешкото месо,празът, морковите.

Горепосочената диета се прилага 7 дни с намален двигателен режим.

Включете повече сметанови торти,баклави ,тулумби след като проведете диетата.

УСПЕХ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто яж много тестени храни(всякакви закуски,пици,хляб...абе всичко от тесто),сладки неща,млечни продукти,не пий вода поне 30-40 мин преди ядене,иначе се надуваш и апетита ти намалява,храни се по 5-6 пъти на ден(за да не ти се разшири стомаха)не спи по много-7-9 часа са достатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете ми да напълнея със някакъв съвет. Ям 5-6 пъти включително и месо почти всеки ден.Много тулумбички,баклави и други, вафли, кремове и т. н. Напълнея временно и отслабвам след една седмица.Пия витамини Центрум, Мерц, Суправит и др.Намалила съм чайовете до минимум.Избягвам зелето и лимоните.Ефект нулев. Цял хляб на ден и то бял.Лицето ми е изпито, сякаш съм била на гладна диета пет месеца. Помогнете ми!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва да напълняваш - ПОВЯРВАЙ МИ!!! Според мен не бива да се мъчиш да направиш промяна в себе си! Тя ще си дойде от самосебе си!!! Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по принцип вероятно се късае за лоша обмяна на веществата.Поне за дебеличките е така,също фактор е и наследственоста.Това което препоръчвам аз е да приемаш бирена мая.Продава се в аптеките и не е скъпа изобщо,но няма да е зле и да се консултираш с лекар или диетолог,не за бирената майя,защото тя е безобидна,а по принцип за проблема ти. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да се консултираш с лекар, може да има доста причини за това да не можеш да напълнееш дори и да се спукваш от ядене. Ако все пак просто метаболизма ти е невероятно "бърз", за да напълнееш успешно, ще трябва освен определен хранителен режим и СПОРТ. Спорта ще ти нормализира метаболизма, възможно е в момента организма ти да не усвоява хранителните вещества, а да ги изхвърля, така че почни да тренираш нещо. А за храните - наблегни на протеините сутрин, веднага след ставане от сън, вечер преди лягане - също! През деня - приемай горе-долу еднакво количество белтъчини и въглехидрати! Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което препоръчвам аз е да приемаш бирена мая.Продава се в аптеките и не е скъпа изобщо,но няма да е зле и да се консултираш с лекар или диетолог,не за бирената майя,защото тя е безобидна,а по принцип за проблема ти.

Бирената мая е най-противното нещо,което съм вкусвала.Не е нужно да напълняваш.Приеми се такава,каквато си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да си слаба, не се опитвай сама да предприемаш мерки, за да качиш килограми. Това със кремовете и толумбичките не знам доколко би помогнало, но по скоро ще ти наруши тотално баланса на организма. Наистина моя съвет няма да се различава от по-горе написаните, затова по-добре се консултирай с лекар. В крайна сметка това би могло да се окаже наследствено, което не бива да те притеснява щом нямаш оплаквания. Но те съветвам да не се тъпчеш с каквото ти "под ръка падне". :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да си слаба, не се опитвай сама да предприемаш мерки, за да качиш килограми. Това със кремовете и толумбичките не знам доколко би помогнало, но по скоро ще ти наруши тотално баланса на организма. Наистина моя съвет няма да се различава от по-горе написаните, затова по-добре се консултирай с лекар.

В крайна сметка това би могло да се окаже наследствено, което не бива да те притеснява щом нямаш оплаквания. Но те съветвам да не се тъпчеш с каквото ти "под ръка падне". :clap:

Благодаря на Scullbox, Rullezz bb, Maddonna, Pettinka 90 за ценните съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми нещо от аптеката за апетит, защото ми омръзна да карам само на салати и сладоледи. Свалила съм цели 4кг , а мисля че е излишно. Жегата ми пречи да ям месо и тежки храни, и каквото и да е готвено. Искам да си възвърна килограмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми нещо от аптеката за апетит, защото ми омръзна да карам само на салати и сладоледи. Свалила съм цели 4кг , а мисля че е излишно. Жегата ми пречи да ям месо и тежки храни, и каквото и да е готвено. Искам да си възвърна килограмите.

Витамините възбуждат апетита.Вземи си бирена мая...препоръчват я за качване на килограми,поне така съм чувала.... Публикувано изображение

И най важното :създай си режим на хранене.

Редактирано от ilein78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорт :P

Със спорт се свалят килограми... а не се качват Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със спорт се свалят килограми... а не се качват Публикувано изображениеПубликувано изображение

Спортувам откакто се помня ,и при мен изглежда го няма този проблем...

Предложих и спорт ,защото с него ще и се възвърне апетита...

/Пробвай и ще видиш :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъм, секс?Действа ободряващо и определено засилва апетита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.