Премини към съдържанието
C_CPP

Смартфони с Windows Mobile

Препоръчан отговор

Защо всички смартфони с windows mobile са винаги с 65K цвята и няма с повече? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо всички смартфони с windows mobile са винаги с 65K цвята и няма с повече? ;)

Защото при постоянно променящи се условия на осветеност няма никакъв смисъл да имаш повече. СЪщото важи за ВСИЧКИ смарт телефони. Ако някой производител е сложил повече то това е основно за да има разпознаваемост на модела на пазара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами те всички телефони са зависими от осветеността, не са само смартфоните с windows mobile ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами те всички телефони са зависими от осветеността, не са само смартфоните с windows mobile ??

Аз за това и казах че това е причината повечето да са с толкова цвята. Прочети второто и третото изречение от поста ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо всички смартфони с windows mobile са винаги с 65K цвята и няма с повече? :write a letter:

A защо са ти повече?На мен тези цветове ми вършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих формулирал въпроса

колко цвята може да възпроизведе в даден момент кои да е телефон

нокия без симбиан неможе повече от 4096 едновременно :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз бих формулирал въпроса

колко цвята може да възпроизведе в даден момент кои да е телефон

нокия без симбиан неможе повече от 4096 едновременно :speak:

Това зависи от видеоконтролера и матрицата, но както споменах ползването на подобни устрийства е свързано с доста честа промяна на осветеността и посоката на светлината. Поради тази прочина вграждането на дисплеи с много цветове е неефективно от гледна точка на потребителя и производителя, освен заради по-горе посочената причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заложено е в операционната система ограничението от 65536 цвята!При symbian подобно ограничение липсва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бобчо, ме изпревари. Ограничението идва от операционната система. Същото важи и за резолюцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Заложено е в операционната система ограничението от 65536 цвята!При symbian подобно ограничение липсва!

А замисляли ли сте се защо? Което се опитвам да обясня от известно време!

Но ето и изключения:

http://the-gadgeteer.com/review/pantech_du..._6_0_smartphone

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E нема ли да арчи много ток като се увеличи резолюцията и осветеността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще харчи.Колкото о-голям е дисплея и колкото е по-шарен,толкова по-бързо капва батерията.Има и приятни изключения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах каква е връзката м/у броя на цветовете и батерията ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото повече толкова повече.

При мен примерно -> голям и ярък 2.8" 16М дисплей -> 1200mAh заминава като нищо.

При един приятел -> нормален 2.4" 262K дисплей -> 1100mAh държи доста повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А примерно на един iPhone с 3,5" дисплей , 16М цвята и 320 x 480 - батерията му държи повече от голямата част WM устройства с под 3" дисплеи , 64К цвята и 240х320 cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А примерно на един iPhone с 3,5" дисплей , 16М цвята и 320 x 480 - батерията му държи повече от голямата част WM устройства с под 3" дисплеи , 64К цвята и 240х320 cool.gif

Супер, радвай се на устройството си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам айфон ,а симбиан нокиа . Просто давам пример ,че не винаги характеристиките на дисплея са главен фактор за издържливоста на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ползвам айфон ,а симбиан нокиа . Просто давам пример ,че не винаги характеристиките на дисплея са главен фактор за издържливоста на батерията.

Нещо не мога да схвана?!Искаш да кажеш,че една 100 ватова крушка може да харчи по-малко от една 75 ватова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо не мога да схвана?!Искаш да кажеш,че една 100 ватова крушка може да харчи по-малко от една 75 ватова?

Ти май не искаш да разбереш. Става въпрос за това че дисплея е САМО ЕДИН от елементите на едно устройство и само един от факторите на консумация на енергия. Нима искаш да кажеш че устройство с фотоапарат, Buletooth, WiFi, infrared, GPS би трябвало да консумира по-малко от обикновен телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си от тези изключения за които споменах на предишната страница.Имах Qtek 9100 който изкарваше 3 дена,Nokia N80 която го правеше с много зор.Сегашната Е51 изкарва 5 дена ама дисплея е по-малък,намалил съм яркостта и съм сложил един скрийнсейвър(голям часовник) на който фона е с цвета на дисплея(черен).Така реално не ползва енергия за фона и съответно батерията изкарва повече.Повечето умни телефончета като ги напънеш с нещо можеш и за един ден да скапеш батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем естествено че не само екрана, то и от качеството на батерията зависи, и от много други неща, аз просто дадох пример между два подобни телефона.. Естествено че ако не го бъзикам ще ми издържи много повече от 1 ден... Пък и iPhone за какво има да хаби батерия освен за нет и за музика (и дисплея)... Нито камера има като хората.. И батерията му е 1400 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с WM HTC S710 1050mAh батерия

гледане на филм 1:30 минути изяжда от батерията 25%

ползван само като телефон 6 дена +- 3 часа разговори

като мр3 плеер сършва след 6 часа

теглене от интернет през WiFi около 4 часа

има опция за изгасване на екрана вместо скриин сеивър

(тъпо скриин сеивър за мобилен телефон нали не го гледаме 100% само ток яде)

средно го зареждам на 3-5 дена според за какво съм го ползвал

процесора има своя принос за падането на батерията

добре че има сваляне на честотата тогава има стабилно удължаване на живота

както и тъмните теми (черно с зелени букви )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

де да имах и аз кирии като сваляне на честотата на процесора... моя го зареждам всеки ден щото естествено се намира някой да ми изхаби батерия през N-gage...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Пък и iPhone за какво има да хаби батерия ...

Ами примерно това ,че е с по-мощен процесер от всяка една нокиа .

ползван само като телефон 6 дена +- 3 часа разговори

След като производителя казва , че издържа до 7 дни в сендбай е много интересно ,че ти изкарваш 6 с разговори . Браво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.