Премини към съдържанието
wood

Колко мито трябва да платя за закупен от САЩ процесор

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Мисля да си купя от САЩ процесор който струва 278$ , някой знае ли каква е процедурата за получаване, откъде и колко ще е митото.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен са ми пращали горе-долу толкова голяма (като размер пратка), само че ми го пратиха като подарък и не плащах мито. Мисля че, ако заявиш на продавача да декларира на пакета, че е подарък, няма да плащаш мито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за компютърни компоненти купени извън ЕС се дължи само ДДС - 20%, обаче се облага и сумата за доставката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) А колко по-скъпо ще ти излезне да си го вземеш от България ?? За 10-20 лева не си заслужава ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:( А колко по-скъпо ще ти излезне да си го вземеш от България ?? За 10-20 лева не си заслужава ...

От там с доставката ми излиза 335лв. а тук е 440лв. и нагоре.Затова питам как е с митата за да видя дали има сметка. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, бе, човек! Нали е 278$ и 40$ доставката (нещо такова пишеше в другата ти тема). В такъв случай идва към 400 лева без мита и данъци и т.н. Ако Петър С. e прав, ще трябва да дадеш 480 лева, не 335. Я пак помисли ... мисля че не бъркам сметките (уча в математическа гимназия :( )

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чакай, бе, човек! Нали е 278$ и 40$ доставката (нещо такова пишеше в другата ти тема). В такъв случай идва към 400 лева без мита и данъци и т.н. Ако Петър С. e прав, ще трябва да дадеш 480 лева, не 335. Я пак помисли ... мисля че не бъркам сметките (уча в математическа гимназия :P )

Уффф прав си 276$ + 40$ доставката е за Q9300 , а 260$ с доставката е за Q6600 .Обърках се защото се двуумя между двата а за Q9300 никъде ненамерих цена в БГ..затова дадох пример с Q6600 той с 110 лв по евтино излиза.Пак извинявай, не се доуточних.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам. В предишния пост ги сметнах 480 лева. Я веж сега какво има в JAR и колко струва. Сега вече мисля, че ти е отговорено на въпроса дали си струва да копуваш от САЩ и да чакаш доставката (която може случайно да не дойде и да ти стане малко терсене, че ще трябва да поръчваш пак и да чакаш ... па и на ония ще им стане терсене ... пощите рулират). Чиста работа - отиваш в ЖАР и ако го нямат в наличност, до 24 часа пристига чистак без забележки :P

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

385лв. от САЩ заедно с доставката. Хайде пак да сравняваме цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
385лв. от САЩ заедно с доставката. Хайде пак да сравняваме цени.

Би ли споделил как точно го сметна ??? Мисля, че не бъркам аз (всъщност "я не мислим, я го знам"), следователно ти знаеш повече от нас. Би ли споделил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би ли споделил как точно го сметна ??? Мисля, че не бъркам аз (всъщност "я не мислим, я го знам"), следователно ти знаеш повече от нас. Би ли споделил?

С уговорката, че няма митнически такси. Ако му го изпрати познат от Америка. Тук цената на доставката отпада, а с познатият му могат да се уговорят евентуално да поделят таксата за колета, който няма да е, кой знае колко голям и тежък. В такъв случай процесорът го смяташ $276х1.24лв.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така може, прав си ... но ако трябва да си плаща всичко ... цената става същата, изгодата - никаква. Все пак не всеки има познати и приятели в Америка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така може, прав си ... но ако трябва да си плаща всичко ... цената става същата, изгодата - никаква. Все пак не всеки има познати и приятели в Америка.

Аз точно за това питах ,за митата.защото при тази цена и мито може наистина да ми излезне скъпо.Ето това е сайта от който мислех да го купя. http://www.ewiz.com/. Кажете после цените дали си заслужават. :P

Редактирано от wood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и все пак ако има някакъв проблем трябва да го връща на този познат/приятел да го рекламира...и става доста по-скъпо. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...и все пак ако има някакъв проблем трябва да го връща на този познат/приятел да го рекламира...и става доста по-скъпо. :wors:

Покрей лятото мисля че няма да е трудно да намериш някой познат студент например да го вземе от там.Колкото до рекламацията...не бих казал че е опция.Потрудих се да си разваля лаптоп-а успях и...ще трябва да дочакам да ида до там да го оправя или да купя частта защото е много скъпа тук ако я има изобщо а мито и разиграване не желая.

Иначе има прекалено добри оферти Q6600 за 200$ го има в един сайт като дават само по 1 поръчка на лице. Все пак Q9450 е 350$ в един от тези сайтове колко е тук? 550 лева в Жар.100 лева разлика са това.

Извод-както много други неща една оферта не е толкова "оферта" след транспортните разходи. И все пак винаги има начини.(Подарък, бележка че продукта струва 20$ вместо 500, пращане по приятел....)

post-67803-1207688827_thumb.jpg

post-67803-1207688844_thumb.jpg

Редактирано от azsx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...и все пак ако има някакъв проблем трябва да го връща на този познат/приятел да го рекламира...и става доста по-скъпо. :wors:

Дали и в Америка, Интел си пробутват дефектните процесори, (като у нас?) ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой какво и къде си пробутва, но думичката "гаранция" не е за изпускане. Ако не ти пука за нея си го поръчай от където и да е. Ако ти пука си го купи от тук и плати 50-100 кинта повече. Ако имаш сигурен канал с щатите - приятели роднини там, някой който често пътува купи го от там, ако се прецака ще има на кого да го пратиш или по кого да го пратиш. В противен случай бягай под моста или в жарта и купувай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали и в Америка, Интел си пробутват дефектните процесори, (като у нас?) :P

biggrin.gif ... и все пак аз не бих си купил от чужбина освен ако нямам там някои които да се разправя и да го смени ако се налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми изпратиха една записвачка от САЩ , писаха я като подарък( то си беше и подарък) и тук не платих нищо. Само не забравяй, че те имат данък 8% който трябва да прибавиш към цената, (нещо подобно на нашето ДДС).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На мен ми изпратиха една записвачка от САЩ , писаха я като подарък( то си беше и подарък) и тук не платих нищо. Само не забравяй, че те имат данък 8% който трябва да прибавиш към цената, (нещо подобно на нашето ДДС).

В NY може би, но не и за всички щати.Delaware е прекрасен щат за пазаруване(0% такса) cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали и в Америка, Интел си пробутват дефектните процесори, (като у нас?) :P

Дефектните процесори C2D и C2Q се превръщат в Celeron-ни,а напълно дефектните се срещат рядко,защото просто не се пускат на пазара.Ако става дума за дефекти в последствие,след ползване навсякаде може да се натъкнеш на такъв,не само у нас.

Редактирано от TOFO_FORD_GT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.