Премини към съдържанието
nikolay6_pl

Препоръчайте конфигурация до 900-1000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте. Препоръчайте ми конфигурация (без периферия) за 900-1000 лв. Искам компютъра да работи сигурно най-важното без проблеми. Не играя много на игри, но все пак ще е добре да му тръгват по-новите заглавия, но главното ми изискване е да работи безотказно. Засега съм се ориентирал към процесор :

*Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz 2MB shared L2 Cache LGA 775 BOX

или

*AMD Athlon 64 X2 5400+ 2.8GHz 2 x 512KB L2 Cache Socket AM2 BOX

а за видео нещо като 8600 GTS или 9600 GT (ако стигнат парите :write a letter: ).

За дъно съм си харесал това:

* Asus P5N-E SLI, NF650i SLI, LGA775, DDR2, 2xPCI-E, SB5.1, Lan1000, SATA Raid, 1394

или

*Gigabyte GA-P35-DS3R, P35, LGA775, DDR2, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, RAID

Моля дайте още препоръки за конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

MB: ASUS P5K PRO /P35/775 - 210

CPU: C2 DUO E4500/2.2/800/2M - 200

RAM: 2 x 1GB DDR2 800 A-DATA - 66

VGA: GB NX96T512H-B /GF9600GT 512M - 290

HDD: 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB - 130

DVD: ASUS DRW-2014L1T LS SATA BLACK - 52

Case: FOXCONN 3GTLA-143/420W PFC - 74 или Foxconn 3GTLA-436 - 72

-------------------------------------------------------------------------------------

1022 (1020) лева крайна цена.

Ако много държиш на дъно GB, поне да бъде ЕР35-DS3R (200 лева), но Asus-а е по-добър.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И АМД варианта:

Наименование Цена US $

Дънна платка ASUS M3A78-EH /AMD780G/AM2+ 102,00

Процесор ATHLON64 5600 X2/AM2 125,00

Фан АМ2 CM X DREAM K640 /754/939/AM2 15,00

Памет 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4 67,00

Видео GF 9600GT, 512MB INNO3D PCI Express, DDR3, HDTV, HDCP, TV Out 185,00

Диск 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB 87,00

Кутия FOXCONN 3GTLA-436/420W PFC 48,00

ДВД LG GSA-H66N DVD RW /SATA/BLACK 32,00

Цена: 661,00

Цена с ДДС: 793,20

Цена в лева с ДДС: 1007,36

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и от мен предложение

JETWAY IP35-SG, Intel P35, DDR II 800/667/533, SATA II, RAID, GLAN, LGA775- 132.40 лв.

CORE 2 DUO E8200 2.66GHz, 6M, 1333, BOX- 286.79 лв.

Albatron 8800GT 512MB DDR3- 290 лв.

TRANSCEND 2 x 2GB DDR II 800 CL5- 110.80 лв.

WD 250MB 7200 16MB SATA II- 93.79 лв.

ASUS DRW-1814BLT DVD-RW SATA Black- 48.30 лв.

CHIEFTEC GPS-450AA- 101A 450W- 76.30 лв.

1038 лв. с ДДС от Sky, само картата е от Стелт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично избягвам вече марки като Albatron,AsRock и др.Конфигурацията на Xactor e може би оптималната (интелска) за този бюджет.Само бих сложил кутия ASUS и един Fortron SAGA 450W.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Foxconn-а има 420W ISO захранване, което е предостатъчно за конфигурацията и е около нивото на Фортрон. Не си заслужава да се наливат пари в по-скъпа кутия и отделно захранване. Иначе може, по желание на копувача ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Във Foxconn-а има 420W ISO захранване, което е предостатъчно за конфигурацията и е около нивото на Фортрон. Не си заслужава да се наливат пари в по-скъпа кутия и отделно захранване. Иначе може, по желание на копувача ;)

Кутиите ASUS не са скъпи.Почват от 33лв.А колкото до Фортрона,разликата между 400 и 450W е 10лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И АМД варианта:

Наименование Цена US $

Дънна платка ASUS M3A78-EH /AMD780G/AM2+ 102,00

Процесор ATHLON64 5600 X2/AM2 125,00

Фан АМ2 CM X DREAM K640 /754/939/AM2 15,00

Памет 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4 67,00

Видео GF 9600GT, 512MB INNO3D PCI Express, DDR3, HDTV, HDCP, TV Out 185,00

Диск 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB 87,00

Кутия FOXCONN 3GTLA-436/420W PFC 48,00

ДВД LG GSA-H66N DVD RW /SATA/BLACK 32,00

Цена: 661,00

Цена с ДДС: 793,20

Цена в лева с ДДС: 1007,36

Допадна ми това предложение. И моето мнение е. Като е AMD, видеоускорителя да е Ati. За стабилна работа захранването трябва да е добро - Fortron или CHIEFTEC със 120 мм перка.

Процесора да е от тези- 65W или 45W - те. Кутията, е добре също да има 120 мм вкарващо вентилаторче отпред.Вариант за DVD е ASUS DRW-2014L1T LS SATA BLACK

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде и от мен предложение

JETWAY IP35-SG, Intel P35, DDR II 800/667/533, SATA II, RAID, GLAN, LGA775- 132.40 лв.

CORE 2 DUO E8200 2.66GHz, 6M, 1333, BOX- 286.79 лв.

Albatron 8800GT 512MB DDR3- 290 лв.

TRANSCEND 2 x 2GB DDR II 800 CL5- 110.80 лв.

WD 250MB 7200 16MB SATA II- 93.79 лв.

ASUS DRW-1814BLT DVD-RW SATA Black- 48.30 лв.

CHIEFTEC GPS-450AA- 101A 450W- 76.30 лв.

1038 лв. с ДДС от Sky, само картата е от Стелт.

Tова ми се струва най-разумното от горепосочените, конфигурацията с 650i SLI дъното най-вероятно няма да поддържа Penryn и Wolfdale процесорите..

Ако търсиш стабилност обаче не бих ти препоръчал овърклок в каквато и да била форма било то на CPU или GPU или ако се прави то наистина да си абсолютно сигурен, че си стабилизирал нещата добре, например гаври с горепосочения процесор от сорта на 4 гигахерца няма да са фрапантни /дори и с горепосоченото захранване/, но гавра с дъното при шината необходима за тия 4 гигахерца за този процесор /500 мхц FSB/ обезсмисля думичката стабилност, тъй като е почти ясно, че чипсета на Jetway-а ще прегрява:

I35P-SG%20copy.jpg

с този патетичен охладител..

С малко по-други думи казано на това дъно, не трябва да се силиш много, колкото и "дащен" да е процесора.. /все пак е с 30w ТDP :offtopic_s: стандартно/

Ако се насочиш към амд конфигурация, то дъното което е предложил kmvasilev не е лошо да го изкомбинираш с АТИ базирана видеокарта от ранга на 3850 или 3870, въпреки че не са на нивото на 9600GT във всички приложения думичката стабилност си казва тежката дума при съчетание на АМД чипсет с АТИ видео /лични наблюдения/

Относно конфигурациите с 9600GT - има един модел на MSI, който е с хийтпайпове и голяма перка и предвид "жега"-та от ядрото и доста шумното референтно nVidia охлаждане в повечето модели е добре да се помисли за модел от сорта на този.. Може и на Inno3d ако успееш да го намериш тук в BG..

Бих искал да те помоля да конкретизираш какво по-точно имаш предвид под стабилност и какво по-конкретно ще се прави на тази машина..

Дано сме успели да хвърлим малко светлина по въпроса :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз лично избягвам вече марки като Albatron,AsRock и др.Конфигурацията на Xactor e може би оптималната (интелска) за този бюджет.Само бих сложил кутия ASUS и един Fortron SAGA 450W.

да на Xactor е оптималния стабилен интелски вариант biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите на @Xactor и @♠♣♥♦ ми допаднаха. А под стабилност на машината имам пред вид да работи безотказно дълго време.

И още 1 въпрос- VGA кабела на монитора ми е леко счупен и няма как да го извадя от монитора (ако се опитам да го махна втори път няма да влезе sad.gif ) та

ако си купя видеокарта без VGA изход как ще я използвам? В смисъл ще сложа на монитора DVI кабел, но тогава стоящия VGA кабел няма ли да му пречи по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кабела не знам, но искам да кажа няколко думи свързани с горните постове.

@Ramesses ... Аз по големите фирми и магазини не съм виждал кутии Асус, затова няма да споря с теб, но все пак защо му е точно Асус кутия. Може за 15-20 лева да вземе някоя CX или JNC, която е разпробита и опред и отстани и отзад и има места за 120мм перки ... В крайна сметка може да вземе и нещо, което на него му харесва. Тая Foxconn я дадох защото влиза в бюджета, има добро захранване, има дупки за постигане на добро охлаждане. Иначе ... по избор на клиента cool.gif

@♠♣♥♦ ... Често предлагаш Jetway дъна ... лошо няма ... но дъно за 130 лева, па и на Asus/GB да е не е направено за процесор като Е8ххх. Не че няма да работи или чи няма да понесе някакъв клок, но ... ще му дойде много нагоре. Аз лично никога не бих рискувал така и да спестя от дъното за сметка на процесора.

@peterstamov ... Вентилатори по кутията винаги е добре да има ... :rolleyes:

@nikolay6_pl ... Ако търсиш бързина и не мислиш за клок - взимай машинката с Jetway дъното. Но моят личен избор не би бил такъв (лично мнение, не го натрапвам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутии ASUS cool.gif ( и никак не са лоши)

ако си купя видеокарта без VGA изход как ще я използвам? В смисъл ще сложа на монитора DVI кабел, но тогава стоящия VGA кабел няма ли да му пречи по някакъв начин?

Тези, които нямат VGA се продават с преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@♠♣♥♦ ... Често предлагаш Jetway дъна ... лошо няма ... но дъно за 130 лева, па и на Asus/GB да е не е направено за процесор като Е8ххх. Не че няма да работи или чи няма да понесе някакъв клок, но ... ще му дойде много нагоре. Аз лично никога не бих рискувал така и да спестя от дъното за сметка на процесора.

Въобще няма да му дойде нагоре, нито пък ще грее с една шина примерно на 400. Тоест за умерен клок дъното си е повече от добро.За ектремен клок ще се поизмъчи, да, но който иска екстремен клок не пита какво да вземе, или ако пита уточнява за какво е.

При твоето предложение пък процесора освен, че е много стар, не си заслужава цената, въобще Е4xxx и Е6xxx да се купува вече не е удачно.

Бих му предложил Е2xxx за по- евтино, но предвид това, че не е споменал дали ще има клок, а и много хора се въздържат от клок, реших, че е по- добре Е8200, който и на сток честота ще върши чудесна работа.А на сток честота няма нужда от ултра скъпи дъна, облицовани с пайпове. Така че и за без, и за умерен клок до 3.2-3.4 Ghz Джетуея си е перфектен избор според мен, предвид бюджета. А ако толкова иска, може да даде още някой лев и да вземе например едно MSI P35 Neo2-FR, Asus P5K P35, GB P35-DS3P или предложеното от теб.Само не ми казвай сега, че минимум X38 ти би сложил на тоя процесор! biggrin.gif

Стана цял роман тоя пост... ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, х38 не, но P5K Pro / GB-P35-DS4 .... Сложих Е4500, защото той към такъв се е насочил ... Иначе и аз съм на мнение, че не си заслужава парите. Ако беше 150-160 лева .... (в момента потривам ръце) ... но не е. Е6ххх умря след пускането на Е8ххх, прав си. И все пак хубавия процесор не ми идва от вътре да го сложа на евтино дъно. Както и да е, няма да споря.

@kokomil ... Ааааа, те имали много хубави моделчета тия Асус ... Кефят (малко ми намязват на CX обаче) ... Видях една бяла Асус и сега се чудя, защо като имаш бяла кутия искаш черна, а като имаш черна искаш бяла. Следващото ми PC ще е с чисто бяла кутия (дано не я нацапам). :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ramesses ... Аз по големите фирми и магазини не съм виждал кутии Асус, затова няма да споря с теб, но все пак защо му е точно Асус кутия. Може за 15-20 лева да вземе някоя CX или JNC, която е разпробита и опред и отстани и отзад и има места за 120мм перки ... В крайна сметка може да вземе и нещо, което на него му харесва. Тая Foxconn я дадох защото влиза в бюджета, има добро захранване, има дупки за постигане на добро охлаждане. Иначе ... по избор на клиента cool.gif

Asus не са особено добри производители на кутии в сравние с останалите качествени продукти, но определено са по-добрия избор пред Dandy, Delux, JNC, ColorShit, Codegen и т.н. особено за функциите които предлагат на тази цена..

Тая Foxconn навремето беше с добро захранване, но сега общо взето захранването от Fortron, се превърна в FSP, което не е същото, с 8-ца перка е, с по-некачествени компоненти е и кабелите са му значително по-къси, толкова че същата кутия която сега притежавам разполага с кабели недостигащи до местата на които са предвидени твърдите й дискове :(

Асус кутии могат да бъдат намерени в Ресет компютри.

Jetway e един производител, който не спира да ме впечатлява с цената си за това, което предлага.. Личните ми наблюдения са главно над дъна с АМД цокъл, но това което съм чел по форумите за интелските им дъна също ме впечатлява. Говорим общо за изпълнение, поддръжка откъм биоси, овърклокабилност и стабилност взети предвид едновременно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asus не са особено добри производители на кутии ...

Jetway e един производител, който не спира да ме впечатлява с цената си за това, което предлага ...

Първо в Асуската кутия за 40 лева няма кой знае какви екстри. Второ на кутиите CX и JNC нищо им няма. Малко са тънички, но ... за сметка на това са по-евтини. Трето ... в посочената Foxconn кутия захранването е ISO, а в останалите си е Fortron (наскоро пазарувах и проучих нещата) и то с 120мм перка. Иначе не отричам, че за 40-50 лева Асус имат добри кутии. На мен ми харесаха две-три моделчета.

Jetway, Sapphire и Foxconn. Това са марки които ми хващат окото. Първата с цена, останалите с качество и производителност и т.н. (всичко което и ти изброи). За жалост само Jetway се намира в BG. Но тоя Jetway точно като качество може би се равнява на GB-P35-DS3/DS3L. Продължавам да съм на мнение, че не е най-одачният вариант за Е8ххх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо в Асуската кутия за 40 лева няма кой знае какви екстри. Второ на кутиите CX и JNC нищо им няма. Малко са тънички, но ... за сметка на това са по-евтини. Трето ... в посочената Foxconn кутия захранването е ISO, а в останалите си е Fortron (наскоро пазарувах и проучих нещата) и то с 120мм перка. Иначе не отричам, че за 40-50 лева Асус имат добри кутии. На мен ми харесаха две-три моделчета.

Jetway, Sapphire и Foxconn. Това са марки които ми хващат окото. Първата с цена, останалите с качество и производителност и т.н. (всичко което и ти изброи). За жалост само Jetway се намира в BG. Но тоя Jetway точно като качество може би се равнява на GB-P35-DS3/DS3L. Продължавам да съм на мнение, че не е най-одачният вариант за Е8ххх.

Здравей xactoR,

вчера имах възможност да поработя в един офис на няколко машинки, едната от тях беше с 4500 с хубаво дъно и памет, другата с Е8200 с евтино. Жал ми стана за тоя 8200, машинката с 4500 беше доста по-бърза. И двете, както си бяха без клок, бяха видимо по-бавни от съизмерима АМД машинка но това ще го пазим в тайна за да не го прочете Психо :speak: . Нямам преки впечатление от точно този Jetway, дано да е стока. Скай продават по първа колонка на Моста и цените им са добри, нямам информация за самата фирма и сервиза им. Към евтините кутии бих добавил като добър вариант и тези на Делукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... но това ще го пазим в тайна за да не го прочете Психо ;) ...

:P

Смятай че вече го е прочел laugh.gif ... На мен ми е ясно, че съизмерима АМД машина, особено с добра CL4 памет ще е по-бърза на default. Но ... с клок вече е друго. Тука вече си е индивидуален избора. Аз бих си взел АМД само в два случая: 1 - лимитиран бюджет около 600 лева; 2 - имам 1500 лева и се чудя какво да ги правя (и имам много добра Интелска машина в същото време). Иначе ... моят личен избор е Интел. Фенщина го наречи, няма да сбъркаш, но ако човек разбира поне малко от клок и даде някой друг лев за охлаждане ... Стига толкова офтопик.

Радвам се че си изказа наблюдениеята, защото защити една моя отдавнашна теза, която така и не успях да докажа. Това си е едно мое виждане и винаги съм се придържал към него, без да правя грешка, от коята да се поуча. Така са се наредили нищата (чист късмет :P)

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@peterstamov ... Вентилатори по кутията винаги е добре да има ... :wors:

@nikolay6_pl ... Ако търсиш бързина и не мислиш за клок - взимай машинката с Jetway дъното. Но моят личен избор не би бил такъв (лично мнение, не го натрапвам).

xactoR - Два часа се въртях в Most и нито един Foxconn не ми хвана окото.После минах през VooDoo и там видях Асусите случайно и ми харесаха,затова ги предложих.Тия евтини комбо варианти кутия + захранване забрави.Що мислиш,че Асуса няма дупки.Иначе кутиите се пробиват без проблем.

П.П. - Аааа май ти харесаха laugh.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах впредвид, че има много евтини кутии, който имат доволно много дупки и ако не му се дават пари за скъпа или много скъпа кутия, може да се насочи към изброените. Казах, че няма да споря за Асус, защото не ги бях виждал. Сега ... моделчетата наистина са разпробити и стилни, не особено скъпи. На мен ми харесва само 1 модел, но и другите не са лоши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа - не подценявайте потенциала за клок на АМД машините... Както и да е, прочетох нещата за АМД и Интел сравнението чак сега, така че... Тайната вече не е тайна... Още повече това потвърждава мнението ми, че за хубава интел машина трябва хубаво (съответно скъпо) дъно... Пък за АМД машините - МСИ е достатъчно... Ем евтини ем добри... Млъквам, че става оф топик и ще отнеса някое наказание... Само исках да кажа, че ако се вземе добър охладител АМД процесорите могат да си носят стабилно на клок, така че мнението КЛОК вече не е актуално (не и след като гледах клипчета с въздушно охлаждане 4200+ до 3 гигахерца... )... Тва е от мен, айде чао, понеделник летя за Шотландия и 2 месеца нема пиша тука ;) Надявам се че нема ви липсвам (сигурен съм че ще се сетите за мен кат стане реч за АМД :) ) Айде чао...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU:AMD Athlon 64 X2 5600+

MB:MSI K9A2 CF-F

или това дъно но не се продава още в БГ K9A2GM-FD/FIH

Memory:SUPERTALENT 2GB (2X1GB) DDR2-800

VGA:CONNECT 3D HD 2600XT 256MB DDR3

HDD:Hitachi 250GB

CD/DVD:LiteON

PSU:Fortron450W

Case:Asus

Oколо 950лв ...

Това е моето предложение.

Редактирано от semeringa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много скъпа тая РАМ бе.В Мост същият кит ако не се лъжа е 100лв. с ДДС.Другото мисля че е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, ориентирах се какво да поръчвам ;)

Имам само 1 последен въпрос: тази кутия добра ли е или да видя друга?

Редактирано от nikolay6_pl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.