Премини към съдържанието
LaMe

Как да деинсталирам Webroot Spysweeper

Препоръчан отговор

значи имам го инсталиран и сега искам да го махна и като му дам деинсталиране ми дава

892601_t.jpg

моля ви да ми кажете какво да направя за да мога да го деинсталирам спешно мие

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи имам го инсталиран и сега искам да го махна и като му дам деинсталиране ми дава

892601_t.jpg

Благодаря

Да не си му изтрил папката в Program files ?

Ако си я изтрил, то вече го няма. Останали са само невалидни записи и линкове.

Можеш наново да го инсталираш и този път го деинсталирай през Control panel - Add/Remove programs.

Ако не можеш трябва да пуснеш някоя програма от рода на TuneUp и внимателно да изтриеш откритите от нея грешни записи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В папката му няма ли деинсталатор?Трябва да се казва нещо от рода на unins000.exe.Опитай и с програма за деинсталация.Можеш да убиеш всички процеси на програмата преди да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тази грешка я дава като пусна деинсталатора от папката папкта си е там на място и пак нестава пробвах през сейф-мод убивам процеса,защото пак през уиндолс даже не иска да се спре от таск-мениджъра... винаги има пуснат процес.. (Spysweeper) а под сейф мод го спирам и пак дава същата грешка кажете кфо мога да пробвам

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Значи тази грешка я дава като пусна деинсталатора от папката папкта си е там на място и пак нестава пробвах през сейф-мод убивам процеса,защото пак през уиндолс даже не иска да се спре от таск-мениджъра... винаги има пуснат процес.. (Spysweeper) а под сейф мод го спирам и пак дава същата грешка кажете кфо мога да пробвам

Мерси

Вариант 1:

Инсталирай я наново и я деинсталирай...по правилния начин от ADD\Remove Programs в Control Panel-a.

Вариант 2:

Start => Run => services.msc => намери услугата Webroot Spy Sweeper Engine => щракни два пъти върху нея и я сложи на DISABLED!

Вече след рестарт няма да имаш процеси свързани с програмата в Task Manager-a.

Autoruns също ще помогне...Изтегли я, стартирай я и премахни/изтрий следните обекти:

+ SpySweeper Spy Sweeper Client Executable Webroot Software, Inc. c:\program files\webroot\spy sweeper\spysweeperui.exe

+ Web Folders c:\program files\common files\microsoft shared\web folders\msonsext.dll

+ Webroot Spy Sweeper Context Menu Integration Spy Sweeper Client Executable Webroot Software, Inc. c:\program files\webroot\spy sweeper\ssctxmnu.dll

+ wrSpySweeper_99BF64392C22423C9CB2E3E3F093258C.job Spy Sweeper Client Executable Webroot Software, Inc. c:\program files\webroot\spy sweeper\spysweeperui.exe

+ wrSpySweeper_FB1FB69EA57C4398AAE7524B2C0A97C4.job Spy Sweeper Client Executable Webroot Software, Inc. c:\program files\webroot\spy sweeper\spysweeperui.exe

+ WebrootSpySweeperService Provides core functionality to Webroot Spy Sweeper. This service must be enabled and started for Spy Sweeper to function. Webroot Software, Inc. c:\program files\webroot\spy sweeper\spysweeper.exe

+ SSFS0509 Spy Sweeper FileSystem Filter Driver Webroot Software Inc (www.webroot.com)

+ SSHRMD Spy Sweeper Mini Driver Webroot Software Inc (www.webroot.com) c:\windows\system32\drivers\sshrmd.sys

+ SSIDRV Spy Sweeper Interdiction Driver Webroot Software Inc (www.webroot.com) c:\windows\system32\drivers\ssidrv.sys

+ SSKBFD Spy Sweeper Keyboard Filter Driver Webroot Software Inc (www.webroot.com)

+ WRNotifier Spy Sweeper Engine Webroot Software, Inc. c:\windows\system32\wrlogonntf.dll

ИЗТЕГЛИ МЕ

След почистването на тези обекти можеш и да потърсиш за остатъци в регистрите:

Start => run => regedit => edit => find =>

*Търсиш за думи свързани с Webroot и Sweeper

*С бутона F3 минаваш на следващия намерен резултат и го изтриваш от регистрите

Накрая рестартираш машината, отваряш C:\Program Files и изтриваш останалата папка от програмата...

В папката му няма ли деинсталатор?Трябва да се казва нещо от рода на unins000.exe.Опитай и с програма за деинсталация.Можеш да убиеш всички процеси на програмата преди да пробваш.

Не може да се убие процеса от Task Manager-a заради Self Defence-а на програмата :)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 1:

Инсталирай я наново и я деинсталирай...по правилния начин от ADD\Remove Programs в Control Panel-a.

Вариант 2:

Start => Run => services.msc => намери услугата Webroot Spy Sweeper Engine => щракни два пъти върху нея и я сложи на DISABLED!

Вече след рестарт няма да имаш процеси свързани с програмата в Task Manager-a.

Autoruns също ще помогне...Изтегли я, стартирай я и премахни/изтрий следните обекти:

ИЗТЕГЛИ МЕ

След почистването на тези обекти можеш и да потърсиш за остатъци в регистрите:

Start => run => regedit => edit => find =>

*Търсиш за думи свързани с Webroot и Sweeper

*С бутона F3 минаваш на следващия намерен резултат и го изтриваш от регистрите

Накрая рестартираш машината, отваряш C:\Program Files и изтриваш останалата папка от програмата...

Не може да се убие процеса от Task Manager-a заради Self Defence-а на програмата ;)

човече,направи всичко това и ресвам машината и процеса пак е стартиран трих всичко от тея регистрие.... което ми разреши де... самият си уиндолс... и пак нестава какво да правя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
човече,направи всичко това и ресвам машината и процеса пак е стартиран трих всичко от тея регистрие.... което ми разреши де... самият си уиндолс... и пак нестава какво да правя....

Вариант 1:

Дай ни тези два лофа файла:

AutoRuns

1. Изберете Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures.

2. Изберете File -> Refresh или натисни F5.

3. Изберете File -> Save as.

http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip

HijackThis

1.Преименувай я на hjt.exe

2.Стартирай я и изберете Do a scan and save a log file

3.Копирайте съдържанието му в следващия си пост

Вариант 2:

Пробвай да изтриеш услугата по-следния начин:

Копирай следното в Notepad и го запази под име RunMe.bat.След това щракни файла два пъти за да го стартираш...

sc stop WebrootSpySweeperService

sc delete WebrootSpySweeperService

Рестартираш компютъра и пробваш да изтриеш папката на SpySweeper в Program Files.Папката можеш да пробваш да я delete-неш с помощта на Unlocker 1.8.6

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spy Sweeper създава солидно количество записи във файловата система и регистрите, а главната му услуга е защитена от манипулиране дори и под SafeMode :wors:

Има два начина да се отървеш от тази услуга.

1. По-лесният и препоръчителен е с IceSword.

Тази програмка осъществява директен достъп до данновите структури на Windows, тоест не използва стандартните му интерфейси.

Пускаш я и отиваш на секция Registry, където намираш и изтриваш следния ключ:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WebrootSpySweeperService

Рестартираш.

2. Другият начин е по-тромав и непроверен.

Изтриваш този ключ в регистрите:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\WebrootSpySweeperService

След това пишеш msconfig в Start Menu-Run и в секцията BOOT.INI избираш SAFEBOOT - Minimal(AlternateShell).

Рестартираш кочината и пишеш в командния ред предложеното от B-boy[styLe]:

sc delete WebrootSpySweeperService

Ако операцията мине успешно, извикваш Task Manager -> File -> New Task -> msconfig -> BOOT.INI, махаш отметката на SAFEBOOT и рестартираш.

След като се справиш с услугата, ти препоръчвам да инсталираш Total Uninstall.

Пускаш го и ако Sweeper-ът не е в списъка с инсталирани приложения, придърпваш с мишката изпълнимия му файл (или негов shortcut) в този списък, изчакваш няколко секунди анализа и цъкаш бутона Uninstall.

Изтегли и този файл и смени разширението му от .txt на .reg и го пусни, за да изчисти допълнителни остатъци от Sweeper-a в регистрите.

uninstall.txt

Накрая можеш да използваш няколко добри чистачки като jv16, Wise Registry Cleaner и WinASO Registry Optimizer.

Успех cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

892601_t.jpg

Благодаря

Това се получава защото първо си изтрил папката където се е намирала програмата, а после си искал да я uninstall и за това се показва тази грешка :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.