Премини към съдържанието
d1dcho

от каде произлиза DESKTOP

Препоръчан отговор

споря с един "хакер" тука той ми казва desktop произлиза от диск аз викам "аве ти си професор" и той хфащам се на бас и аз незнам от какво произлиза десктоп кажете да знам наистина ли от диск произлиза??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

споря с един "хакер" тука той ми казва desktop произлиза от диск аз викам "аве ти си професор" и той хфащам се на бас и аз незнам от какво произлиза десктоп кажете да знам наистина ли от диск произлиза??

Според мен произлиза от desk - бюро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен произлиза от desk - бюро

да благодаря ти ... вече 3 човек ми го казва мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха, от диск било.

Неслучайно се превежда "работен плот", а не "горна част на диск".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хахаха, от диск било.

Неслучайно се превежда "работен плот", а не "горна част на диск".

Абе брат чети горе кво сам писал не се смей на мене несам го казал аз ... а един "хакер" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе брат чети горе кво сам писал не се смей на мене несам го казал аз ... а един "хакер" :(

Как пък реши, че се смея на теб? Но всъщност щом си пуснал темата, значи и ти не си сигурен, че десктоп не идва от диск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как пък реши, че се смея на теб? Но всъщност щом си пуснал темата, значи и ти не си сигурен, че десктоп не идва от диск...

Ами бях сигурен но казах вече "хакер" спори и крещи и затова искам да му "натрия носа" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе... преди години един чичо имаше зала и като малки ходехме да цъкаме CS там.. обаче пц-тата бяха малко дъвени и когато работеха малко по-продължително забиваха. По-точно забиваха когато дадеш "disconnect" от някой server. Според този чичка, забивало защотото пишело "DISConnect", а в cd-то нямало диск на cs-a :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно бързо обяснение, доскоро и аз не го знаех - и все пак обяснява много ;)

Desktop - така се нарича не само работния плот (екрана) но и самия компютър на английски. Идва си точно от Desk - бюро с Top - връх/ горна повърхност.

Laptop - така се наричат преностимите компютри : Lap - скут, и Тор - пак така.

Такаче можеш да отидеш ида обясниш на приятеля си че е силно в грешка.

Айде.

Сашко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно бързо обяснение, доскоро и аз не го знаех - и все пак обяснява много :clap:

Desktop - така се нарича не само работния плот (екрана) но и самия компютър на английски. Идва си точно от Desk - бюро с Top - връх/ горна повърхност.

Айде.

Сашко.

Ето един пост, достоен за темата с бисерите. Desktop означава плота на бюрото и нищо друго. От там думата е получила разпространение в компютърната област - въображаемата маса, на която си подреждаш книжата и материалите. А работен плот на тезгях или кухненски шкаф е worktop.

Редактирано от Tramway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами бях сигурен но казах вече "хакер" спори и крещи и затова искам да му "натрия носа" ;)

Как пък реши, че е "хакер"? Или си мислиш, че общото название за човек, който разбира от компютри е "хакер"?

Попринцип наоколо хакери наричат идиотчетата по cs сървърите, които играят с хакове.

Едно бързо обяснение, доскоро и аз не го знаех - и все пак обяснява много :huh:

Айде.

Сашко.

Не ми казвай, че това си го научил в "Това го знае всяко хлапе".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как пък реши, че е "хакер"? Или си мислиш, че общото название за човек, който разбира от компютри е "хакер"?

Попринцип наоколо хакери наричат идиотчетата по cs сървърите, които играят с хакове.

Не ми казвай, че това си го научил в "Това го знае всяко хлапе".

оле боже не виждаш ли че е в кавички в е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.