Премини към съдържанието
^^ANGELSING^^

Любовта е Безкрайна...

Препоръчан отговор

Любовта е Безкрайна...

Любовта е Безкрайна...

Можеш да я срещнеш в

много хора и всъщност

да я откриеш само в един

в този който си чакал толкова

време а все не си го откривал!

Един ден го срещаш и виждаш

колко объркан е живота му

казваш си какво да правя сега

открих човека, но живота му

е толкова объркан, че не знам

дали ще издържа на всичко това...

Знаеш, че в него си открил всичко

за което си мечтал, което си бленувал

всичко толкова реално, споделено!

Но знаеш, че миналото му ще ви раздели...

Разстоянието ще направи пътека

по която не може да се стъпва...

Най-лошото е че знаеш какво искаш

знаеш какво имаш, но не можеш да понесеш

болката от миналото...

Но го обичаш без дори да можеш да

му го кажеш, защото ако му го кажеш

поемаш отговорността за думите си...

Защо не може всичко поне веднъж

в живота да е простичко, защо?!

Защо трябва все нещо да пречи

на щастието да цари в сърцата ни!?

Защо има толкова много болка, а

любовта умира!

Как се моля времето да спре и да ми

покаже верния път, пътя към това-

най-доброто за мен!!!Това, което е съвършенно!

Съвършенството, което можем да намерим само

на едно място и то е...

Разсъждавах върху нещата, нещата от живота и хилядите аспекти на истината, любовта и какво ли не още...

Достигнах до заключението, че абсолютна истина няма, абсолютна любов няма, има само днес и сега - въпреки, че не живея за мига, то пак според него се простирам напред- и живея за днешния ден, нека утрешния сам се безпокои за себе си!

Автор: ^^ANGELSING^^

DSC00396.JPG

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любовта е Безкрайна...

Любовта е Безкрайна...

Можеш да я срещнеш в

много хора и всъщност

да я откриеш само в един

болката от миналото...

любовта умира!

на едно място и то е...

Разсъждавах върху нещата, нещата от живота и хилядите аспекти на истината, любовта и какво ли не още...

Достигнах до заключението, че абсолютна истина няма, абсолютна любов няма, има само днес и сега - въпреки, че не живея за мига, то пак според него се простирам напред- и живея за днешния ден, нека утрешния сам се безпокои за себе си!

DSC00396.JPG

Любовта ,уважаема ANGEL,е кратка като мига,но това велико,сладко и почти недостижимо мигновение си заслужава да се изживее,колкото и това да е невъзможно.

Любовта е онова миражно видение което се подхранва от мечтите и надеждите ни и ние,подобно на митичния Сизиф, сме осъдени да се стремим към него, като пъстрокрили пеперуди към светлината, с риск да опърлим крилете си . Да тя е безкрайна , както е безкраен и безначален е живота.Тя е уловеният кратък миг в преходността на света .Сребристата й лъкатушеща пътека е без начало и без край ,която се извива и губи някъде отвъд ,в далечината ,там където въображението ни рисува в най-красиви багри страната на любовта и щастието... А колко измамно и лъжливо е понякога то и как корабът на очаквани надежди се случва да се разбие в плитководния риф на живота. Та човек често се пита дали любовта не е само блян ? Иначе всичко за което пишеш е вярно,вярно е и това ,че живеем в мига,в мига устремен към бъдещето .Да,така е , нищо в живота не е просто и всичко е така сложно,че човек може да се изгуби в лабиринта от въпроси,истини и полуистини ,в неверни отговори и без очни лъжи . Да,отговорността която носим за думите си е наистина голяма,но нека имаме вяра в човека до нас ,не просто сляпа вяра ,

а обикновена човешка вяра в доброто .Но също така нищо не ни пречи да изговорим на глас онези две ,тъй скъпи думички”обичам те” и да застанем твърдо зад тях. Вярно е ,че миналото може да ни разделя,но то не трябва да бъде пречка към нашето бъдеще.Заслужават уважение принципните хора,хора които могат да преодолеят всичко и да продължат напред.Доколкото разбирам ти сама трябва да оцениш човека / за когото пишеш/ и да му простиш ,ако е възможно,послушай сърцето и разума си те са добър съветник.

Силно съм впечатлен от развитите от теб мисли...

Прощавай ,че ти отнех време и за грубото ми вмешателство в темата ти.

Hrodopski 09.04.2008 g.

Редактирано от hrodopski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Любовта ,уважаема ANGEL,е кратка като мига,но това велико,сладко и почти недостижимо мигновение си заслужава да се изживее,колкото и това да е невъзможно.

Любовта е онова миражно видение което се подхранва от мечтите и надеждите ни и ние,подобно на митичния Сизиф, сме осъдени да се стремим към него, като пъстрокрили пеперуди към светлината, с риск да опърлим крилете си . Да тя е безкрайна , както е безкраен и безначален е живота.Тя е уловеният кратък миг в преходността на света .Сребристата й лъкатушеста пътека е без начало и без край ,която се извива и губи някъде отвъд ,в далечината ,там където въображението ни рисува в най-красиви багри страната на любовта и щастието... А колко измамно и лъжливо е понякога то и как корабът на очаквани надежди се случва да се разбие в плитководния риф на живота. Та човек често се пита дали любовта не е само блян ? Иначе всичко за което пишеш е вярно,вярно е и това ,че живеем в мига,в мига устремен към бъдещето .Да,така е , нищо в живота не е просто и всичко е така сложно,че човек може да се изгуби в лабиринта от въпроси,истини и полуистини ,в неверни отговори и без очни лъжи . Да,отговорността която носим за думите си е наистина голяма,но нека имаме вяра в човека до нас ,не просто сляпа вяра ,

а обикновена човешка вяра в доброто .Но също така нищо не ни пречи да изговорим на глас онези две ,тъй скъпи думички”обичам те” и да застанем твърдо зад тях. Вярно е ,че миналото може да ни разделя,но то не трябва да бъде пречка към нашето бъдеще.Заслужават уважение принципните хора,хора които могат да преодолеят всичко и да продължат напред.Доколкото разбирам ти сама трябва да оцениш човека / за когото пишеш/ и да му простиш ,ако е възможно,послушай сърцето и разума си те са добър съветник.

Силно съм впечатлен от развитите от теб мисли...

Прощавай ,че ти отнех време и за грубото ми вмешателство в темата ти.

Hrodopski 09.04.2008 g.

Благодаря за мнението полезно е в случая!

Не става дума за началото или края на една или друга любов, става дума за нещо друго- любовта е безкрайна тя реално няма начало и край, тя е без предел и не става дума само за човешките взаимоотношения, а за нещо наистина вечно!

Добре е човек по малко да е философ, само че в живота става бреме!За това предпочитам поезията пред философстването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любов

В тишината на мислите те търся

в безвремието на мечтата

в стъпките по пясъка те следвам

и синьото на морето ме обгръща.

Да те имам, да те искам

а ти си толкова далеч

студеното сияние се впива

в лудия ни вик с копнеж.

Като залез ,като нежност

вървя по твоите следи ,

потапям се в безметежност

на чувства като нежен цвят.

Ще се разтворя като мида

в която бисер е любовта

невъзможно ще те искам,

възможно ще я подаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любовта!

Любовта гори със огнени

стрели, изгаря...

Убива, строшава

сърцата каменни...

С измама, открадва

сърцето ми не тленно!

Измама, прокоба

да бяга далече...

Жерава гори ми душата,

изтлява и тя без силна!

Чувства към ада ме пращат,

умирам за този сърцето ми

дето проница...

С копие в ръка, прониза го

вечно!

Желая всичко да не е било,

защото тъй силно боли!

Сила ми трябва, за да се изправя

и пак да въврвя, но как този път

наистина не зная?!

Не вярвам на думи, не вярвам

на обещания пусти!

Но искам аз жива да съм!

Но искам силна да съм!

Но как?!Как?!Не зная?!

Пронизва сърцето таз

болка проклета!

Как?!Да избягам от себе си даже?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се критикува нещо написано от сърце то трябва да се аргументира.

Любовта е онова нещо ,което търсим,онова чувство което изпепелява.

Стиха на^^ANGELSING^^ми харесва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърцето

Боли, гори, крещи

пищи...

Умира то, безкрайно много пъти

и сила няма днес да продължи

умира, тлее то жестоко

покосено и ранено

без връщане назад...

Убито, забранено

отхвърлено, предадено

крещи без спир!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато се критикува нещо написано от сърце то трябва да се аргументира.

Любовта е онова нещо ,което търсим,онова чувство което изпепелява.

Стиха на^^ANGELSING^^ми харесва!

Хмм, когато нещо е написано с толкова правописни грешки, дори когато е написано от сърце, то трудно те грабва...

Аргументите ще ги напиша, когато аз сметна, че е нужно. А дотогава, успех в търсенето на любоФта. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш сили да се бориш с проблемите на този, когото обичаш, значи не са истински чувствата ти. А колко е безкрайна любовта не знам, но знам, че понякога не съумяваме да си я запазим...В повечето случаи сами нямаме смелостта да се борим за нея и после цял живот виним я съдбата, я живота, я Бог, я нещо друго...

Ако си намерила човек, който наистина искаш и усещаш, че е точно за теб, но има проблеми, не се отказвай, а се бори. Разбира се, ако са ти споделени чувствата, иначе нищо няма смисъл...

П.П.Един съвет за писането- опитай малко да си подредиш мислите. Понякога ми се струват хаотични и не мога да те разбера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто обичай

Не искам любов аз такава

не искам да бъда нечия

не искам да бъда зависима

няма да оставя своя свят.

Искам обич безусловна

всеотдайност до края,

но има ли я не зная

защо живота ни е болка.

Обичам те такъв какъвто си

обичай ме такава каквато съм

приеми ме това съм аз

момичето на твоите мечти.

Когато ме гледаш,очите сияят,

когато ме галиш ръцете изтръпват.

Обичам те силно,с обич голяма

не ме притежаваш,просто обичаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усмивката на Любовта

На разума и времето окови постави ми!

Душата в полет към звездите отпусни ми!

Да търси Любовта,мечтаейки сред световете!

Дарявам ти Я с нежността си...

цялата в нозете!

На болката изгаряща сърцето,усмихни се!

Отпивайки от нея... жаден,

с целувки бих попил,сега сълзите!

Усмивката,Тя прави чудеса,

когато носи в себе си и Любовта!

A Любовта е вечна, НЕ УМИРА!

Защо ли?!...

От Твореца,Тя извира!

И търся Я, все още в красивите неща,

невидими останали за моите сетива!

...

Хей Ти...усмихни се, не унивай!

Усмивката Ти нежна пак носи красота!

Ти знаеш...!

В Теб е скрита Любовта!

Rose-04-june.gif

За Любовта от Светлината

За нежността на красотата

Тя,винаги да е до вас

с изгарящи целувки в късен час!

wallpaper_918.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

z36230601.jpg_thumb.jpg

Любовта!

Да, тя безкрайна е когато

в теб я има или в мен!

Безкрайна е когато не умира!

Безкрайна е когато има сила!

Безкрайна е когато вечно жив си!

А любовта ти дава сили!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа..

Тя,светлината носела в душата,

и като Ангел,спуснала се над водата!

Сърцето Й,изгарящо от любовта,

намерило там Роб на Любовта!

Забравен там от сенки и сърца,

душата му все още изгаряла за Любовта!

Бил роб на приказна Мечта,

вериги във душата,сенки от прахта!

А любовта е жива,Тя е в нас,

с усмивка нежна в късен час!

В шепот на звезди през лунна нощ,

в мечтите пак изгаря...за живот!

Fallen_Angel_by_Virus69.jpg

Редактирано от Steltt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите лични и най-огромни поздравления momolord!!!

Аз лично,ако трябва да си призная с ръка на сърцето,колкото и срамно да изглежда,но все пак...

Абсолютно винаги съм имал тази непрестанна нужда и винаги ще изпитвам,такова огромно желание и безкраен интерес да посещавам и най-обстойно да преглеждам,но и съвсем задълбочено да прочитам,такива интересни линкове,като този,който тук си ни публикувал!

Надявам се в най-скоро време,именно ТИ да откриеш такава подобна,но разбира се много по-разширена и много по-задълбочена тема,защото повярвай ми много от нас,както и аз самият,имаме нужда от такива,супер полезни линкове,като въпросният.

P.S. Приеми,още веднъж,моите най-огромни поздравления и благодарности... :wors:;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любовта.Бреме без което не можем.Окови,сложени от мен от теб.Печели този който знае как да ги махне.Ще се съглася с казаното по горе,че за нея си заслужава да се бориш,само когато е споделена.Тогава найстина си засложава да правиш и невазможного,да минавш всякакви трудности,но да я имаш.Акогато това е споделено прави връската по силна.Благодаря за темата,написаното от теб е прекрасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за мнението полезно е в случая!

Не става дума за началото или края на една или друга любов, става дума за нещо друго- любовта е безкрайна тя реално няма начало и край, тя е без предел и не става дума само за човешките взаимоотношения, а за нещо наистина вечно!

Добре е човек по малко да е философ, само че в живота става бреме!За това предпочитам поезията пред философстването!

Мисля,че правилно съм Ви разбрал . Вие във „Вечната любов „ говорите не за любовта изобщо ,нито за конкретната такава,а за нещо по-красиво,по-всеобхватно ,за нещо вечно и непреходно. За любовта като неизменен атрибут на природата , като стремеж за съвършенство и самоутвърждаване, за общовалидната и всесилна любов ,проявяваща се във всички форми на живот , от най-малката тревичка ,до човешките взаимоотношения ...

Тя е онази велика сила ,която осмисля живота ни и ни прави по-човечни и добри ...

С уважение: Hrodopski

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно,може би това е най точното описание на тази велика сила любовта,която ни кара да живеем различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,че правилно съм Ви разбрал . Вие във „Вечната любов „ говорите не за любовта изобщо ,нито за конкретната такава,а за нещо по-красиво,по-всеобхватно ,за нещо вечно и непреходно. За любовта като неизменен атрибут на природата , като стремеж за съвършенство и самоутвърждаване, за общовалидната и всесилна любов ,проявяваща се във всички форми на живот , от най-малката тревичка ,до човешките взаимоотношения ...

Тя е онази велика сила ,която осмисля живота ни и ни прави по-човечни и добри ...

С уважение: Hrodopski

Мисля, че сте много близо до истината! За което искренно се радвам!Вечната любов, тази която дава живот, тази която е без начало и без край!Тази, която твори и тази която вечно остава!Източника на тази любов е само Един! :) Бог!

Говоря за неща които могат да се разберат само и единствено със сетивата!И хората които са развили такива сетива, определено ще ме разберат правилно!

За мен всеки творец, който рисува, пее, композира, пише стихове... знае как да покаже душата си и знае как да докосне другите с написаното или нарисуваното, с изпятото или казаното!Възхищавам се на хората които творят и могат да докосват с душата си, душата на други хора!А още повече да открие търсеното, търсейки истината ...

Да точно,може би това е най точното описание на тази велика сила любовта,която ни кара да живеем различно.

Има неща които дори няма нужда да бъдат казвани, защото те се усещат, не е нужно да се обясняват с думи, те се усещат!

Кара ни да живеем различно само осъзнатата истина, вътре в нас!Ако се стремим към нея! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб

Целувка като жар

на устниге гори,

сърцето с огнен плам,

за тебе да тупти.

Очите като езера,

нежност притаили,

на устните жарта

сърцето изпепели.

На лебедова шия

грация,невинност,

ръце с нежна ласка,

поемат всичко твое.

И нежното зове ,

и като лебед бял,

който търси любовта

с грация и нежност.

И в твоите очи-аз ,

единствена в света,

в сърцето ми пламти

любов и доброта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Любовта е Безкрайна...

Любовта е Безкрайна...

Можеш да я срещнеш в

много хора и всъщност

да я откриеш само в един

болката от миналото...

любовта умира!

на едно място и то е...

DSC00396.JPG

Аз не съм голяма специалистка, но реших да взема отношение по въпроса!

Ако тези разсъждения са произлезли от конкретна случка в твоя живот, моето мнение е, че на любовта пречи страха от изказване и изразяване на чувствата, а не миналото! Хората казват, че любовта е сляпа и я води лудостта! Когато обичаш истински единственото нещо което те интересува е да бъдете заедно.... миналото няма значение, от значение е само бъдещето и то общото бъдеще! Така че ако се разминете с някой човек то не е защото не сте се борили достатъчно за любовта си .... тази битка се води от двама, а не от един! Тук вече говоря от собствен опит, сам човек не може да направи нищо за жалост, а ОБИЧАМ ТЕ е трудно да кажеш почти винаги, защото поемаш не риска за думите си, а риска да се разкриеш напълно и да станеш уязвим! Олееееееееее как се отплеснах, мога да говоря ...ехеееееееее! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не съм голяма специалистка, но реших да взема отношение по въпроса!

Ако тези разсъждения са произлезли от конкретна случка в твоя живот, моето мнение е, че на любовта пречи страха от изказване и изразяване на чувствата, а не миналото! Хората казват, че любовта е сляпа и я води лудостта! Когато обичаш истински единственото нещо което те интересува е да бъдете заедно.... миналото няма значение, от значение е само бъдещето и то общото бъдеще! Така че ако се разминете с някой човек то не е защото не сте се борили достатъчно за любовта си .... тази битка се води от двама, а не от един! Тук вече говоря от собствен опит, сам човек не може да направи нищо за жалост, а ОБИЧАМ ТЕ е трудно да кажеш почти винаги, защото поемаш не риска за думите си, а риска да се разкриеш напълно и да станеш уязвим! Олееееееееее как се отплеснах, мога да говоря ...ехеееееееее! :beer:

Права си, нужни са две страни, за да има любов! И да не е просто красиви думи! Думите понякога са излишни, понякога действията говорят повече...а понякога и действията не са докозателство, че съществува любовта между двама души!

Няма ли ние, любов няма! Има ли аз и ти или ти и аз, то тогава става дума за интереси нищо повече!

Така разбирам нещата сега, не знам как ще ги виждам след време...Времето променя начина на мислене, опита прави човека зрял! Не мога да кажа, че съм живяла толкова много, че да разбирам всичко, но сега така възприемам нещата! Може би, след време и аз самата ще си променя мисленето...както и се промених от както съм потребител на сайта!

Да, така е битката не се води само от един, от двама са води. Хората се разминават и тогава когато не искат едно и също нещо! Жестоко е да заблуждаваш другия по какъвто и да е начин! Това е непростимо!

Мен лично не ме е страх от това, че мога да стана уязвима, друг е моя страх да не се подиграят с чувствата ми! Да, не ги пренебрегнат, да не си играят с това! Аз го наричам по друг начин: да ми се качат на главата това не го позволявам! А и да го позволя е до време! После се оттеглям без да забележат дори!

Мерси, за коментара Даре! :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любовта е нещото,което виждат само онези,които са го опазили за по-дълго време и са го запомнили.Мисля,че само към децата си може да изпитваш любов.Аз съм закоравяла реалистка-фантазии нямам/относно любовта/.Наистина се възхищавам,че има хора които успяват да я съхранят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.