Премини към съдържанието
vikinik

Колина няма да свири този сезон в "Серия А"

Препоръчан отговор

Италианската футболна федерация отне съдийските права на Пиерлуиджи Колина за "Серия А". И то не заради това, че е чукнал 45 годинки - граничната възраст за съдийство, а заради сключен рекламен договор с Опел. Основанията са: не бил получил писмено разрешение от ИФФ, не бил превел 10% от сумата по договора на федерацията и ... автомобилният концерн бил спонсор на Милан.

Лично на мен това свежо човече ще ми липсва. А на вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ще ми липсва,забавен е,стига да не го срещнеш някоя нощ в тъмното biggrin.gif ,иначе му признавам,че е много добър като съдия :)

Редактирано от natikot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми липсва най-вече отношението му към футболистите. Не дава картони напразно, а само предупреждава. И то така, че ще си помислиш доста сериозно преди пак да извършиш нарушение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият рефер в света в последните години Пиерлуиджи Колина обяви, че си подава оставката като член на италианската асоциация на футболните съдии. Това означава и край на неговата кариера в Серия А.

Както е известно причина за скандала е рекламният договор на Колина с автомобилния производител Опел, който е спонсор на Милан.

Италианската футболна федерация реагира, като спря съдийските му права за мачовете от Серия А. Реферът бе обвинен, че не е получил писмено разрешение от съдийската комисия за рекламния си контракт, както и, че не е привел 10 процента от парите на италианската футболна федерация.

Колина подписа договора с Опел на стойност 1 милион долара (800 евро) преди два месеца. Тогава обаче той вече бе навършил 45 години - границата за прекратяване на съдийската си кариера. Чак след това той получи разрешение от шефа на ИФФ Франко Караро да свири още един сезон.

Така или иначе шефовете на италианския футбол взеха решение да не допуснат Колина да ръководи срещи в Серия А, докато е в договорни отношения с автомобилния гигант.

След като гологлавят рефер отказа да прекрати контракта си, то получи наказание да ръководи срещи само от Серия Б. Отговорът на Колина бе: отказвам се и повече няма да ръководя футболни мачове. Той е избиран шест пъти за футболен съдия номер 1 в света.

"След 28 години реших да се оттегля от асоциацията на италианските футболни рефери. Не мога да й помогна в случая. Хоратата трябва да вярват в съдиите. Но се получи така, че загубихме всички", каза Колина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.