Премини към съдържанието
bokanegra

Препоръчайте ми видео и процесор

Препоръчан отговор

Здравейте,препоръчайте ми видео и процесор за това дъно- GA-M61SME-S2L

Редактирано от pit
Грешен Раздел! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колко пари? И коя ревизия е дъното?

Edit: Това е от сайта на GB и става въпрос за rev 2. Други ревизии там няма, така че предполагам и твоето е такова.

Expansion Slots

1. 1 PCI Express x 16 slot (Note 2)

2. 1 PCI Express x 1 slot

3. 2 PCI slots

(Note 2) The GA-M61SME-S2 supports up to PCI Express x8 mode. (please refer to the VGA cards support list)

Въпросната забележка (Note 2) ми навява мисълта, че няма да се възползваш от видео картата на 100%, затова ако нямаш идея да сменяш дъното в скоро време не давай пари за скъпа карта.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До колко пари? И коя ревизия е дъното?

(rev. 2.0),ами горе долу на средна цена(не държа да е най-скъпо и най ново),просто да се държат добре с това дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
CPU: Athlon 4800+ X2, като при добро желание или по-голям бюджет може да вземеш 5000+ X2, 5200+ X2, 5400+ X2, 5600+ X2 ...

VGA: ASUS EAH3650

разликата с 5200+ е 55лв в жар ,а с 5000+ 19лв

това видео но е с ДДР2 памет ,а предложената от хактор с ддр3 . сам си прецини за мен асуса е по добър cool.gif

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То 3650 e по-добра попринцип, дори и от 8600GT с DDR3 памет. А Асус-а е с добро охлаждане, затова го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип оптималния вариант е 4800+ Х2 роцесор (като цена/производителност) според мен. Всичко нагоре е ненужно скъпо... Все пак за 140лв получаваш процесор на 2,5 гигахерца. Вече за видеото съм с 2 ръце и 1 крак ЗА асуса поради 2 прости причини:

1. 3650 е по-добра от 8600...

2. Асус напоследък (напоследък го забелязах) правят малко по-производителни видеокарти (за АТИ става реч) от сапфир или пауър колор... Така че 4800+ и 3650 е идеално...

:) Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами,какво ще кажете за тази-MSI GF 8500GT 256MB DDR2 PCI-E NX8500GT-TD256EZ,днес ми я предложиха,доста по-лоша от асуса ли е?

Редактирано от bokanegra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая е ужасна. Не ги слушай тях какво ти предлагат, защото няма фирма с добро предложение, а само фирми пробутващи залежали боклуци ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ЖАР гледам една много добра цена за х2 4600+ за 114 лева с ДДС

За видео карта 2600хт или 3650 каквато и да вземеш разликата в производителността е мижава +-5 процента в зависимост от играта, но задължително ДДР3 или ДДР4(не е задължително) имат някои модели, но в никъв случай ДДР2 гледам ги са около 115-130 лева и нагоре (разликата м/у ДДР3 и 4 в производителност са много малки, но м/у ДДР3 и ДДР2 са значителни)

примерно http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530482

аз съм с такава от 6-7 месеца,тогава броях за нея 210 кинта сега са почти на половина, и почти всички нови игри си вървят нормално на 1280х960 на http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528860

без анти-алейсинг разбира се, но това не е болка за умиране

ако си с ЛСД с по голяма резолюция се замисли за 3850

що се отнася за 8500гт - много точно и ясно го е писал xactoR - ужасна

Редактирано от Pa4iko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако си с ЛСД с по голяма резолюция се замисли за 3850

Ако ще е 256bit, то GB NX96T512H-B /GF9600GT 512M - 287.50 e по-удачното решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези GB дето хвърчат из форума (не-референтните) съм длъжен да предупредя, че пълнят сервизите на компютърните фирми.. Хора, първо проучете кое струва и кое, не... на празните приказки сме се наслушали и нагледали...

Средна статистика на най-връщаните карти започва с прехвалените Gigabyte... - най- сервизирана карта - 8800GT, след нея 9600GT.. хайде спрете се с хваленето и се интересувайте повече...

xactoR, дечко, най-вече за тебе се отнася!

И за да не се обидиш ще ти дам една препоръка!

Когато се опитваш да дадеш съвет на някой, не му натрапвай марка, подскажи модел (в който си сигурен и си тествал), а човека като отиде в някоя фирма и като си проличи, че е информиран, няма да му направят сечено, отминаха времената, когато компютърджиите изкарваха пари от хорското незнание!

bokanegra, определено стой далече от тази видеокарта, тя дори не се равнява на старото поколение на nVidia по производителност. За да почувстваш някакъв прираст в игри и програми за графика се ориентирай най-малко към 8600GT, като спазваш условието на изчакване ( ако сега нямаш парите, другия месец ще ги имаш)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди дечкото да почне да говори за нереферентната GB 8800GT имаше едно дълго и сериозно рекламиране на въпросната от един известен в средите на форума - kokomil (ти като възрастен, опитен и дългогодишен потребител на форума би трябвало да си го засичал един-два пъти). С него съм говорил за тази карта, а и не само с него, знам и и кътните зъби (след последния разговор). Мисля, че мога да вярвам на глобален мод. Ако пък не, с твоя последен пост може да обидиш не само мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поръчах от жар тази-VGA: ASUS EAH3650 ,по препоръките на xactoR.Ще пристигне във вторник и тогава ще пиша впечатленията ми :rolleyes:

P.S.Още се чудя за процесора...4000+(2.11GHz) няма ли да ми свърши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
поръчах от жар тази-VGA: ASUS EAH3650 ,по препоръките на xactoR.Ще пристигне във вторник и тогава ще пиша впечатленията ми :speak:

P.S.Още се чудя за процесора...4000+(2.11GHz) няма ли да ми свърши работа?

мисля че ще ти върши,но дай някой лев отгоре пък какво :help:

дай още към 50лв и в жар има 5000+ на 2.6гхз а за 30лв повече можеш да вземеш 4800+ на 2.5гхз

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисля че ще ти върши,но дай някой лев отгоре пък какво :speak:

дай още към 50лв и в жар има 5000+ на 2.6гхз а за 30лв повече можеш да вземеш 4800+ на 2.5гхз

... ако има...ще даде biggrin.gif .Според мен ако имаш пари вземи 4800+.Това е средният вариант и мисля че ще ти е достатъчен...поне за сега :help: .Ако нямаш толкова пари взимай 4000+...то е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще рече това-

(Note 2) The GA-M61SME-S2 supports up to PCI Express x8 mode. (please refer to the VGA cards support list)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
какво ще рече това-

Ще рече че са ти пробутали дъно с което може да имаш проблеми със съвместимостта с новата ти видеокарта. Гигабайт са посочили на сайта си видеокартите с които гарантират, че няма да имаш проблем, но с всички останали не се знае дали ще работи нормално. В най-добрия вариант всичко ще е нормално, освен това че ще има леко понижен трансфер заради 8х шината, което реално при този клас видеокарта който си поръчал не се усеща изобщо, но имай едно наум че може да се случат някакви аномалии в работата на компютъра, които да се дължат на недобра съвместимост между дъното и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф,дано нямам проблеми,че вече си поръчах видеото и утре пристига... :)sad.gif .А с тази памет дали пак може да ми прави проблеми,щото смятам да си поръчвам-RAM 2x1gb SuperTalent DDR2 CL4 800Mhz??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
офф,дано нямам проблеми,че вече си поръчах видеото и утре пристига... :)sad.gif .А с тази памет дали пак може да ми прави проблеми,щото смятам да си поръчвам-RAM 2x1gb SuperTalent DDR2 CL4 800Mhz??

Не, няма да имаш проблеми с паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото сега четох в сайта на гигабайт и там пише с кои памети няма да имам проблем,но маркта SuperTalent ,вобще отсъстваше от списъка ohmy.gif

При това полужение,сигурно ли е че всичко ще е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, спокойно. Те в сайтовете на GB и Asus тия SuperT ги пише много рядко, което и мен ме озадъчава. Но с паметите няма проблеми :P И с видео картата няма да имаш. То това не е като да сложиш скорости от зил на трабант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от днес съм собственик на ASUS EAH3650 cool.gif ,и много съм доволен,всичко си тръгна нормално.Имам един въпрос обаче,след като си деинсталирах стария драйвер на старата видеокарта/NVIDIA/в диваис менажер ми се появи съобщение за липсващо нещо,а именно-76169477nq5.th.png,от какво може да е ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
от днес съм собственик на ASUS EAH3650 cool.gif ,и много съм доволен,всичко си тръгна нормално.Имам един въпрос обаче,след като си деинсталирах стария драйвер на старата видеокарта/NVIDIA/в диваис менажер ми се появи съобщение за липсващо нещо,а именно-76169477nq5.th.png,от какво може да е ??

старата видео карта откачил ли си я ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
старата видео карта откачил ли си я ?

Не ... залепил е новата върху нея! :lol6:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.