Премини към съдържанието
dgargamel

RQ: Програма за прехвърляне на видео-материал

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже програма за сваляне на филм от цифрова камера много благодаря :rolleyes:

Редактирано от neoscanner (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е камерата ще ни кажеш ли !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата е JVC модел GR-D73E имам една програма тя върви с камерата Image Mixer v. 1.7 но не съм доволен от нея първо не ми познава камерата рдайвара след това трудно се работи с тази програма ако има някоя друга моля кажете ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата камера е и моита за прехвърляне използвам Pinncale Studio Plus 9.3 и не само за прехвърляне но и за по нататъшната обработка, които просто да кажa че е перфектен е малко!

EDIT: Надявам се че не се опитваш да правиш capture през USB -тo!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз правя през USB. Какъв е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от там:

През FireWire(IEE1394) скороста на трансфер ти е в пъти по голям отколкото през USB 2.0. Загубата на качеството не е никак малка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на моята камера се пуска да тече филма, а аз натискам START и то почва да качва на ави-то. Бързината май не е от значение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо в .avi?

.avi формата ти е формат компресиран с някои кодек. Не можеш да правиш capture и едновремено да компресираш!

Бързината ти е от значение /качество/ или искаш да ме убедиш че качеството е 1:1 свалено през USB и през FireWire -то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам = > давам да върви филма през това време CAPTURE . давам стоп и ме пита да сейвам ли авито. Давам ОК и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сейфаното от 1DV касета -60мин. запис- колко GB/горе-долу/ ти излиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил! Но утре имам една касета с 40 мин и ще ги кача и ще кажа... но тя знам че ги прави на части по 2 гб всяка. Па колко части не знам cool.gif Аз не качвам на ПС, щото ги гледам на телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok! Но недеи да го качваш само заради това, цялата DV 60мин. касета излиза около 12-13 GB :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ухаа...значи няма да се занимавам :) Аз сяка касета като я запишая зимам нова...на ПС няма смисъл. На ТВ излиза супер. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз една касета я използвам по няколко пъти но в последно време цените им доста паднаха. Наскоро взех 4бр. DV касети по 5.99лв. от Технополис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с Pinnacle Studio 9 значи сваля на компа но качеството е лошо как може да се подобри качеството при свалянето на компа и после като го конвертирам в avi как може да се подобри качеството размазано е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели!Темичката ми хареса,наистина тези цифрови камерки все повече навлизат в употреба на макар и иначе безпаричният Българин!Добре че им паднаха ценичките че иначе тая тема щяха да я поддържат доста малко хора!

Сега и на моето проблемче:

Аз имам Цифрова камера Canon MV-600 от около година и малко.През циялото време до сега съм си свалял касетките((MiniDV)нямям memori kard)) с вградената ми програма в Windows-a ми,а именно Movie Maker.По принцип не съм много доволен от нея но за съжаление за сега нямам друга.Чета предните съобщения и бих подкрепил идеята че когато се сваля материал от камерата на PC е по добре да се използва FireWire(IEE1394),както казва dierрдш ндвндшд USB,тъй като качеството наистина се запазва доста добре в сравнение с USB-то.В действителност когато свалям материали в DV-Avi формат стават безобразно големи но все пак това е за сметка на качеството,което е почти колкото едо стандартно DVD с тази разлика че звука си остава стерео защото самата камера го записва такав!От скоро имам DVD-Writable устройство на PC-то ми и сега най вероятно ще започна да си свалям касетките в такав формат макар и доста големичак но поне е за предпочитане пред компресията на AVI.

Въпросът ми тук е дали ще можете да ми помогнете с някой линк към програма(заедно с krack или sn за предпочитане ако и трябва),с която да свалям това което съм записал с добро качество и да има някоия друга екстричка евентоално за обработка на самите клипчета(сглобяване,риязане и тн.)

Второто ми въпросче е как "по дяволите" да накарам камерката ми да работи Online?От както я имам се опитвам но...В диска който си върви с нея има програмка ама не става,от другата страна немогат да ме видят.Пробвах с MSN - Mesenger,Yahoo - Mesenger,Windows - Mesenge Една и съща.На кутията поне на 6 места пише че камерата може да работи Online.Вече съм почти сигурен че проблемът е в мен (а не в програмките),но работата ми е такава че почти не ми остава време да погледна компютъра си пък камоли да се опитвам да разгадавам и програмките(имайки в предвид че с английскиа не сам съвсем приятел!!!).

Ще съм ви крайно ЗАДЪЛЖЕН и БЛАГОДАРЕН ако имате някаква идейка по тиа два въпроса и по точно за програмка за сваляне и обработване на материяла.За това че немога да я накарам да работи Online много не ме притеснява тъй като така или иначе време много за тоеа не остава.Колкото до свалянето предполагам всички снимаме неща които след време с радост бихме си ги гледали отново и отново...качеството в случая поне за мен е важно.Затова дас не ви занимавам повече с моите проблеми Ще ви чакам идейките отново тук,пък дано да помогнат и на още някой.... cool.gifcool.gifcool.gif:):hush::Pcool.gifcool.gifcool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко струва този FireWire 1394?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

FireWire(IEE1394) Не струва повече от 10-20 лева(до колкото се сещам аз моя го купих преди около година за по малко и от 10лв но да не те излъжа без да искам) Оринтировъчно,но наистина върши перфектна работа (предвид бъзината и качеството) в сравнение с USB port-а! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аа това бил i.LINK кабела..аз ще го взема и заради факта, че мога да записвам през него директно от телевизията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аа това бил i.LINK кабела..аз ще го взема и заради факта, че мога да записвам през него директно от телевизията :)

<{POST_SNAPBACK}>

Не те разбрах точно???Наистина ми дадоха и кабел заедно с платката,но него по никакъв начин не мога да го свържа с телевизора.Ако Ти или Ниякой има идея как да си закача PC-то за телевизора и да си свалиям от там манийки но без TV-Tuner Нека драсне някой ред,направо незнам как ще му се одблагодария и черпя(Ако е от Бургас лесна работа хе-хе-хе-хе!!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с този кабел връзвам камерата към телевизора. Записвам си каквото ми трябва, и после качвам на ПС-то :) Кабела трябва да е 4-пинов. Ако нямаш такъв вход на тв-то, значи не ти го поддържа. Аз само на телевизора в хола имам такъв вход. На другия телевизор нямам.

Редактирано от tao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами с този кабел връзвам камерата към телевизора. Записвам си каквото ми трябва, и после качвам на ПС-то :P Кабела трябва да е 4-пинов. Ако нямаш такъв вход на тв-то, значи не ти го поддържа. Аз само на телевизора в хола имам такъв вход. На другия телевизор нямам.

<{POST_SNAPBACK}>

Да не би да говориш за S-Video кабел?аз на камерата ми имам само тези двата исхода(несъм сигорен дали не са и входове,не съм пробвал още)един S-Video и един който закачам за FireWire(IEE1394) .Другият ми кабел си е стандартен за връзка с TV-то един за video и два за audio - бял,червен и жълт.до сега не съм опитвал да качвам нещо на камерата по друг начин освен познатият ни на всички с копчето Rec Play

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Цената е около 40-50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвах с Pinnacle Studio 9 значи сваля на компа но качеството е лошо как може да се подобри качеството при свалянето на компа и после като го конвертирам в avi как може да се подобри качеството размазано е?

<{POST_SNAPBACK}>

Какво си пробвал? Какво ти е РС? С какъв кокдек го конвертираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.