Премини към съдържанието
hiterium

USB портовете не работят "правилно"

Препоръчан отговор

Операционната ми система е Windows XP, след токов удар USB-тата отпред на кутията (2бр.) работят без проблем(не знам от къде да видя дали са 2.0 или 1), а тези които са отзад на кутията (4бр) не работят "правилно". А именно- ръгвам си флашка или мишка на USB - премингва, но не разпознава настъпила промяна ( нито че ги познава нито че не е чувало за тях все едно нищо няма вкарано) на тези задните портове трябва да вкарам 2принтера, 1скенер и евентуално USB - мишка (защото и PC2 порта за мишката не работи - пък този на клавиатурата е добре), а отпред USB-тата да си ги ползвам за флашки. Отначало си мислех че са ми изгорели портовете или захранването към тях, но ако е така не би трябвало да премигва, мислех си да не би нещо драйверите ... но нямам никакви въпросителни в дивайс-мениджъра, мислех и да не би вирусче ... ама си инсталирах и NOD32 и AVAST и двете не откриха нищо, макар че явно си имам няква зараза, защото в Ексела нямам никакви манипулатори (нито за местене на клетка, нито за размножаване на формула... инсталирах си най-новият офис и там проблема го няма). МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ, ВЕЧЕ 2 СЕДМИЦИ СЕ ТОРМОЗЯ С МОЕТО ЧУДОВИЩЕ, за съжаление компа е служебен и е изключена възможността да се преинсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло конфигурацията показва ли някакви проблеми при работа или само с USB - тата има такива?

Можеш да опиташ следното, от device Manager-a да премахнеш USB драйвърите или направо драйвърите за дъното, ако са в общ пакет!

След рестарта, комютърът ще си инсталира USB-тата сам. Ако си премахнал драйвърите за дъното, след рестарт ще трябва да ги инсталираш наново!

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не успееш по друг начин, сложи USB хъб в един от работещите портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като цяло конфигурацията показва ли някакви проблеми при работа или само с USB - тата има такива?

Можеш да опиташ следното, от device Manager-a да премахнеш USB драйвърите или направо драйвърите за дъното, ако са в общ пакет!

След рестарта, комютърът ще си инсталира USB-тата сам. Ако си премахнал драйвърите за дъното, след рестарт ще трябва да ги инсталираш наново!

Освен USB-тата единственото което не работи /или поне само него откривам за сега/ е PC2-слота на мишката :huh: клавиатурният си е добре! Мишката обаче е пробвана и на друг комп работи. Опитах това с девайс менъжера след рестарта то си беше намерило само драйверите ? А не са изгорели портовете защото като си слагам в тях работещата мишка /на USB-порт/ тя премигва но това е всичко sad.gif , което обаче за мен е достатъчно да смятам че си има захранване до портовете и че си правят няква връзка / иначе ако е само на захранване без да си комуникира с дъното си мисля, че би следвало да свети постоянно/. Инсталирах си Сандра - бяха ми я препоръчали за диагностика sad.gif какво ми диагностицира USB-тата така и не разбрах. очаквах да има нещо като на таск-менажера за проследяване натоваренсостта на процесора - нищо подобно /или поне аз не го открих/.

Благодаря ви за съветите. Ако някой измисли нещо ще се радвам да го прочета, а ако мен ме огрее прозрение :) ще пиша. бай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не ти работят USB-портовете + PC2-слота на мишката показва и проблем с дъното. Просто имай едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.