Премини към съдържанието
AfterWorld

Проблем с Borland Pascal 7.0

Препоръчан отговор

значи проблема е следният след като напиша програма която е напълно елементарна пример:

да се пресметне израза: S=(A+B)/2+(C*D) при зададени А,Б,Ц,Д от клавиатурата... всичко минава добре.

1. Save

2. Compilate ама после след като отворя ехе файла когато съм извън паскала всичко си работи и въведа ли 4-тата променлива ехе файла се затваря.. как да го оправя и защо се получава така..

Имам и 2-ри въпрос. Как когато ми иска да задам променлива да ми пише например: Zadadete promenliva za "x" а не само да ми мига курсора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи проблема е следният след като напиша програма която е напълно елементарна пример:

да се пресметне израза: S=(A+B)/2+(C*D) при зададени А,Б,Ц,Д от клавиатурата... всичко минава добре.

1. Save

2. Compilate ама после след като отворя ехе файла когато съм извън паскала всичко си работи и въведа ли 4-тата променлива ехе файла се затваря.. как да го оправя и защо се получава така..

Имам и 2-ри въпрос. Как когато ми иска да задам променлива да ми пише например: Zadadete promenliva za "x" а не само да ми мига курсора...

Няма да е зле да покажеш и кода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Еми това пиша:

program Z1;

Var A,B,C,s,D:real;

begin

read(A);read(B);read©;read(D);

S:=(A+B)/2+(C*D);

writeln(S:5:2);

End.

Защо става така ?

Редактирано от AfterWorld (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди End. добави 1 ред и напиши Readln; или Readln(); ако не става първото.

Като въведеш 4-тата променлива то ти показва резултата и затваря прозореца автоматично, това е от уин-а. с този реадлине ти показва резултата и след това чака да цъкнеш ентер, за да приключи.

За другото:

write('Promenliva A=');

readln(a);

write('Promenliva B=');

readln (b);

....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.