Премини към съдържанието
Fritz

Проблем с интернет през рутер.

Препоръчан отговор

Значи прекарах си интернет в другата стая през рутер (Conceptronic C54BRS4A ) и отатък нета е много зле.Тия от нета не могат да го оправят.Под зле имам предвид ниска скорост и често прекъсване.Дали е защото на този компютър,където е рутера,използвам вградената лан карта,но се съмнявам да има нещо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да попитам оправи ли се проблема,защото и аз имам същия.Ако се е оправил, моля споделете.Аз пробвах така: кабела от нета в рутера,от него в настолния комп.а от там в лаптопа чрез втората ланкарта.Пробвах и другия начини: кабела от нета директно в първата ланкарта а от втората в лоптопа, но нямаше ефект.Също така и скоростта на обмен на файлове между двата компа е направо умряла работа.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи прекарах си интернет в другата стая през рутер (Conceptronic C54BRS4A ) и отатък нета е много зле.Тия от нета не могат да го оправят.Под зле имам предвид ниска скорост и често прекъсване.Дали е защото на този компютър,където е рутера,използвам вградената лан карта,но се съмнявам да има нещо общо.

Дай някакъв линк към документация на този маршрутизатор, погледни в настройките му дали не в добавено нещо странно, ами има възможност какво е натоварването му

Здравейте.Искам да попитам оправи ли се проблема,защото и аз имам същия.Ако се е оправил, моля споделете.Аз пробвах така: кабела от нета в рутера,от него в настолния комп.а от там в лаптопа чрез втората ланкарта.Пробвах и другия начини: кабела от нета директно в първата ланкарта а от втората в лоптопа, но нямаше ефект.

Защо не вързваш лаптопа към маршрутизатора директно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай някакъв линк към документация на този маршрутизатор, погледни в настройките му дали не в добавено нещо странно, ами има възможност какво е натоварването му

Защо не вързваш лаптопа към маршрутизатора директно?

И това пробвах,но само единия комп можеше да има нет. Нета ми е кабелен >"WAN Miniport (PPTP)" (каквото и да означава това).

P.S

За да вляза в нета трябва първо трябва кликна на иконата на даставчика ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И това пробвах,но само единия комп можеше да има нет. Нета ми е кабелен >"WAN Miniport (PPTP)" (каквото и да означава това).

P.S

За да вляза в нета трябва първо трябва кликна на иконата на даставчика ми.

Ами тогава това е само модем, а не маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами тогава това е само модем, а не маршрутизатор

Не знам, може би.То и така си имат нет двата компа но на втория е по-бавен.Нещо програмка или донастройка няма ли да свършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам, може би.То и така си имат нет двата компа но на втория е по-бавен.Нещо програмка или донастройка няма ли да свършат работа.

Втория получава интернет през първия? И ако първия е Windows е нормална ситуация. Ако ти се дават пари се замисли за маршрутизатор (80-120 лева)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Втория получава интернет през първия? И ако първия е Windows е нормална ситуация. Ако ти се дават пари се замисли за маршрутизатор (80-120 лева)

Накратко ситуацията е следната:имам настолен комп и лаптоп >кабела от нета в рутера,от него в настолния комп.а от там в лаптопа чрез втората ланкарта.Пробвах : кабела от нета, директно в първата ланкарта на настолния, а от втората с кроснат кабел в лоптопа, но на лаптопа няма нет.Пробвах и: кабела от нета в рутера а от него с прав кабел в настолния и с друг кабел (прав) пак от рутера до лаптопа,но тогава само единия комп имаше нет .Само при първата схема има нет и на двата. И двата са с XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Накратко ситуацията е следната:имам настолен комп и лаптоп >кабела от нета в рутера,от него в настолния комп.а от там в лаптопа чрез втората ланкарта.Пробвах : кабела от нета, директно в първата ланкарта на настолния, а от втората с кроснат кабел в лоптопа, но на лаптопа няма нет.Пробвах и: кабела от нета в рутера а от него с прав кабел в настолния и с друг кабел (прав) пак от рутера до лаптопа,но тогава само единия комп имаше нет .Само при първата схема има нет и на двата. И двата са с XP.

Моята препоръка е да си купиш маршрутизатор и да го сложиж зад модема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моята препоръка е да си купиш маршрутизатор и да го сложиж зад модема

А някакво обяснение защо нет има и на двата компа само при вариант : "кабела от нета в рутера,от него в настолния комп.а от там в лаптопа чрез втората ланкарта. "

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи.....

Защото по този начин пътя на пакетите е автоматичен по подразбиране (пътя на нета)

То знае от рутера в компа а от компа на другия!

Според мен ако сложиш и двата към рутера и направиш правилните настройки няма да имаш проблем.

ОСВЕН ако попринцип ти е слаб нета! Ако и двата компа теглят едновременно нещо и е слаб нета като го раздели на две ще е бозъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи.....

Защото по този начин пътя на пакетите е автоматичен по подразбиране (пътя на нета)

То знае от рутера в компа а от компа на другия!

Според мен ако сложиш и двата към рутера и направиш правилните настройки няма да имаш проблем.

ОСВЕН ако попринцип ти е слаб нета! Ако и двата компа теглят едновременно нещо и е слаб нета като го раздели на две ще е бозъ

Под правилни настройки какво да разбирам?на рутера или компа,защото и така пробвах "кабела от нета в рутера а от него с прав кабел в настолния и с друг кабел (прав) пак от рутера до лаптопа,но тогава само единия комп имаше нет " Примерно:комп1 има нет а комп2 не . За да пусна нет на комп2,трябва да изключа нета на комп1.

Забравих да кажа, за да вляза в нета трябва първо трябва кликна на иконата на даставчика ми, > излиза поле където трябва да попълня име и парола,след като всичко е точно иконата отива в сис.трея и вече съм в нета.И на двата компа имам настройките на доставчика ми,но на единия комп ако е активна тази икона,то на другия не може да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплетохте се хубаво...

Тайната е че на WAN интерфейса на рутера се конфигурира ">"WAN Miniport (PPTP)" (каквото и да означава това).", и на другия интерфейс рутера се конфигурира или като DHCP server или на ръка се слагат адреси на машините в локалната мрежа. А по начина по който си го направил ти, все едно ползваш рутера като суич, нормално е да ен те пусне от две машини с един потребител...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутера трябва да зададеш паролите ти за достъп до доставчика ти. Т.е той трябва да изгради VPN-а, да вдигне сесия и тогава да я пусне по компютрите. А така както си го направил е точно като суич, той не рутира нищо, а само препредава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре...това за рутера го разбрах,но защо няма нет на двата компа при вариант:кабела от нета, директно в първата ланкарта на настолния, а от втората с кроснат кабел в лоптопа,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре...това за рутера го разбрах,но защо няма нет на двата компа при вариант:кабела от нета, директно в първата ланкарта на настолния, а от втората с кроснат кабел в лоптопа,

конфигурацията трябва да изглежда така

доставчик -> Рутер -> суич -> компютри

ако рутера е някой "тип сапунерка" възможно е да има 4 портов суич тогава отпада нуждата за наличие на суич

в така дадения пример не се използват никаде кръстосани кабели

провери си зададените адреси или пусни DHCP на рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
конфигурацията трябва да изглежда така

доставчик -> Рутер -> суич -> компютри

ако рутера е някой "тип сапунерка" възможно е да има 4 портов суич тогава отпада нуждата за наличие на суич

в така дадения пример не се използват никаде кръстосани кабели

провери си зададените адреси или пусни DHCP на рутера

Не.. не.. кръстосан кабел ползвам само от ланкартата на настолния комп до лаптопа.А това "провери си зададените адреси или пусни DHCP на рутера" как да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има един лаф RTFM

има упътване на устрйството чети

сума народ тука чака друг да им го прочете сдъвче и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
има един лаф RTFM

има упътване на устрйството чети

сума народ тука чака друг да им го прочете сдъвче и т.н.

Там е работата че нямам упътване за рутера (той е куча марка), но все пак Благодаря за помощта на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.