Премини към съдържанието
WhoIs_eSu

Проблем с ТФТ Филипс 200WS 20.1"

Препоръчан отговор

Здравейте!

Мониторчето е на една приятелка, опитвам се да го оправя някак си с настройите, но не се получава. Проблемът се състои в това, че черното клони към червено, леко трептящо и на малки линиики. Също така и цвета на табовете в Мозила също червенее, да не кажа розовее. Интересното е, че като натисна бутончето за Ауто-аджъстмънт за момент екранът придобива хубав, изчистен от червенотии вид веднага след като го натисна, после пак става с червените линии по черното, после пак изчистено за малко и после пак се връща в дразнещия вариант- всичкото това става за 3-4 секунди докато се осъществява Ауто-настройката. Обикновено като имам някакъв проблем свързан с компютри винаги съм намирал тук най-полезната информация, затова реших да попитам този път, понеже не намерих друг пост със сходен проблем... Как се 'поправя' този 'червен проблем', ако може с настройките на самия монитор, и ако не може - какво да се прави? Благодаря предварително на всички отзовали се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif Видеокартата на твоята приятелка случайно да е АТИ и случайно да е с Catalyst 8.1?Ако е така проблемът е в драивърите.И при мен беше така докато не ги смених.Бялото направо си розовееше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин за проверка на монитора: закачи го на друг компютър и ще разбереш дали е монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-лесният начин за проверка на монитора: закачи го на друг компютър и ще разбереш дали е монитора.

или друг монитор към този компютър за да разбере дали е от видеото cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, на 80% съм убеден, че не е от монитора, но ако е от видеото - нова видео карта ли е единственото решение?

Сори, не съм много запознат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо пробвай с нови драйвери за видео картата. Ако и тогава не стане - една видео карта за 100 лева ще върши по-добра работа от вградената на дъното.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.