Премини към съдържанието
RedCross

Помощ при избор на монитор.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги..

Имам малак проблем с избора на монитор, набелязал съм си 2 монитора на Сони и по точно моделите:

SDM-HS94P които е от порядъка на 700 лева, Ето и как изглежда. .

И другият модел SDM-HS95PB които е ценови диапазон от към 1200 лева..

Моля дайте съвет кой от двата монитора..

Редактирано от RedCross (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е разликата в цената е прекалено голяма. За какво точно ще го ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че по-скъпия :clap:

Сериозно, първият е много стар като модел, ужасно бавен и с твърде голям Pixel Pitch - 294mm H/V. Вторият е маалко по-добре , но дотук ! За тия една чанта пари можеш да си избереш къде-къде по-модерен, по-голям и по-евтин монитор, без да правиш компромис с качеството.

Ако държиш пък на бюджет от около 1200 лв. - можеш да си избереш страхотен монитор на NEC с S-IPS матрица напр.

Разгледай темите за монитори из раздела. Сигурен съм, ще намериш отговор на доста въпроси и ще прочетеш доста интересни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е разликата в цената е прекалено голяма. За какво точно ще го ползваш?

Ами за нищо специално, просто искам добър монитор.. А не като повечето марки в ниския клас , даващи прекалено светло, мътно или каквото още се сетиш..

Естествено че по-скъпия :P

Сериозно, първият е много стар като модел, ужасно бавен и с твърде голям Pixel Pitch - 294mm H/V. Вторият е маалко по-добре , но дотук ! За тия една чанта пари можеш да си избереш къде-къде по-модерен, по-голям и по-евтин монитор, без да правиш компромис с качеството.

Ако държиш пък на бюджет от около 1200 лв. - можеш да си избереш страхотен монитор на NEC с S-IPS матрица напр.

Разгледай темите за монитори из раздела. Сигурен съм, ще намериш отговор на доста въпроси и ще прочетеш доста интересни предложения.

Имам Сони и като качество на картината е много добро, но модела ми е доста стар вече и мисля за нещо по ново и качествено.. Парите нямат много значение е разбира се в разумни граници бих дал към 1500 лева за монитор.. Но като съм гледам SAMSUNG-ги в ценови клас от към 500/700 лева , те за жива скръп както и качество на картината така и дизайн.

Благодаря за съвета , ще погледна какво има на NEC, лошото е че в града където живея фирмите нямат в наличност скъпи модели да видя как предават на живо.

Тези наши компютърни фирми май доста надуват цените, при курс на БНБ за 1 щатски долар от 1.24 лева, си го намерих в интернет за 500 долара, да се надявам че и в Турция цена от 500 долара ще е същата , и без туй скоро ще пътувам на там..

Редактирано от RedCross (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такъв бюджет (висок) , разгледай и продуктите на EIZO и Yliama !

Разгледай този NEC , както и останалите на тази страница.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може темата да я пратите в коша :P .. Донякъде вече избрах и май ще е този модел EIZO 19" FlexScan S1932SE-BK , ако в Турция не харесам нещо по добро за сега съм се спрял на него..

Благодаря още един път за препоръките..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може темата да я пратите в коша :P .. Донякъде вече избрах и май ще е този модел EIZO 19" FlexScan S1932SE-BK , ако в Турция не харесам нещо по добро за сега съм се спрял на него..

Благодаря още един път за препоръките..

Разгледай все пак и мониторите, които съм прибавил в редакцията на поста ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разгледай все пак и мониторите, които съм прибавил в редакцията на поста ми.

Тъкмо тях гледах. Но този първият нещо не ме кефи много, може би заради това че е широкоекранен.. Не ми допадат много много..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тъкмо тях гледах. Но този първият нещо не ме кефи много, може би заради това че е широкоекранен.. Не ми допадат много много..

Като застанеш пред него .... точно заради това , че е WIDE ще се изненадаш приятно cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като застанеш пред него .... точно заради това , че е WIDE ще се изненадаш приятно cool.gif

Прав си.. Трябва да се види, пипне и помирише :P така да се каже, ще погледна къде го има тука при нас или най много да отскоча до Пловдив..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В широкоекранния формат е бъдещето.

А откакто ползвам монитор в такъв формат, изобщо не искам да чувам за 4:3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам тук, за да не отварям нова тема, мисля, че не е нужно. Та исках да питам, къде в София може да се купи монитор най-изгодно, ако е удобно да дадете адресче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Питам тук, за да не отварям нова тема, мисля, че не е нужно. Та исках да питам, къде в София може да се купи монитор най-изгодно, ако е удобно да дадете адресче.

Хмм, адресчето е следното : 1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и пряка реклама, политическа агитация и др. подобни.

Интерпретирай горното както искаш, но си задай въпроса така, че да не важи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.