Премини към съдържанието
magicman

Въпрос за процесор

Препоръчан отговор

Е2200 box струва 99$ без ДДС а Е4500 tray 120$ без ДДС

Заслужава ли си да се плати 21$+х$ за вентилатор заради 1 МБ кеш в повече.

(Ще се ползва основно за игри). И още, кой от двата се клоква по-добре?

На 07.04 трябваше да излезе триядрения Атлон, какво стана? Не го виждам нито в САЩ, нито тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш пари взимай Е4500 и Acrtic Cooling Freezer 7 Pro. Но ако не - Е2200 или дори Е2180 + същия охладител. Е2хх0 ще вдигнеш до 3-3,2 с този охладител (зависи от бройкта, дъното и от това колко перки имаш по кутията и дали има добър въздушен поток). Е4500 ... Пак толкова с този охладител. В крайна сметка всичко без Кризис върви на макс с Е2180. Най-добре е да си вземеш такъв и да събираш за Q9450 примерно, който да вземеш в края на лятото или есента, когато излизат и 75% от игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имаш малко търпение да изчакаш :beer: скачаш направо на Е7200 ! Той ще е с повече кеш и от двата посочени и определено ще се клоква по-добре cool.gif ( процесорът е Intel Core 2 Duo E7200 - bus speed - 266 МХц, Rated FSB- 1066 МХц, честота 2.53 ГХц , кеш 3 Мб , множител х9.5 ! , очаквана цена - 133 $ и се очаква да бъде пуснат на 11 май т.г. )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам дали това му е цената за България, но преди два месеца като прочетох за първи път за Е7ххх се зарибих. Само дето се получи така, че си взех комп преди да излязат. Подкрепям kokomil - изчакай един месец, ако не бързаш. 3,5 ще стига с бокса и ще пита за още с някое сравнително добро охлаждане. Даже и аз мисля да заформя един такъв, ако успея да се оттърва от моя Е2180 на добра цена ...

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали това ще е цената в BG?

Вероятно ще се върти около 170 $ крайна цена .

Ето го процесорчето - клокнато :ph34r:

intel_e7200_406fsb.jpg

и какво показва между другите ....-

proshow_oc.jpg

Естествено, показаните му резултати са три - Default и с клок cool.gif

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, вече съвсем се зарибих. Wolfdale за 210-220 лева. А имаш ли представа с какво охлаждане е стигнал 3,8? (Малко отклонявам темата, но ми е любопитно. Извинете!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е ASUS P5E3 Deluxe с BIOS version 1009

паметта - 4GB Corsair DDR3 1800C7

видеото - EVGA GeForce 8800 GTS 512

Хард - Western Digital RaptorX 150GB

захранване - PC Power and Cooling 1KW

Охлаждането - Corsair Nautilus 500

ОС - Windows Vista Ultimate 64-Bit

Снимчица cool.gif

test_system.jpg

Това "нещо" се представя на Futuremark's 3DMark06 по следният начин -

3dmark_cpu.jpg

3dmark.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не може да е правдоподобно. Аз правя 10 500. Процесора ми прави 1700 ако не се лъжа. Тия 10 500 се получават при клока от подписа на default настойки на Марк-а. Ако при теста са били пуснати и филтрации може, но иначе ....

ПП: Аз какво те питах, ти с колко много информация ме засипа. Но е обнадеждаващо. Аз може и да стигна 3,5 с едно такова процесорче (верно със зор, но не е невъзможно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не е лош. В Бг, ще е чак в края на май.

Ако вземем този сайт:

http://www.nordichardware.com/news,7353.html

и сравним цените с тези у нас излиза, че 7200 трябва да струва около 155$ без ДДС.

Доста сериозна разлика с Е2200 който ще струва окло 90$ без ДДС след намалението на 20.04.

Ще почакам и ще видя.

Какво е влиянието на кеша в игрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ... има влияние, но между 1 и 2МВ не е особено осезаемо. 3МВ може и да се усетят ... а и е с 1066 шина, което го прави по-бърз и на default и с клок. И е с по-новото ядро Wolfdale ... Ако дойде около 200-220 лева ще си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще прибавя и подробности за тестовите системи на АМД системата, както и за Intel Skulltrail платформата, участвала в тестовете cool.gif както и резултати от други бенчове (сигурно утре).

сравним цените с тези у нас излиза, че 7200 трябва да струва около 155$ без ДДС.

Ами и аз казах почти същото cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразтърсих се малко и това което намерих е, че кеша има значение, но по-скоро при стратегийте. Колкото повече, толкова по-добре.

Очаквах, че новите Х3 ще са поне евтини.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...38&Itemid=1

А иначе за наше ( на клиентите) съжаление АМД май си продължават със затъването.

http://www.rttnews.com/sp/todaystop.asp?item=45

http://finance.yahoo.com/q/bc?t=3m&s=A...;q=l&c=intc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А иначе за наше ( на клиентите) съжаление АМД май си продължават със затъването.

http://www.rttnews.com/sp/todaystop.asp?item=45

http://finance.yahoo.com/q/bc?t=3m&s=A...;q=l&c=intc

Изглежда наистина е така. Усилено се говори за 10% съкращение на персонала, за АМД това означава 1600 човека. Причина са лошите резултати - през първата четвърт на годината поръчките са намалели с 15 % в сравнение с последната четвърт на 2007 г. За тази четвърт са прогнозирани намаления на обема на продажбите, но в действителност положението е още по-лошо: снижение на обемите се наблюдава във всички сегменти на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те в края на 2007 беха зле, а сега 15% назад. Много сериозна дупка, и накрая ще останеме с пръст в уста ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората очакваха евтина Х3. А то се оказа хем скъпа, хем по-слаба( поне при сегашните приложения)

http://en.expreview.com/2008/03/31/core-2-...-8600-who-wins/

Извода е само един: За да оцелеят трябва Х3 да е оклоло 120-130$.

Затова да купуваме сега, че ако остане само Интел на пазара...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хората очакваха евтина Х3. А то се оказа хем скъпа, хем по-слаба( поне при сегашните приложения)

http://en.expreview.com/2008/03/31/core-2-...-8600-who-wins/

Извода е само един: За да оцелеят трябва Х3 да е оклоло 120-130$.

Затова да купуваме сега, че ако остане само Интел на пазара...

чЕкай чЕкай малко...какво да купуваме 3 ядрени боклуци, за какво? Я се поразгледай из пазарЯ да видиш, че един 2 ядрен Intel от типа 8ххх отвява всичко живо, в това число и най-големия, флагмана на AMD - Phenom - 9850 Black Edition... (колко черно звучи) Е за к'во говорим, magicman ти това ли предлагаш наистина...? или според теб един 3 ядрен зелен процесор е по-добър от флагманите на компанията...

Нищо не купувам заради каузата или заради фенството и се надявам никой да не го прави!

Ако УТРЕ (разбирай буквално) AMD извадят процесор, който да бие C2D8500 с много, а с C2QXXXX да е поне на едно ниво, тогава повярвай ми веднага взимам AMD процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам -Цената според качеството: Слаб процесор -ниска цена. За всеки влак си има пътници.

Ако АМД фалират за нас потребителите няма да е добре. А аз ако трябва да избирам м/у Е2200 и Х5600, при една и съща цена -взимам 5600.

Но въпросът ми беше заслужават ли 30$ повече за 1МБ кеш.

Така или иначе, ще изчакам Е7300- той би трябвало да раздвижи малко цените и на Интел и на АМД и то в посока надолу.

Редактирано от magicman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.