Премини към съдържанието
steji

RQ:Програма за премахване на гласове при озвучаване на филми

Препоръчан отговор

Здравейте wink.gif Това е първата ми тема, но не само в този сайт, а и изобщо! Затова се надявам да се справя добре smile.gif От доста време насам (може би от половин година) започнах доста да се интересувам от озвучаване на филми, дублиране и т.н. Забелязах, че може по различен начин да се озвучи един филм: например да се наслага дублажа върху оригиналните гласове на актьорите или да се премахнат изцяло (английските гласове например) и актьорите да се озвучат на другият език (например на български). Ако си пуснем телевизора определено ще забележим, че повечето филми ако са озвучени, ще са по първият начин. Или поне в България е такаsmile.gif А ако ще са по вторият принцип озвучени, то тогава ще бъде някоя анимацийка на Disney, Pixar или ако ще е филм, то тогава ще е от сорта на Хари Потър, Стюард Литъл или нещо подобно. Позаинтересувах се аз и забелязах, че немците са доста добри в дублирането на филмиsmile.gif Германия, Испания и т.н. Много филми, и то нови, са озвучени на немски. Филми от сорта на Scary Movie 4 (Страшен филм 4), Saw (Убийствен Пъзел), Spongebob Squarepants (Спондж Боб Квадратни Гащи) и т.н. И то професионално дублирани! С премахнати английски (в повечето случай) гласове! И така ефекта е много по-добър! А не като тук в България! Ние като някви мързеливци - наслагваме гласовете върху филма и хоп! Готови смеsmile.gif И предполагам се досещате - опитах се и аз да си озвуча филм. И то с премахнати оригиналните гласове и смея да кажа, че стана много добре, но не идеално - както аз искам smile.gif Не си мислете, че стана бързо. Напротив - около месец работихме с приятелите ми и се получи! Та въпросът, който исках да задам е: знае ли някой какъв е принципа на това "премахване на гласове"? Едва ли го правят с някакъв софтуеър, програма или нещо подобно, а и да е така - не мисля, че ще се намери лесно в някой интернет сайтsmile.gif Пробвал съм много програми от сорта на AV Video Morpher или други, които уж премахват вокалите на песни, но не се получава много добре, а и се губи доста от качеството, а при филмите качеството е страхотно! Ако знаете някаква подобна - моля ви, препоръчайте ми я:grimace: Сигурен съм, че в професионално студио би станало идеално, но искам да разбера дали става бързо или отнема време, как точно става, какъв е метода и т.н. Изобщо всякаква информация ще ми бъде полезна и ще ми бъде интересно да разбераsmile.gif Благодаря ви предварително, че ме изслушахте и дано успея да намеря някаква информация или да науча нещо ново тук. Надявам се някой ден да успея да разбуля мистерията на това премахване на гласове, защото много ме човърка! rolleyes.gif А и има още време - все пак съм само на 15:)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, бе! Какво мълчите? Знаех си, че няма да знаете нищо по въпроса, но... все пак реших да опитам. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде, бе! Какво мълчите? Знаех си, че няма да знаете нищо по въпроса, но... все пак реших да опитам. sad.gif

Не си ли малко нагъл, а? angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, но в темите от сорта "как да си сложа текст в клипче" или "как се работи с windows movie maker" всички веднага отговарят, а когато попиташ нещо по-различно те гледат сякаш си талибан...

Редактирано от steji (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахването на глас от звукова картина е causa perduta. При професионално озвучаване се смесва дублажа на езика със звуковия фон, получен от разпространителя на филма отделно.

П.П. И стазвай добрия тон. Ако си беше направил труда да потърсиш из форума щеше да откриеш няколко теми в стил "как да махна гласа от песен" и обяснения за безсмислеността на това действие

Не знам, но в темите от сорта "как да си сложа текст в клипче" или "как се работи с windows movie maker" всички веднага отговарят, а когато попиташ нещо по-различно те гледат сякаш си талибан...

Гледат те като талибан заради тона и заради това, че хората нямат знания по темата (например)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно работата с Movie Maker е по-лесна от премахването на гласове при озвучаване на филми. Да не би си мислиш, че всички знаят как се прави, но не искат да споделят с теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"При професионално озвучаване се смесва дублажа на езика със звуковия фон, получен от разпространителя на филма отделно."

Но не е ли така само при анимационните филми? А при игралните? laugh.gif

ПП: Съжалявам за държанието си и се надявам да не се повтори :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"При професионално озвучаване се смесва дублажа на езика със звуковия фон, получен от разпространителя на филма отделно."

Но не е ли така само при анимационните филми? А при игралните? laugh.gif

ПП: Съжалявам за държанието си и се надявам да не се повтори :clap:

При професионално озвучаване всичко освен гласовете се получава като запис отделно и се наслагва върху дублажа и след това се записва върху кинолента

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли как или откъде мога да получа този отделен запис? ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А знаеш ли как или откъде мога да получа този отделен запис? ohmy.gif

Като частно лице - не, освен това за такива материали се плащат сериозни пари....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи ще продължавам да премахвам гласовете по моя си начин:) Ефекта е доста добър, но пък отнема много време, а и някои от звуците се губят по време на премахването, но нищо. Поне излиза безплатно ;) Благодаря много за информацията! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.