Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След месец ще си взимам нов компютър защщото моят от отдавна е здал багажа. Ще го ползвам главно за игри, музика и малко филми. Искам нещо с по-добра видеокарта и повечко рам, но вие ако може да ми предложите дъно и процесор че там незнам колко са важни за игрите. Почитател съм на АМД (процесори) и Nvidia затова бих си зел нещо от тези марки. Ако се наложи бих додал още до 200лв. но не и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А монитор влиза ли в цената ?

Не без монитор отделно ще си взимам 20"-22" wide, за който пак може да дадете предложения до 400лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един колега е предложил по долу в една тема това :ph34r:

Наименование Цена US $

Дънна платка ASUS M3A78-EH /AMD780G/AM2+ 102,00

Процесор ATHLON64 5600 X2/AM2 125,00

Фан АМ2 CM X DREAM K640 /754/939/AM2 15,00

Памет 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4 67,00

Видео GF 9600GT, 512MB INNO3D PCI Express, DDR3, HDTV, HDCP, TV Out 185,00

Диск 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB 87,00

Кутия FOXCONN 3GTLA-436/420W PFC 48,00

ДВД LG GSA-H66N DVD RW /SATA/BLACK 32,00

Цена: 661,00

Цена с ДДС: 793,20

Цена в лева с ДДС: 1007,36

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+

ATHLON64 4800+ X2 /AM2/BOX/65W

2 X 1GB DDR2 800 SUPER T CL4

250GB SEAGATE SATA2/7200/16MB

SAPPHIRE HD3850 256M GDDR3

20 WIDE LG L206WTQ/2M/3K:1/SLV

PSU FORTRON SAGA 400 /400W

ASUS DRW-2014L1T LS SATA BLACK

Кутия - няква за 40 - 50лв.

1400 лв.

Това предлагам аз. Предложил съм видео на AMD защото схемния набор и процесора са AMD защо не и видео ускорителя ? Монитора LG няма никакво забавяне на кристала (имам го вкъщи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+

ATHLON64 4800+ X2 /AM2/BOX/65W

2 X 1GB DDR2 800 SUPER T CL4

250GB SEAGATE SATA2/7200/16MB

SAPPHIRE HD3850 256M GDDR3

20 WIDE LG L206WTQ/2M/3K:1/SLV

PSU FORTRON SAGA 400 /400W

ASUS DRW-2014L1T LS SATA BLACK

Кутия - няква за 40 - 50лв.

1400 лв.

Това предлагам аз. Предложил съм видео на AMD защото схемния набор и процесора са AMD защо не и видео ускорителя ? Монитора LG няма никакво забавяне на кристала (имам го вкъщи).

Не знам колко струва монитора, но тази конфигурация в мост ще я взема за под 800лв. На тази конфигурация бих овеличил всичко, но може ти да си гледал по-скъп магазин. Ако съм с АМД процесор ще има ли преимущество ако съм и с АМД видео?

Също да питам ще има ли голяма разлика ако взема 4гб. рам или може и с 2 да мина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще е след месец, не бързай да избираш от сега, дотогава ще са дошли новата ревизия Феноми, както и триядрените, а картите ще са паднали с някой лев, така че в 1000 лева спокойно ще можеш да вместиш един Phenom X3, ако не и X4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да намериш по-евтинко сложи по- добро дъно със AMD 790FX чипсет, по- бърз процесор (харесвам тези дето са 65W или 45W )На практика нямам преки впечатления от работата на AMD видео, AMD чипсет, AMD процесор, при положение дали е с nVidida видеоускорител и каква е разликата- само на теория мисля , че ще е по-добре. Монитора е 455 лв. Ако останат парички сложи 4 GB рам, така за в бъдеще няма да се налага да слагаш. А аз лично ако избирам машина за игри ще заложа на по-добър 3D ускорител. SAPPHIRE HD3870 X2 1G GDDR3 - но е скъпичък, а това е добре SAPPHIRE HD3870 512 DDR4 TOXIC. Ако можеш сложи хард с 32 mb кеш - При положение, че харда е най- бавния компонент в една система. Разгледай тази кутия GMC H-70 - има 140мм

вкарваща перка и 120мм изкарваща със потенциометри които регулират оборотите.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щом ще е след месец, не бързай да избираш от сега, дотогава ще са дошли новата ревизия Феноми, както и триядрените, а картите ще са паднали с някой лев, така че в 1000 лева спокойно ще можеш да вместиш един Phenom X3, ако не и X4.

Смятам да си взема двуядрен процесор, защото игрите още не са оптимизирани за повече ядра пък и са безбожно скъпи и няма да останат пари за друго.

Ако може да намериш по-евтинко сложи по- добро дъно със AMD 790FX чипсет, по- бърз процесор (харесвам тези дето са 65W или 45W )На практика нямам преки впечатления от работата на AMD видео, AMD чипсет, AMD процесор, при положение дали е с nVidida видеоускорител и каква е разликата- само на теория мисля , че ще е по-добре. Монитора е 455 лв. Ако останат парички сложи 4 GB рам, така за в бъдеще няма да се налага да слагаш. А аз лично ако избирам машина за игри ще заложа на по-добър 3D ускорител. SAPPHIRE HD3870 X2 1G GDDR3 - но е скъпичък, а това е добре SAPPHIRE HD3870 512 DDR4 TOXIC. Ако можеш сложи хард с 32 mb кеш - При положение, че харда е най- бавния компонент в една система.

Хард диска има ли значение за фрейм реита при игрите? Кеш-а мислех че е просто скороста на запис на данни. Чак за HD3870 X2 със сигурност няма да има пари, но се надявах на Gf8800 GT или Gf8800 TGS 512ram. За рамта сигурно сега ще си взема 2гб. и след половин-една година ще сложа още 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До скоро играехме игри с Celeron или Sempron а двуядрените процесори бяха блян, мечта. Според мен средно статистическия потребител няма нужда от 3,4 ядра. Един двуядрен процесор от висок клас било то Intel или AMD би задоволило този потребител. Аз лично намирам разлика при хардовете с по-голям обем на кеша. Немога да го обясня как действа, има много писано във форума. Ако е нещо от рода- имаш кофи с вода 2л, 8л, 16л, 32литра. Скоя ще напълниш по-бързо варел от 100 литра?

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично между 16мб и 32мб кеш не мога да усетя разлика, а това за кофите с водата няма нищо общо с хардовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До скоро играехме игри с Celeron или Sempron а двуядрените процесори бяха блян, мечта. Според мен средно статистическия потребител няма нужда от 3,4 ядра. Един двуядрен процесор от висок клас било то Intel или AMD би задоволило този потребител. Аз лично намирам разлика при хардовете с по-голям обем на кеша. Немога да го обясня как действа, има много писано във форума. Ако е нещо от рода- имаш кофи с вода 2л, 8л, 16л, 32литра. Скоя ще напълниш по-бързо варел от 100 литра?

А дали се досети че 2л кофа се пълни за 16 пъти по бързо от 32л кофа.....????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи решил съм да взема Geforce9600 GT и да питам дали си заслужава да додавам пари за Gf8800 GT ili 8800 GTS 512ram.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи решил съм да взема Geforce9600 GT и да питам дали си заслужава да додавам пари за Gf8800 GT ili 8800 GTS 512ram.

Да, определено cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, определено cool.gif

... определено за 8800GT, не и за GTS. Ако ще додаваш за GTS, по-добре изчакай 9900.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На доста тестове които съм гледал разликата между 9600ГТ и 8800ГТ е доста малка а разликата в цената е 50-70лв, а и до колкото знам 9600ГТ има голяма възможност за клок. Аз едва ли ще клоквам видеото, но се продават фабрично клокнати версии и дали да си взема клокнат 9600ГТ или 8800ГТ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 8800 GT и тя има голям потенциял за клок , 9600 GT е по - слаба и не ти я препоръ4вам . Аз от моята 8800 GT само хубави работи съм видял , няма игра която да и се опъне само Кризата я играх на 1024-768 и останалите неща на МАХ с 4хАнти-Алейзинг. Моята специално е леко клокната с +60 херца на ядрото - Zotac . Има и много други клокнати версии просто се поразтърси по магазините . Стандартните и 4естоти са 600 ядро , 1600 шадер и 1800 памет.

П.С Един приятел си взе 9600 GT , не е особено доволен от представянето й , на 1-вата седмица я кара в сервиза прегрявала и от там 4ерни екрани ...

Редактирано от ToYourAss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Взимай 8800 GT и тя има голям потенциял за клок , 9600 GT е по - слаба и не ти я препоръ4вам . Аз от моята 8800 GT само хубави работи съм видял , няма игра която да и се опъне само Кризата я играх на 1024-768 и останалите неща на МАХ с 4хАнти-Алейзинг. Моята специално е леко клокната с +60 херца на ядрото - Zotac . Има и много други клокнати версии просто се поразтърси по магазините . Стандартните и 4естоти са 600 ядро , 1600 шадер и 1800 памет.

П.С Един приятел си взе 9600 GT , не е особено доволен от представянето й , на 1-вата седмица я кара в сервиза прегрявала и от там 4ерни екрани ...

A дали 8800 GTS 512ram. е много по-добра или не си заслужава? Знам че GTS с 638рам. е по-слаба от тази което е тъпо ма така са го направили. А също дали ще стигне една AMD x2 4800+ защото ще трябва да правя компромиси за видеокартата. Да знаете някаде да има някакви по-яки кутии с разни графити или по-разчупени форми?

Редактирано от crak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кажете за 400-450лв. кое е по-добре, да си взема по-хубав 20'-19' или някой 22'. Приемам предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
430 лева - ASUS 22 LCD WIDE VW222S/2M SPK ... Това е моето предложение!

A каква е разликата между VW222S и VW222U ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A каква е разликата между VW222S и VW222U ?

VW222U има DVI-D вход и освен това е по-тежък с около 1.3 килограма :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.