Премини към съдържанието
injinera

Проблем с ATI 1950GT512

Препоръчан отговор

Наскоро ми изгоря едииния DVI на видео картата и ми я смениха с друга

На новата карта когато извадя кабела DVI от монитора или от PC

и после го включа трябва да рестартирам (иначе ми пише че няма сигнал) и тогава тръгва

Понеже картата е с два изхода DVI ако искам да го преместя от единият на другият

пак трябва да го рестартирам че да имам сигнал

Казахами че трябва да да направя някакви настройки за да активирам и двата DVI изхода

а на мен не ми се вярва :P .

Идеи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос първи: Ти "оня" инжИнер ли си?

Въпрос втори: Каква е карта и каква операционната система?

Въпрос 3-ти: Какъв е проблема, че аз не виждам такъв... 1. и двата ти DVI са активни по всяко време; 2. не е хубаво по време на работа на компютър/монитор да му изстръгнеш кабела; 3. TFT мониторите (особено тези с цифров и аналогов вход комбинирани) се нуждаят от "подсказване" че им е сменен източника на сигнал (гогато не се рестартира) ... Подсказването се състои в една настройка, която по принцип стои на AUTO... a именно Input Signal - Digital ........Analog!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти "оня" инжИнер ли си?
Първо не знам кой е оня и ти не знаеш кой съм аз .

Второ може да не съм се изразил правилно

Картата съм я написла в заглавието на темата а операционната система е windows xp и драйверите са последните ATI Catalyst™ 8.3 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition

Све думи .

Ако си пусна PC и после включа кабела на монитора към PC просто ми изписва че няма сигнал Трябва да се рестартира и тогава вече има картина.(Пробвах и с TFT i CRT все едно и също)и евнтуално ако сменя от единият изход на "другият"не бачка а като върна на стария си работи

Дa разбирам ли че е нормалмно да не могат да работя и двата изхода и че старата карта е била дефектна като са работили и двата DVI изхода (не беше нужно да се рестартира при смянана изходите)

Редактирано от injinera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.