Премини към съдържанието
jingo

Проблеми със Sygate Firewall

Препоръчан отговор

Как да накарам Seаgate Firewall да не ми спира нета когато тегля от торент,какви настроики да му променя,4е да мога да не губя скорост на теглене или не е вазможно !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да накарам Seаgate Firewall  да не ми спира нета когато тегля от торент,какви настроики да му променя,4е да мога да не губя скорост на теглене или не е вазможно !?

<{POST_SNAPBACK}>

За Seаgate Firewall не зная.

Но за Sygate Personal Firewall настройките са ТУК.

Ползвай търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E хубаво, след като ги направих посочените настройки от дадения по-горе линк, Торент клиента не бачка !!!! Помощ , какво може да съм пропуснал ?!?!?!?

Готово , оправих се , в настройките на BLOCK ALL , не бях сложил вида на връзката на ON , сега вече е добре и клиента започна да работи !!!

Извинявам се на модераторите , ако счетат поста ми за ненужен , може да го делнат !!!

Редактирано от tony-master (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че си дал на правилото "BLOCK ALL" да е на "ON" означава, че си го елиминирал и от него няма полза!

Трябва да направиш две нови правила на файърлола за торент клиента:

1."Bit Comet - outgoing" и да му позволиш "TCP" и "UDP" протоколите, да ползва като локални портове от 1024 до 65535, а за отдалечени(Remote) портове: 80, 81, 554, 1024-65535 и на дирекшън му даваш "Outgoing" и "Permit"

2."Bit Comet - incoming" отново позволяваш протоколите "TCP" и "UDP", за локален порт, ако ползваш този клиент ще погледнеш в "Настройки" - "Предпочитания" - "Връзка" и там виждаш номера на "Порт за слушане" при мен е 1532. Значи за локален порт го слагаш него. За отдалечен (Remote) пишеш: 80, 1024-65535 и му даваш "Incoming" и "Permit". Тези две нови правила ги слагаш над правилото "BLOCK ALL"!

При така конфигурирани правила, не би трябвало да имаш проблеми. Успех! cool.gif

Редактирано от phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща phantom, само да те попитам на функцията "BLOCK ALL" каква отметка да сложа ???

"off" или "both on /off" ?

едит: Сложих го на "both on /off" и бачка , благодаря и мисля ,че на автора на темата ще му бъде от полза допълнението на phantom !!!

10 Х........... :)

Редактирано от tony-master (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за помоща phantom, само да те попитам  на функцията "BLOCK ALL" каква отметка да сложа ???

"off" или "both on /off" ?

едит: Сложих го на  "both on /off" и бачка , благодаря и мисля ,че на автора на темата ще му бъде от полза допълнението на phantom !!!

10 Х........... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами, виж кой е автора на статията cool.gif Между другото е добре да се има предвид като допълнение, тогава просто не бяха толкова навлезли торeнтите, но сега допълнението е важно!

Редактирано от phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, за автора на статията на настройките гласувах с отлична оценка :) , сега имам предвид за автора на тази тема тук във форума , ще му помогне твоето допълнение , дето помогна на мен !!!

10 Х cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.