Премини към съдържанието
d1dcho

България и политиката в нея

Препоръчан отговор

Ако имам права в страната може да съм още пишорко но като се замисля според мене съм прав...

2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към етническа и верска омраза и други). Не се допускат коментари популяризиращи противозаконни и дискриминационни нацистки/фашистки и расистки идеи. Не се допускат дискриминация и проява на нетърпимост на основата на възраст, пол, раса, етнос, националност, вероизповедание, образователен ценз, социален статус и сексуалност.
Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имам права в страната може да съм още пишорко но като се замисля според мене съм прав...гледам новините слушам Сергей Станишев,Ахмед Доган ... и т.н. само турски имена са чувам депутати е има и българи повече са но това е недопустимо!!!500 години сме били под турско робство и да ми слагат турци в политиката това за мене е подигравка със страната ни.Който иска нека да си напише мнението да разбера какво мислите ;)

Че да не са се сложили сами - хората не гласуват а после псуват като тебе по форумите - тия кой ги сложил ми ние сме си ги сложили

"Таймс": Още един шанс - и след това Брюксел затваря кранчето с парите

Авторитетният британски вестник пише, че български престъпни групи работели с араби, а част от парите от контрабандата на наркотици се използвала за финансиране на дейността на терористични организации

10.04.2008

В България почти всяка престижна професия може да ви убие, пише днес авторитетният британски в. "Таймс" в материал със заглавие "Още един шанс - и след това Брюксел затваря кранчето с парите".

Например - да пишеш книги за българската мафия (Георги Стоев - застрелян в понеделник в София). Да ръководиш компания, която строи атомни електроцентрали (Борислав Георгиев - застрелян в неделя пред дома си в София). Да ръководиш футболен клуб (15 президенти на клубове бяха убити през последните 13 години, в това число трима от един и същи клуб за две години).

Какво се очаква от Европейския съюз да направи с България, пита вестникът.

От 2001 г. насам в тази страна бяха извършени над 150 гангстерски убийства. Само преди една година Съюзът се съгласи България, заедно с Румъния, да стане член, въпреки провала със съдебната реформа в борбата с организираната престъпност. И от тогава нещата станаха още по-зле, се посочва в публикацията.

Почти всеки, който е на висок пост, има пари, и следователно има връзки с организираната престъпност, или е заел позиция срещу организираната престъпност и може да се превърне в нейна мишена, пише "Таймс".

Брюксел изсипа жестоки - по неговите стандарти - критики. На 28 март председателят на Европейската комисия Мануел Барозу отиде в София, явно, за да стегне България заради пропуските й. Въпреки очевидно обезоръжаващия маньовър на домакините, които му връчиха орден "Стара планина", той им обяви: "Честно казано, не можем да повтаряме непрекъснато, че трябва да бъде направено повече", припомня вестникът.

Въпреки обещанията си, България не е осъдила нито един престъпник и не е уличила нито един високопоставен служител във вземане на подкупи, отбелязва изданието.

След като прие България и Румъния, ЕС загуби основния си инструмент да ги накара да извършат реформи (парализата в Румъния, която не е толкова смъртоносна за нейния елит, е отделен, сериозен проблем), продължава "Таймс".

Европейската комисия може да се опита да засрами София. Може да реши, че присъдите, издадени от български съдилища няма да се признават в останалите страни от ЕС, но това може да има обратен ефект.

Може да заплаши

да замрази 6,5 млрд. евро, които трябва да бъдат отпуснати на България между 2007 и 2013 г.

заради опасността парите да бъдат изразходвани не по предназначение. Това ще бъде малко пресилено, тъй като парите са за земеделие, а не за онези области, които най-силно дразнят. Но би могло да се направи, се посочва в публикацията.

Това е прясно говори се за замръзяване на средства, а за вноската ........ за вноската май нищо не казват. Дали ще ни изритат преди да сме видели нещо хубаво от ЕС, или ще ни държат заради вноската ?

Източник (както и цялата статия) : ТУК

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако имам права в страната може да съм още пишорко но като се замисля според мене съм прав...гледам новините слушам Сергей Станишев,Ахмед Доган ... и т.н. само турски имена са чувам депутати е има и българи повече са но това е недопустимо!!!500 години сме били под турско робство и да ми слагат турци в политиката това за мене е подигравка със страната ни.Който иска нека да си напише мнението да разбера какво мислите ;)

Ако имаш права в страната и ако си някакво величие хич няма да ти дреме са золю и пулю!Тъй, че стига с тез лукуми, че ме заболяха ръцете да ги точим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е прясно говори се за замръзяване на средства, а за вноската ........ за вноската май нищо не казват. Дали ще ни изритат преди да сме видели нещо хубаво от ЕС, или ще ни държат заради вноската ?

Източник (както и цялата статия) : ТУК

Хмм.

На англичаните отдавна сме им трън в очите и критиките към на с не спират.Статията в "Таймс"

не ме изненадва въобще.

Целият анализ на статията , обаче показва и друго нещо-освен скърцането със зъби-има я опасността за по-голямо обвързване с Русия, от което се плаши запада.

Ннещата са по-дълбоки.Това приказване за престъпността и т.н. е сам прах в очите.Критиките започнаха след посещението на Путин и подписването на сделката за газопровода.Брюксел ни критикува по всички фронтове и плаши със санкции, но не предприема нищо в тази насока.

А в същото това време, точно тази сделка даде коз в ръцете на Станишев да си прави каквото си иска, без да обръща внимание на тези критики-защото ако Брюксел ни спре парите, България ще направи завой и ще се хвтрли в обятията на Русия-което пък е кошмар за западните политици....

Всъщност-нашето правителство си е изиграло брилянтно картите, само че не в държавния ни интерес, ами в интерес на родната ни мафия....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.