Премини към съдържанието
Danny-vt

Имам проблем с бавна система!

Препоръчан отговор

Не знам вече към кого да се обърна а отдавна следя този форум и имам чувството , че тук мога да намеря нужната информация..

Проблема ми се състои в това че тъпата ми машина нещо започна да се бави яко в началото после стана още по зле .

Прибирам се аз един ден от работа и си пускам ПЦ-то и за моя голяма изненада забелязах ,че зарежда прекалено дълго време

изчаках зареди си ОС и ми олекна докъто не стартирах една игра (тогава започна и проблема).

Нещо изписука и започна да сече като луд рестартирах но при рестарта продължи да си писука и не зареждаше нищо

стогава решх да го спра за малко и да пробвам пак уж се оправи стартирам пак играта и пак същата работа само с разликата , че

този път успях да изляза от играта поглеждам червената лампичка не може да спре да свети проверявам CPU и какво да видя ...

На нито 1 стартиран от мен процес показва 100% използваемост забелязах , че това се случва когато стартирам което и да е ЕХЕ (като за това което съм забелязал не съм много сигурен , че е точно така)

Въпроси:

-На какво би се дължало това ?

-Как мога да го оправя?

-Колко устроиства могат да издават това писукане за което споменах по-горе? (тъй като не съм сигурен в началото реших , че е от харда)

Процесор AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

DDR 1GB

Не знам каква още информация да дам но ако съм изпуснал нещо питайте да ви кажа

Надявам се , че ще помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да обвиняваме хардуера нека пробваме някой неща свързани с оптимизацията на Windows. Прочети някоя тема свързана с това. Става въпрос за: почистване на харда от шпиони, вируси; поправка на регистъра; дефрагментация; и не в краен случай една чиста инсталация на ОС наново няма да е лошо. През това време следи температурите. Писукането може да са сигналите на БИОС, които дава при проблем в хардуера, така че не изключваме възможността да е станало нещо по хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варянтите са много...скоро на мен ми се прецака едната платка рам.Интересното е ,че и падна единия резистор или тама каквото е.Преди да "падне" ми правеше същите номера...като твоите бавече и така нататък.Моят съвет е да си преинсталираш ОС защото тия вируси щом си намерил толкова,сигурно имаш и доста Rootkit (вируси които крият вируси).Просто трябва да отделиш време и нерви.За всеки случай ресни си и биоса..втория път ми беше бъгнат биоса. ;)

Редактирано от TOFO_FORD_GT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами писукането може да е че нещо не е отговорило на Пауър оф селф тест (поправете ме ако не е така но забравих името ) на биос. та значи е доста възможно хардуерен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не мога да го нарека писукане по скоро е щракане ... и още нещо което забравих да отбележа

свързано с това щракане е , че когато щракне има известен интервал в който ПЦ се държи добре (не се бави върви си нормално)но се задържа за около 2 секунди и пак се забавя забавянето също трае известно време (винаги еднакво) и пак прещраква и това се повтаря , потретя .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.