Премини към съдържанието
s001

рутер и запазване на реален IP адрес

Препоръчан отговор

Може ли да се постигне следното нещо:

Имам ISP, който ми доставя нет с реален статичен IP адрес. Има ли рутер, който да ми запази този IP и от някакъв порт да включа към него директно едно PC. Отделно рутера да си работи wireless и да си раздава по DHCP вътрешни адреси на останалите устройства за да ползват интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се постигне следното нещо:

Имам ISP, който ми доставя нет с реален статичен IP адрес. Има ли рутер, който да ми запази този IP и от някакъв порт да включа към него директно едно PC. Отделно рутера да си работи wireless и да си раздава по DHCP вътрешни адреси на останалите устройства за да ползват интернет?

Хайде да се опиташ да обясниш какво искаш от ПС-то (относно публичния адрес). NAT, PAT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз май разбрах сложния замисъл...иска да си закачи една машинка с кабел "в някакъв порт"(те обикновено са с четири някакви порта рутерите, лан портове за по-ясно може да им казваш). И другото си го написал добре. Вземи си един рутер на Линксис примерно. Ако си си наумил да вземаш някакъв друг, провери дали доставчика те ограничава по TTL.

По предложената схема всички машини зад рутера ще излизат с въпросното реално IP навън. А ако искаш да направиш нещо друго което си мисля, няма как да стане... т.е. не може само компа с кабела да ползва само реалното ИП а останалите също да имат нет.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз май разбрах сложния замисъл...иска да си закачи една машинка с кабел "в някакъв порт"(те обикновено са с четири някакви порта рутерите, лан портове за по-ясно може да им казваш). И другото си го написал добре. Вземи си един рутер на Линксис примерно. Ако си си наумил да вземаш някакъв друг, провери дали доставчика те ограничава по TTL.

По предложената схема всички машини зад рутера ще излизат с въпросното реално IP навън. А ако искаш да направиш нещо друго което си мисля, няма как да стане... т.е. не може само компа с кабела да ползва само реалното ИП а останалите също да имат нет.

Момчета, сори за кофти обяснението, но нямам опит с този вид рутери.

Гошо май е схванал идеята - има една машина, която трябва да си ползва реалното IP, за да се вижда директно отвън (и поради ред други причини). От друга страна рутерчето да си раздава wireless вътрешни IP адреси на околните PC, за да имат и те интернет. Интернет доставчика не мрънка за повече от една машина. Обаче май верно няма да стане ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това може би ще стане с включване на рутерчето и пренасочване на портовете към въпросната машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако ме устройваше port forwarding нямаше да я пускам тази тема, благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако ме устройваше port forwarding нямаше да я пускам тази тема, благодаря все пак

Кажи за какво приложение става въпрос, може да намерим решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи за какво приложение става въпрос, може да намерим решение

ок, изплювам камъчето - на действащия ми нет и компютър с реално статично IP са пуснати WEB и FTP сървиси, нужно е HighID за eMule, remote connection и т.н. неща, които си ги имам сега и за които си плащам ... обаче се налага чрез wireless рутер да осигуря интернет на още 1-2 машини за сметка на моя трафик и скорост, без да си губя предимствата на моя статичен IP адрес

Редактирано от s001 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ок, изплювам камъчето - на действащия ми нет и компютър с реално статично IP са пуснати WEB и FTP сървиси, нужно е HihgID за eMule, remote connection и т.н. неща, които си ги имам сега и за които си плащам ... обаче се налага чрез wireless рутер да осигуря интернет на още 1-2 машини за сметка на моя трафик и скорост, без да си губя предимствата на моя статичен IP адрес

ОК, нямаш грижи. Всяко от тях слуша на конкретен порт: www-80, ftp-21 и така нататък. Та правиш port forward на тези портове по TCP и UDP (ако е нужно) и си в бизнеса :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ОК, нямаш грижи. Всяко от тях слуша на конкретен порт: www-80, ftp-21 и така нататък. Та правиш port forward на тези портове по TCP и UDP (ако е нужно) и си в бизнеса :-)

Благодаря ти КапНемо :-)

Май нещата наистина няма да станат както си ги представях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, адреса няма как да е за теб, но пък няма да имаш проблем с портовете. Имай предвид че някои приложения като remore desktop например работят на няколко порта (TCP, UDP)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами що не пробваш с втора ЛАН карта и от нея да шернеш към рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутерът има една опция DMZ Zone. Слагаш адресът на компютърът ти в тази зона и той е напълно видим отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В рутерът има една опция DMZ Zone. Слагаш адресът на компютърът ти в тази зона и той е напълно видим отвън.

Но това означава втори адрес!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност ти не си представяш каквото искаш да постигнеш. ;) Не може две устройства да използват едно IP. Но пък едно може да има два ethernet порта - единият си го използваш за видимост то вън както се изрази и да натваш втория.

Ама няма да стане с рутерче...Рутерчето само ще ти служи като AP ( даже може и да не е рутерче де, не че е от особенно значение - ценово да еднакви ) но NAT ще се прави от PC-то с което държи реалния ти адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност ти не си представяш каквото искаш да постигнеш. ;) Не може две устройства да използват едно IP. Но пък едно може да има два ethernet порта - единият си го използваш за видимост то вън както се изрази и да натваш втория.

Ама няма да стане с рутерче...Рутерчето само ще ти служи като AP ( даже може и да не е рутерче де, не че е от особенно значение - ценово да еднакви ) но NAT ще се прави от PC-то с което държи реалния ти адрес.

С PAT можеш да имаш доста много машини, ползващи едно ИП. И за чий му е на човека цялата тази щуротия с двете мрежови карти? С просто пренасочване на няколко порта се решава целия проблем

П.П. Стига да не искаш да изнесеш Оракъл база данни с shared servers през марштутизатора и ред други "щури" приложения

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но това означава втори адрес!

Напротив. Просто всички портове се пренасочват към това IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив. Просто всички портове се пренасочват към това IP.

И какво остава за другите машини? А, втора карта... Защо може да е просто, като може да е сложно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, за по лесно защо не си платиш за 2ро IP? Ако не греша е към 5 лева месечно или нещо такова, зависи от доставчика, като второто дори не е нужно да е реално. Щом ти е важно смятам че сумата е оправдана. Предполагам знаеш как да се оправиш от там нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С PAT можеш да имаш доста много машини, ползващи едно ИП. И за чий му е на човека цялата тази щуротия с двете мрежови карти? С просто пренасочване на няколко порта се решава целия проблем

П.П. Стига да не искаш да изнесеш Оракъл база данни с shared servers през марштутизатора и ред други "щури" приложения

Ама той упорито отказва да пренасочва портове - следователно му остава варинта 2-ро IP или едно но контролирано от сингъл пойнт. Товари се мулето, уеба, фрп-то и NAT софтуера и да си свирка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.