Премини към съдържанието
lompena

Предложете хубава видео карта от 120-130лева

Препоръчан отговор

:PПредложете хубава видео карта от 120-130лева Редактирано от pit
Грешен раздел! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да пасне на тази конфигурация и да е от по новите модели с shader 3.0 или 4.0 поне

Тип централен процесор AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Дънна платка Asus K8V-XE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Чипсет на дънната платка VIA K8T890, AMD Hammer

Системна памет 1гб

Видеокарта ASUS Extreme AX550 Series Secondary (512 MB) сегашна

3D-ускорител ATI Radeon X550/X1050 (RV370)

Звуков адаптер Realtek ALC660 @ VIA VT8251 High Definition Audio Controller

[ Процесори / AMD Sempron Processor 3000+ ]

Свойства на процесора:

Производител AMD

Версия AMD Sempron Processor 3000+

Външна честота 200 MHz

Максимална честота 3700 MHz

Текуща честота 1800 MHz

Тип Central Processor

Напрежение 1.4 V

Статус Разрешено

Обновяване Socket 754

Тип на слота Socket 754

Свойства на дънната платка:

ID на дънната платка 03/02/2006-K8T890-8251-K8V-XE-00

Дънна платка Asus K8V-XE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Свойства на чипсета:

Чипсет на дънната платка VIA K8T890, AMD Hammer

Латентност на паметта 3-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) [ TRIAL VERSION

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chaintech 7900 GS 256 MB / 256 bit от JAR също е вариянт ако не ти трябва DirectX 10 , не че с останалите би ти вървяло нещо под DirectX 10 ама това е другa тема ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RADEON 3650 ,но на асус според xactor е с по-добро охлаждане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи за какво ще я ползва , ако е за игри 7900 GS е по-производителна , за новите HD формати и гледане на филми с такова качество 3650 се представя по-добре.

Извод за тея пари или взимаш :

7900 GS ( за игри )

3650 ( за HD филми )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много зависи за какво ще я ползва , ако е за игри 7900 GS е по-производителна , за новите HD формати и гледане на филми с такова качество 3650 се представя по-добре.

Извод за тея пари или взимаш :

7900 GS ( за игри )

3650 ( за HD филми )

Ще те оборя 3650 е също добро за игри.А за 7900 ГС трябва здраво охлаждане заради ядрото.А 3650 си е с охлаждане пък е по-икономична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обяснявате добре нещата. Първо при зададен бюджет е добре да давате само по едно предложение, а не по 3 като Pa4iko и да обясните защо предлагате въпросния компонент. Второ ... на 7900GS не и трябва охлаждане заради ядрото, а и трябва, защото ядрото е бавно и се нуждае от много як клок ... HD3650 и 7900GS са на едно ниво без клок, а с клок (става въпрос за много клок) 7900GS ще е по-добра. Само че не всеки може да я клокне толкова, а и не всяка бройка ще издържи до толкова. От друга страна HD3650 е по-нова карта и поддържа последните глезотиики ... А специално Asus EAH3650 има много добро охлаждане и носи на клок ... Избора май стана ясен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност прехвалената във форума 3650 даже леко изостава от 2600XT, а 2600XT изостава доста зад 7900GS в повечето случаи. Само в най- новите игри вероятно са сходни по- производителност, не знам. Въобще, ако е за игри, за мен е глупост да се трошат 130 лв. за подобен вид карти, при положение, че една 3850 която ги размазва вече се намира за 189 лв, да не споменавам 9600GT за 224. А ако не е за игри смисъл от ъпгрейд няма.

Сега загледах конфигурацията, нова карта на тоя комп ще му седи малко като на свинче- звънче. Да не се обидиш, без лоши чувства го казвам! :P

Редактирано от ♠♣♥♦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност прехвалената във форума 3650 даже леко изостава от 2600XT, а 2600XT изостава доста зад 7900GS в повечето случаи. Само в най- новите игри вероятно са сходни по- производителност, не знам. Въобще, ако е за игри, за мен е глупост да се трошат 130 лв. за подобен вид карти, при положение, че една 3850 която ги размазва вече се намира за 189 лв, да не споменавам 9600GT за 224. А ако не е за игри смисъл от ъпгрейд няма.

Сега загледах конфигурацията, нова карта на тоя комп ще му седи малко като на свинче- звънче. Да не се обидиш, без лоши чувства го казвам! ;)

Само да те питам откъде 189 лв за 3850? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да те питам откъде 189 лв за 3850? :)

Ами ако си приготвил 130 сега, изчакай малко, следващия месец ем ще ги имаш, ем ще е поевтиняла още някой лев! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ако си приготвил 130 сега, изчакай малко, следващия месец ем ще ги имаш, ем ще е поевтиняла още някой лев! cool.gif

Ти ме уби ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти ме уби ohmy.gif

Ами прочети пак какво си написал-

Само да те питам откъде 189 лв за 3850?
, тоест питаш откъде парите да намериш. Знаех си, че не питаш това, но все пак отговарям на въпроса! :)

А ако е откъде 3850 за 189 лв, ето от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не обяснявате добре нещата. Първо при зададен бюджет е добре да давате само по едно предложение, а не по 3 като Pa4iko и да обясните защо предлагате въпросния компонент. Второ ... на 7900GS не и трябва охлаждане заради ядрото, а и трябва, защото ядрото е бавно и се нуждае от много як клок ... HD3650 и 7900GS са на едно ниво без клок, а с клок (става въпрос за много клок) 7900GS ще е по-добра. Само че не всеки може да я клокне толкова, а и не всяка бройка ще издържи до толкова. От друга страна HD3650 е по-нова карта и поддържа последните глезотиики ... А специално Asus EAH3650 има много добро охлаждане и носи на клок ... Избора май стана ясен ...

Поддържа ги на теория...И нека позная,никога не си имал 7900.Аз не предлагам,защото хубаво видео на тази цена няма.Разбира се,може и да бъркам.Предложете ми тогава геймърска конфигурация за 500 лева.Боже... :)

Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поддържа ги на теория...И нека позная,никога не си имал 7900.Аз не предлагам,защото хубаво видео на тази цена няма.Разбира се,може и да бъркам.Предложете тогава ми геймърска конфигурация за 500 лева.Боже... :huh:

Говоря са HD декодера. То и 3850 не е на ти с DirectX 10. И да, нямал съм 7900 ... но 450Mhz ядро ... ако не се клокне на 500-550 закъде си. То е ясно, че с карта за 150 лева не може да се играе всичко на макс, но все пак ...

Иначе в момента може да се играе доста прилично с 780G + HD3450 (общо 200 лева дъно и видео карта, плюс още 300-350 за останалите карантии). cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xaktor, младежче, стига си го хвалил това 780Г с 3400 само да заблуждаваш хората, има си гугъл има там разни сайтове за съпоставяне и т.н. Комбинация на 780Г + 3400 в кросфайър в най добрия случай прави 60-70% от производителноста на 2600ХТ или 3650 с ДДР3, повечето пъти това не е така

За тези пари в момента(120-130) тези карти са си добра покупка, преди 6 месеца дадох за 2600ХТ ДДР3 210лв и съм си много доволен, всичките игри ги изиграх - кризи мризи и т.н.

Друг е въпроса че компютъра на колегата е слабичък и няма абсолютно никакъв смисъл да си взима видео карта, горещо го съветвам да събере малко парички примерно 400-500 лева да продаде старите дъно процесор и рам, да си позва старите писачка и хард и ще си вземе много добра система

Иначе 780Г е доста добър на хартия за работна бюджетна система и гейминг на по "леки" игрички, даже смятам да взема една системка за работа 780Г+2гб памет+4600 атлон което в момента излиза много изгодно, а с хубава видео(9600, 8800) карта гледам по разни сайтове че не отстъпва и на скъпите чипсетове

Редактирано от Pa4iko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
xaktor, младежче, стига си го хвалил това 780Г с 3400 само да заблуждаваш хората, има си гугъл има там разни сайтове за съпоставяне и т.н. Комбинация на 780Г + 3400 в кросфайър в най добрия случай прави 60-70% от производителноста на 2600ХТ или 3650 с ДДР3, повечето пъти това не е така

За тези пари в момента(120-130) тези карти са си добра покупка, преди 6 месеца дадох за 2600ХТ ДДР3 210лв и съм си много доволен, всичките игри ги изиграх - кризи мризи и т.н.

Друг е въпроса че компютъра на колегата е слабичък и няма абсолютно никакъв смисъл да си взима видео карта, горещо го съветвам да събере малко парички примерно 400-500 лева да продаде старите дъно процесор и рам, да си позва старите писачка и хард и ще си вземе много добра система

Иначе 780Г е доста добър на хартия за работна бюджетна система и гейминг на по "леки" игрички, даже смятам да взема една системка за работа 780Г+2гб памет+4600 атлон което в момента излиза много изгодно, а с хубава видео(9600, 8800) карта гледам по разни сайтове че не отстъпва и на скъпите чипсетове

Ако мислиш да слагаш 8800 ГТ (ако и клокваш де) на 780 Г грешиш. angry.gif .Компонентите ти не са балансирани за да слагаш "зверчето".А и по-въпроса 3650 е по-добра от 2600 във кое и да е отношение.Имал съм и двете правил съм тестове цял ден определено 3650 е по-добрия вариянт поради ред причини. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А и по-въпроса 3650 е по-добра от 2600 във кое и да е отношение.Имал съм и двете правил съм тестове цял ден определено 3650 е по-добрия вариянт поради ред причини. ;)

Я раздуй тия "ред причини" и поясни каква 2600 си имал! :) Щото 2600XT DDR4 къса г*за на 3650, та даже и 2600XT DDR3 го понакъсва в повечето случаи. :wors:

И така и не поясни защо те "убих".

Както и да е, авторе, пази машината засега и събирай пари за нова, без да вкарваш пари в тая! :wors:

Ако мислиш да слагаш 8800 ГТ (ако и клокваш де) на 780 Г грешиш. angry.gif .Компонентите ти не са балансирани за да слагаш "зверчето".

BTW, кои компоненти не са балансирани за "зверчето"?

Редактирано от ♠♣♥♦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе не разбирам много от компове и от видео карти ама ще мога ли да папробвам новите игри като фар краи 2 и сталкер 2 и другите баталии като си взема една видео карта която да пасва на моята конфигурация и да не стане така като я поръчам да

не пасне и да триабва да я връщам и от каде да я поръчам съмнявам се че по компютържииниците ще ми пробутат нещо старо за с по тлъста наценка но така или иначе ще трябва да ходя да ми я сложат

п.с картата да е към 150-160-180лева максимум примерно

и въобще стрували си нова карта с тъзи конфигурация

Редактирано от lompena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе не разбирам много от компове и от видео карти ама ще мога ли да папробвам новите игри като фар краи 2 и сталкер 2 и другите баталии като си взема една видео карта която да пасва на моята конфигурация и да не стане така като я поръчам да

не пасне и да триабва да я връщам и от каде да я поръчам съмнявам се че по компютържииниците ще ми пробутат нещо старо за с по тлъста наценка но така или иначе ще трябва да ходя да ми я сложат

А коя ти е конфигурацията ?

Опитай да пишеш като използваш някаква пунктуация, че така трудно може да ти се проследи мисълта !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529857 какво ще кажете за тази

Не мисля че за цената е много добра , иначе картата я бива :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще вървят новите игри. Все пак, една игра се играе не само с видеокарта, а и с процесор, РАM и хард. Щом Crysis ми вървя с карта за 20-30 лева - 6600TC и E6750, защо мислиш, че няма да ти вървят новите игри? Обаче, ако процесор или РАМ спъват играта, не се сърди за мненията тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.