Премини към съдържанието
momchildenev

"Мъртва" Nokia 6288

Препоръчан отговор

След задълбочено търсене във този форум открих само един, който си е върнал телефона от мъртвите и понеже неговия метод не проработи при мене, реших да отворя тази тема (съжалявам ако я дублирам, но наистина търсих доста). Значи телефона ми имаше лек проблем и понеже е гаранционен го занесох в офиса от който съм го купил за да го изпратят в сервиз. Когато си го получих, телефона беше придружен от един лист, на който пише, че не подлежи на ремонт, а в резюмето отдолу, че има наранявания по платката в следствие на удар или лошо използване(много интересно как е станало, щото отвън телефона няма и драскотина- досиетата Х). Вземам си аз телефона, включвам го и опааа-- светна ми само клавиатурата и дисплея съвсем леко. От офиса разбраха, че техниците са осрали работата яката и пратиха имейл на супервайзора на водафон-испания с какъв аджаба телефон биха могли да сменят моя.... И аз си чакам вече 3 седмици отговор и вече ми писна. Не знам дали е правилно, ама реших, че са ми изстрили софтуеъра тотално и сега искам да го инсталирам наново. Проблемчето ми е че компа не разпознава че има някакво включено устройство. По- нагоре в темите пише че ми трябва Diego 3.09; Phoenix Service и самият firmware. Според указанията инсталирах първо диего-то после се опитах да инсталирам феникс, но не можах защото не откри някакъв DONGLE, който би трябвало да се съдържа в diego. Въпроса ми е мога ли да си съживя телефончето. Ако някой има идеи и може да ми помогне БЛАГОДАРЯ предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не обесни как си стигнал до този "лек проблем", и казваш че са ти върнали телефона още по-прецакан ;) , както и да е станало, ако е в гаранция просто отиваш в магазиа и си взимаш паричките ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, аз аз да питам ако тръгна да се разправям с фирмата дето си купих тела, дали ще ми го сменят, защото явно нямат никаква идея как да го оправят, заобикалят проблема, и изобщо не им харесва да ми го сменят... трябва ли да споменавам името на фирмата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само не обесни как си стигнал до този "лек проблем"

Ами не винаги ме чуваха от първото обаждане. В смисъл че като набера някого и ако той не ме чува, го набирам пак и тогава всичко е О.К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчи отиди в магазина и се карай ако трябва, щом в сервиз не са ти го орпавили немисля, че някои ще може да ти помогне, азотчо естествено, че трябва да се разправяш :ph34r: , кои ще го оправи ако не те? Па ако немогат си зимаш парите и толко... в правото си сте :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че изпълняваш всичко стъпка по стъпка и Феникс пак не открива донгъла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, всичко от diego си отива в C:/Program Files/Nokia/ и там се появяват 4 папки. Като тръгна да инсталирам Феникс, той също тръгва в C:/Program Files/Nokia/, но не открива dongle и спира инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да, всичко от diego си отива в C:/Program Files/Nokia/ и там се появяват 4 папки. Като тръгна да инсталирам Феникс, той също тръгва в C:/Program Files/Nokia/, но не открива dongle и спира инсталацията.

Би трябвало да ти дава грешка "There is no dongle". Когато ти даде тази грешка, даваш Retry и веднага след това инсталираш crack-а. (за целта трябва да си отвориш прозореца предварително, след като си натиснал Retry бързо трябва да натиснеш Install на crack-a.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би трябвало да ти дава грешка "There is no dongle". Когато ти даде тази грешка, даваш Retry и веднага след това инсталираш crack-а. (за целта трябва да си отвориш прозореца предварително, след като си натиснал Retry бързо трябва да натиснеш Install на crack-a.)

По принцип този вариант проработи донякъде, само дето посредата на инсталацията ми изписа "DESkey not Found.

Insert DESkey and restart aplication", натиснах ОК и феникса продължи да се инсталира. Но когато привидно всичко беше наред и инсталацията приключи се опитах да стартирам феникса и се появи ето това:post-155218-1208204820_thumb.jpg

Не знам вече какво да правя. Останаха ли все още възможности да си имам "АЛО"?!?

Редактирано от momchildenev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и при мен се появяваше. С инсталация на друга версия се премахна. Коя е твоята версия?

Един момент... след като те попита дали да се рестартира компютъра ти рестартира ли го?

Ако си го рестартирал феникса няма да можеш да го подкараш, ще трябва да го преинсталираш.

ЕДИТ: Гледай това видео. Тук е показано как трябва да стане всичко.

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малееее, RefreshMe, аз го рестартирах. Сега ще гледам видеото, ще инсталирам наново феникса и ще кажа какво е станало. Между другото единствения начин е след "retry" да сложа крака. Проблема е, че след това като кликна в/у DESkey Control Centre ми се появява гадния прозорец за проблеми в windows- оня с бутончетата отдолу "SEND" и "Don`t send".преди да сложа карака си го отваря. Не знам така ли трябва да е или не. А иначе бой до победа-- ще пробвам докато стане. А версията е: phoenix_service_sw_2006_44_6_163

EDIT:Гледах видеото и разбрах, че съм леко тъпичък-- ми аз досега съм слагал крак за диего, не за феникс. Боже събери си версиите :P :P ;)

Редактирано от momchildenev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малееее, RefreshMe, аз го рестартирах. Сега ще гледам видеото, ще инсталирам наново феникса и ще кажа какво е станало. Между другото единствения начин е след "retry" да сложа крака. Проблема е, че след това като кликна в/у DESkey Control Centre ми се появява гадния прозорец за проблеми в windows- оня с бутончетата отдолу "SEND" и "Don`t send".преди да сложа карака си го отваря. Не знам така ли трябва да е или не. А иначе бой до победа-- ще пробвам докато стане. А версията е: phoenix_service_sw_2006_44_6_163

EDIT:Гледах видеото и разбрах, че съм леко тъпичък-- ми аз досега съм слагал крак за диего, не за феникс. Боже събери си версиите :beer::blink::P

Хаха, нема да се плашиш. Аз докато направя всичко както трябва знаеш ли колко пъти се псувах, а компютъра... biggrin.gif

Шегата на страна, но ако искаш още помощ ми пиши на лично или може и в скайп. Също така ако нямаш всички необходими файлове ми пиши, да ти пратя. Софтуер за телефона свали ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офффф, сега пък ново 20. Флашнах си телефона(най-накрая), мога да звъня и да ми звънят също, но на дисплея няма нищо. На някой да му се е случвало нещо такова? Пробвах с версия на firmware-то 6.10, после 6.43-- е няма и няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.