Премини към съдържанието
еди

Изглед на часа и деня в системния трей

Препоръчан отговор

Здравейте! На много компютри съм виждал изписан деня от седмицата под часовника на системния трей. Колкото ида съм питал и аз опитвал на моя компютър не можах да намеря тази опция. Става въпрос за Windows XP+SP2 с български интерфейс. Моля кажете къде се крие от мен тази опция? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! На много компютри съм виждал изписан деня от седмицата под часовника на системния трей. Колкото ида съм питал и аз опитвал на моя компютър не можах да намеря тази опция. Става въпрос за Windows XP+SP2 с български интерфейс. Моля кажете къде се крие от мен тази опция? ;)

Най-простия вариант е да отключиш Taskbar-a (десен бутон върху него и махаш отметката Lock the Taskbar) и след това с мишката го разпъваш малко нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да със сигурност става,защото скоро пробвах,само дето после не можах да си го върна в предишното състояние. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То става, но лентата със задачите стана много широка и едно под друго на три реда се показаха часа, деня и датата. Аз съм виждал само часа и деня. Пробвах с промени в контролния панел за кратки и дълги дати, но ефект нямаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То става, но лентата със задачите стана много широка и едно под друго на три реда се показаха часа, деня и датата. Аз съм виждал само часа и деня. Пробвах с промени в контролния панел за кратки и дълги дати, но ефект нямаше.

Тогава остава да се прави с допълнителна програма.

Примерно LClock.

Има и други разбира се. Потърси с Goggle systray clock customize

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако промениш размера на шрифта от "standart" на "large", от настройките на дисплея - appearance\font size ще се показва само часа и деня.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.