Премини към съдържанието
Narya_f

Инсталиране на на Widows 98 (merged)

Препоръчан отговор

Имам проблем с инсталацията на Win98 върху WinME. Когато кликна върху Setup.exe и ми показва,че първо трябва да изтрия WinME, обаче не знам от къде. В Add/Remove programs ot Control Panel-a няма Uninstall Windows или нещо от сорта беше. Трябва ли да форматирам C: или има друг начин да изтрия WinME?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с инсталацията на Win98 върху WinME. Когато кликна върху Setup.exe и ми показва,че първо трябва да изтрия WinME, обаче не знам от къде. В Add/Remove programs ot Control Panel-a няма Uninstall Windows или нещо от сорта беше. Трябва ли да форматирам C: или има друг начин да изтрия WinME?

Хахахааа WinME е по-нов от Win98. Не можеш да инсталираш по-стара версия върху по-нова. ДА трябва да форматираш С: и тогава на чисто да инсталираш 98 :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е знам,че е по-нова версия, но като не съм просветена достатъчно, си помислих че може да има някакъв друг начин. Мерси за отговора, може да триете темата... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Хахахааа WinME е по-нов от Win98. Не можеш да инсталираш по-стара версия върху по-нова. ДА трябва да форматираш С: и тогава на чисто да инсталираш 98 :)

Хахахаха. Не е нужно да се форматира харда.

Narya_f, нямаш ли стартова дискета за уин98? Слагаш я, рестартваш компа, тя си поддържа CD Rom устройства и като започнеш да инсталваш 98-цата му показваш партитишън, на който искаш да се намести и готово. Защо през Милениума трябва да цъкаш Setup.exe-то на 98-цата?

Редактирано от LOGO_FEN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На новият ми лаптоп /не точно мой/ не мога посмъртно да се инсталира Win98, а пък ми трябва защото имам програма работеща под DOS. Чух за виртуална операционна система, но как и от къде???Ако имате някаква идея споделете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам номера с Виртуал PC

Админ извинявай, явно съм много нов в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да инсталирам Windows98 на следната стара машина:

Пентиум 233, BIOS Award modular v 4.51 PG,

рам 64мб, хард 2.2гб

При буутване от СД -то /Сони от 2003 година/,

дава грешка ...Failure.

Пробвал съм и с друго СД, както и с други дискове.

Сменял съм кабели.

Е не ще...

Имате ли идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш стартова дискета, зареди DOS и стартирай инсталацията ръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флоупито нещо не се вижда,

но ако съвета ти е единственото решение на проблема,

значи трябва да го оправя първо.

Иначе интересен факт е :

Пробвах да инсталирам на друг малък хард- пак не ще.

На харда има Windows 3.1 и там не вижда СД-рома.

Трябва ли да се вижда?

Но иначе в Биоса излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да обърнеш кабела към флопито - понякога се бърка 1-та позиция (червен или пунктиран червен проводник), когато се включва към флопито. Или ако е повредено си вземи от някой приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробвах да сменя кабела на флопито,

но и в двте позиции свети жълтия му индикатор постоянно.

А понякога странно шуми.

Определено е за смяна.

Ще потърся друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля ви помогнете ми. Кажете ми как точно се инсталира Windows 98. Че тфа XP малко тежко ми дойде.

Мисля че за туй 98 имаше там няква стартова дискета.

Ето тука намерих нещо.

Стартиране на инсталацията чрез стартова дискета

Правите си стартова дискета за Windows 98. След като заредите DOS режим от дискетата трябва да форматирате дяла, на който ще инсталирате. Препоръчително е форматирането на дяла, за да можете да инсталирате „начисто” операционната система. Приемаме, че ще инсталираме на дял ‘C:’. След като влезете под DOS пишете:

А:\> Format c:

Веднага ще ви попита дали наистина искате да заличите цялата информация от дяла. Вие отговаряте положително – Y.

След като приключи форматирането стартирате файла smartdrv.exe, намиращ се на дискетата.

А:\> smartdrv

Не всички стартови дискети имат файла smartdrv.exe!

След това стартирате самата инсталация:

А:\> x:

X:\> cd i386

X:\i386\> winnt

На мястото на „Х:” вие пишете буквата на CD устройството.

Тук стартирахме файла winnt.exe, който ни стартира инсталацията. Това важи за всички NT базирани операционни системи Windows.

Сега трябва да посочите местонахождението на папката i386, която се намира на инсталационния диск. След кратко „мислене” започва копиране на файловете на хард диска. След като приключи този етап компютърът ви ще се рестартира и ще започне стандартната инсталация, за която можете да прочетете малко по-надолу.

Не е задължително да инсталирате от CD. Aко имате инсталационния пакет на Windows на някой дял на твърдия диск (не на този, на който ще инсталирте) по гореописания начин можете да стартирате безпроблемно инсталацията.

Внимание: Този метод може да се ползва само ако хард диска ви е форматиран във файлова система FAT32!

Ама от каде да я зема тая дискета, нямам sad.gif. Ако си зема 1 ко да запиша в нея кажете плс

Редактирано от kopeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има два варианта да си инсталираш Windows 98:

Първо със стартираща дискета,сваляш я от долния линк

bootdisks

и ще ти е нужен диск на Windows 98.

След това стартираш дисктета,като нагласяш BIOS-a да зарежда от дискета.След това форматираш както е в инфото.След това:

А:\>X:(X е буквата на CD-Rom) и ENTER
След това пишеш:
X:\setup.exe(може да дадеш dir,за да видиш къде точно се намира setup.exe в диска

Другият вариант е да имаш файловете с Windows 98 на хард диска.Пак по същият начин с дикетата,но пишеш точния път до setup.exe(примерно C:>\windows 98\setup.exe)

Има и трети вариант има Windows 98 bootable,без стартираща дискета,направо тръгва инсталацията.

Редактирано от randb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи B-boy[styLe] е посочил един превъзходен източник. Понеже има версии на Windows98SE с различна организация, възможно е прозорците да не ти се появяват точно в тази последователност. Една добавка от моя страна - на прозореца Select Components, маркирай раздел Multilanguage Support и чукни бутона Details. В изсколочилото джамче сложи една отметка на Cyrilic с дай OK. В последствие е възможно и да ти се появи един обобщаващ екран, където да посочиш клавиатура по подразбиране и регионални настройки - съответно English US, Bulgarian.

Също така е желателно да си подготвиш драйверите предварително, разархивирани в някоя директория за да няма греди впоследствие. И след щастливата развръзка мога да препоръчам да си инсталираш Неофициалният Сервизен Пакет за Windows98SE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x Разбрах ма някой може ли да ми даде линк( от торент ли ще е няма значение) за самия Win 98 обаче да е SE а тоя линк дето ми е даден тука от Miteto нели е малко малак тоя Win ??? Щот май беше кам 100 mb

Редактирано от kopeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
10x Разбрах ма някой може ли да ми даде линк( от торент ли ще е няма значение) за самия Win 98 обаче да е SE а тоя линк дето ми е даден тука от Miteto нели е малко малак тоя Win ??? Щот май беше кам 100 mb

Тоя линк на Miteto е за сервизен пакет.Трябва първо да инсталираш Windows 98 и тогава инсталваш и пакета.

Иначе(не са пробвани от мен,но би трябвало да нямаш проблеми,имай едно на ум):

http://isohunt.com/download/16910026/windows+98

http://isohunt.com/download/16692496/windows+98

http://isohunt.com/download/13312262/windows+98

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и може ли примерно да си кача два Windows-a (Win 98 & Win XP) и да си пускам който си Вин искам ?? Ся имам 10ГБ за Wina мога да го наппрая на 2 по 5гб и да плесна 2 Вин-а ватре ма как да си ги бутвам ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем ако са инсталирани на два отделни дяла (естествено)...Едно време съм го правил, защото някои игрички не вървяха под Windows XP дори под COMPATIBILITY MODE...

Като влезеш в Windows XP можеш да избереш времето на менюто което ще се покаже за избор за преключване между Операционните Системи

My Computer => Properties => Advanced => Startup and Recovery => Settings

С функцията Edit : можеш да редактираш текста ако знаеш какво правиш...Но после задължително провери дали е правилен от

Start => Run => msconfig => BOOT.INI => Check all boot paths...

Иначе програмка като Acronis Os Selector 8 също е идеална за целта (Всключена е в пакета Acronis Disk Director Suite 10), но едва ли ще имаш нужда да я ползваш освен ако не решиш да качваш Linux и т.н.

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за малко информация.Имам стар комп който е Пентиум 2; 400Мхц;2 хард диска 1-вия 2гб 2-рия 6гб.Имах уиндоус 2к .Започна да прави проблеми.Пуснах да инсталирам Уиндоус 98 .Форматирах Ц Зарежда за инсталация стига на 100% и изписва Боот сектор вирус.Пробвах с боотваща дискета fdisk.И после пак същото се получи.Благодаря за отговорите.

Редактирано от randb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля за малко информация.Имам стар комп който е Пентиум 2; 400Мхц;2 хард диска 1-вия 2гб 2-рия 6гб.Имах уиндоус 2к .Започна да прави проблеми.Пуснах да инсталирам Уиндоус 98 .Форматирах Ц Зарежда за инсталация стига на 100% и изписва Боот сектор вирус.Пробвах с боотваща дискета fdisk.И после пак същото се получи.Благодаря за отговорите.

Погледни в БИОС дали нямаш защита от писане в боот записа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Погледни в БИОС дали нямаш защита от писане в боот записа

Освен това, може да опита да изключи опцията в БИОС - а, virus warning - DISABLE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Windows 98 на лаптопа си който преди това имаше инсталиран Windows XP. Проблема е че не мога да се оправя с драиверите за видето което е NeoMagic NM2200 Magic Media256.Лаптопа е Panasonic CF- 27 с параметри :64MGB RAM,Pentium 2 300 MHz, HDD 6GB. Преди с Windows XP - то си имаше драивери ,незнам дали са били в уиндоуса или след това са инталирани ,купих го с инсталиран Windows XP.Сега съм 16 бита цвят и 640х480 резолюция и искам да го направя 32 бита цвят и по висока резолюция както си беше.Опитах с няколко драивера които намерих но с никой от тях не става.Незнам дали има значение инсталирането на драиверите ,пробвах и в папката където е инсталиран уиндоуса и извън нея но без резултат.Има ли някакви други драивери които трябва да инсталирам преди това без които не могат да се инсталират видеодраиверите или някаква друга причина поради която да не могат да се инсталират ?И между другото как да разбера че даден драивер е инсталиран защото някои от драиверите които свалих бяха архивирани фаилове които просто разархивирах на хард диска или има ли нещо друго което да направя за да променя резолюцията и този 16 бита цвят ?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.