Премини към съдържанието
pemo

Избор на нов LCD монитор

Препоръчан отговор

Търся си 19 инча LCD мониторче.

Спрял съм се на това.

Ако имате по-добри предложения - приемам всякакви :rolleyes:

Не съм геймър, така че времето за опресняване не ме касае много.

Цена до 450 лева с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Моста гледам аз едни 22-ки които се вписват в цената,аз също до края на месеца ще купя нещо подобно.

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36973

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или може да избереш малко по-качествената картина на ASUS VW202SR. По-качествена ... по-малък е пиксела и контраста е малко по-добър, но разликата не е чак толкова осезаема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Или може да избереш малко по-качествената картина на ASUS VW202SR. По-качествена ... по-малък е пиксела и контраста е малко по-добър, но разликата не е чак толкова осезаема.

:P Добър вечер.

Извинявам се за офтопика, но може ли накой да обясни каква роля играе размерът на пиксела, защото преди известно време, може би 2-3 години четох една тухла на Скот Кларк /компютърен експерт и издател на бестселъри/ в която пишеше, цитирам :

" Както междуточковото разстояние, понятието размер на петното в действителност няма връзка с плоските течно-кристални дисплеи. Светлината, която виждате на течно-кристалния екран е просто фоновата светлина на панела, преминаваща през цветни филтри и светеща през масив от мънички течно-кристални <прозорчета>. Цветът, който всеки прозорец пропуска към очите ви , не се влияе от цвета на пиксела или подпикселовото съседство "

тоест междуточковото разстояние/ размерът на пиксела/ се влияе при ЕЛТ .

Редактирано от Linux_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен да си купиш монитор с контраст 500:1 няма особен смисъл. И не ми харесва в описанието как пише : "бързо време за реакция".Звучи непрофесионално.

Аз също мисля да си напазарувам някой монитор скоро и съм се спрял на това http://altech.911.bg/a2/offers.asp?p=2995706. Има динамичен контраст DFC, който е по добра опция от обикновения. За справка - wikipedia.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ AlexanderH, търсих и видях какво пише в Уикипедиа за DFC, прочетох и мнения на потребители и разбрах, че няма кой знае каква голяма разлика в контраста и че всичко е рекламен трик.

Спрях се на едно 19 инчово Dell-че E198FP. Бих си взел по-голямо за същите пари, но просто нямам място на бюрото.

А защо се спрях на Dell-а, а не на LG-то ли? Има сравнително висок реален контраст (800:1) И все пак Dell си е Dell, а доколкото съм чел, са едни от лидерите на пазара. И на последно място - дизайнът е страшен!

Редактирано от pemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти почти същия монитор без DFC. http://altech.911.bg/a2/offers.asp?p=2759648

На сайта обаче има грешка. Пише ,че контраста е 2000:1 ,но той е 5000:1.

По принцип хубаво е да решиш дали предпочиташ широкоекранен или стандартен монитор. Аз лично предпочитам стандартен.

Относно това дали Dell или LG сам трябва да решиш. Преди това обаче се постарай да прочетеш инфо. Аз бих предпочел LG.

Не на последно място би било хубаво ако можеш да видиш "на живо" как работи монитора който си си харесал. И не само да го видиш ами да имаш база за сравнение. Това LG дето съм ти го предложил по горе съм го виждал и бях удивен. Хората който си го купиха също са много доволни.

И за малко да забравя. 800:1 беше актуален критерий за контраст преди 2-3 години. Сега това е малко. И има значение!

Редактирано от AlexanderH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Belinea 1980S2 това е монитора за тия пари ~450 лв иначе може да се на намери и за 414 най евтино.Монитора има статичен контраст 1:1300 достигащ максимално до 1:1500, ъгли 178/178 ,8 мс . От 4 месеца съм с такъв ,цветовете са много добри, контраста голям и не се забелязва мазане в игрите но щом не си геймър това няма значение. :rolleyes: .Заради марката ли се хвърляш на Dell-a , ако е така да ти кажа че и евтините модели на известните марки също са дървета само че плащаш повече за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... да ти кажа че и евтините модели на известните марки също са дървета само че плащаш повече за тях.

Не мога да предложа конкретно мнение за 19" монитор, но този коментар уцели десятката :huh: Особено през последните няколко години когато пазарът се напълни с TN матрици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.