Премини към съдържанието
Алморот

За спокойствието

Препоръчан отговор

Нека да си поговорим и за спокойствието, което може би не осъзнаваме, но е така важно в нашия неспокоен и пълен с тревоги свят. Но за кой свят става въпрос,за вътрешния или външния?!? Знае се, че това което се случва в мислите ни се отразява и във външния свят т.е. според това което мислим това привличаме, това се случва. Успявате ли да овладеете мислите си и да ги насочите в правилната посока т.е. успявате ли да превърнете една отрицателна мисъл в положителна и ако да - как се чувствате, какво изпитвате?

"Някои мислят, че се ядосват в името на правдата... но правдата не произвежда ядосване - ядосването е неразбиране на нещата..."

"Когато човек разбере нещата, той се успокоява - разбирането на нещата дава спокойствие..."

" Ако искаш да знаеш дали ще постигнеш нещо, гледай дали си спокоен и уверен."

"Има думи, които отнемат спокойствието - те са разрушителни..."

"Злото не може да пробие аурата спокойния човек"

"Някой път си представяш нещо и ставаш неспокоен. Казвам: Твоята представа решава дали си спокоен или окован в психически вериги. Разложи представата и веригите ще изчезнат."

"Една от причините на нервността е неприложеното знание, т.е. мъртвото знание"

"Как се лекуват тревогите? - със спокойствие и тишина."

Из - "Златните закони на спокойствието" - Елеазар Хараш

п.п. Пускам тези теми в раздел - Религия, Мистика, Езотерика защото смятам, че това са много важни окултни закони и всеки който е тръгнал по пътя на духовното рано или късно се замисля над тези въпроси. Поздрави!

Редактирано от Алморот (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойствието е резултат от вътрешното равновесие, проявяващо се като баланс между сърцето и ума. Ако той съществува, няма причина за душевни вълнения.

В езотеричен план това състояние е особено важно и е предпоставка за духовното израстване на човека. Какво от това, че светът се раздира от противоречия. Нашата мисия не е да конфликтуваме със света или да го променяме на всяка цена, а да опознаваме и променяме себе си. Да турим ред в собствения си живот, да даваме най- доброто от себе си, да използваме точно словото, да познаем силата на мълчанието...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да говоря за спокойствието в някакъв религиозен план или смисъл.Мога да кажа как усещам аз нещата...За мен спокойствието е ужасно важно - аз съм си спокоен човек,и много държа на своето спокойствие. Винаги,когато се появи някакъв смущаващ фактор,който заплашва да ме извади от равновесие,се старая да погледна на нещата отвисоко - да съпоставя този дребен проблем с всеобхватността на живота,и по този начин разбирам колко безсмислено е да се нервирам...В такива моменти ме избива на стоицизъм - мисля си,че така или иначе един ден животът ми ще свърши,без значение какво правя. И защо в такъв случай да се тревожа за разни дреболии? Обичам спокойствието...За мен това е другото име на щастието. Понякога съм прекалено спокоен и страничните хора приемат това за незаинтересованост и непукизъм,но не е така. Просто не намирам за нужно да показвам прекалено емоциите си и да ги обличам с много думи...Думите се изхабяват от прекомерна употреба и губят силата си. Баланс трябва във всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WhiteHart

... се старая да погледна на нещата отвисоко...

И така може.

Но за да не се превърне във вид отдалечаване и своего рода бягство от "нещата", което може и да се изроди във високомерие и отчужденост, най-напред, преди да погледнем "отвисоко", добре е да се гмурнем в нещата дълбоко, за да разберем кое в нас самите е довело до нарушаване на спокойствието ни от някакъв "смущаващ фактор"... за да не ни смущава повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нека да си поговорим и за спокойствието, което може би не осъзнаваме, но е така важно в нашия неспокоен и пълен с тревоги свят. Но за кой свят става въпрос,за вътрешния или външния?!? Знае се, че това което се случва в мислите ни се отразява и във външния свят т.е. според това което мислим това привличаме, това се случва. Успявате ли да овладеете мислите си и да ги насочите в правилната посока т.е. успявате ли да превърнете една отрицателна мисъл в положителна и ако да - как се чувствате, какво изпитвате?

"Някои мислят, че се ядосват в името на правдата... но правдата не произвежда ядосване - ядосването е неразбиране на нещата..."

"Когато човек разбере нещата, той се успокоява - разбирането на нещата дава спокойствие..."

" Ако искаш да знаеш дали ще постигнеш нещо, гледай дали си спокоен и уверен."

"Има думи, които отнемат спокойствието - те са разрушителни..."

"Злото не може да пробие аурата спокойния човек"

"Някой път си представяш нещо и ставаш неспокоен. Казвам: Твоята представа решава дали си спокоен или окован в психически вериги. Разложи представата и веригите ще изчезнат."

"Една от причините на нервността е неприложеното знание, т.е. мъртвото знание"

"Как се лекуват тревогите? - със спокойствие и тишина."

Из - "Златните закони на спокойствието" - Елеазар Хараш

п.п. Пускам тези теми в раздел - Религия, Мистика, Езотерика защото смятам, че това са много важни окултни закони и всеки който е тръгнал по пътя на духовното рано или късно се замисля над тези въпроси. Поздрави!

Ако във вътрешния ни свят има спокойствие, то и в външния ни ще го има просто ще го излъчваме!Така мисля аз...

Не мисля, че тревоги се лекуват с тишина...нищо не е черно или бяло те просто са различни в зависимост от човека.Не можем да кажем, че всеки е еднакъв защото не са еднакви всички хора!Всеки има различно мнение е различен характер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако във вътрешния ни свят има спокойствие, то и в външния ни ще го има просто ще го излъчваме!Така мисля аз...

Не мисля, че тревоги се лекуват с тишина...нищо не е черно или бяло те просто са различни в зависимост от човека.Не можем да кажем, че всеки е еднакъв защото не са еднакви всички хора!Всеки има различно мнение е различен характер!

:rolleyes: (пиша и това, че модчетата не обичат голи емотикончета, но просто понякога човек иска само и точно това да каже) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова и спокойствието за всеки от нас, има своето различно значение и носи своето собствено и единтично послание. За едни то има физическо, а за други душевно измерение. Трети съчетават и двете неща :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласна с думите ти, но зависи от тишината. Ето това е дума над която си заслужава човек да се позамисли :rolleyes:. Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По принцип съм съгласна с думите ти, но зависи от тишината. Ето това е дума над която си заслужава човек да се позамисли ;). Поздрави на всички!

Пробвах нещо преди малко: тъмнина, тиха спокойна музика и това ме отпусна заспах!Това е опит за спокойствие от моя страна въпреки всичко което е в главата ми в момента!

ПП. СТига сте ме коментирали де :P ще си помисля, че не Ви харесва това което съм написала или няма какво да кажете по темата! ;)шегувам се естествено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че да стигнеш до спокойствието в този смисъл, в който е засегнато в темата, трябва да преминеш през безброй неспокойствия и терзания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо ли си мисля, че да стигнеш до спокойствието в този смисъл, в който е засегнато в темата, трябва да преминеш през безброй неспокойствия и терзания?

Защото можеш да усещаш света.

Но също е и напълно логично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тревогата е такъв злосторник ­ разяжда душата.

Какво би могъл да стори докторът, нима има лек за това?"

Кабир

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.