Премини към съдържанието
mp5team

Проблем с обхвата на рутер TP-LINK TL-WR340G

Препоръчан отговор

Значи купих си рутер TP-LINK TL-WR340G и исках да го използвам за обхват в една сграда рутера стои в апартамента ми на 1-вия етаж и искам да хвана интернет на партера в кабинета.Значи в кабинета няма никакъв сигнал но от задната врата щом изляза на стълбите сигнала веднага идва направо перфектен с 5 черти,но върна ли се малко в кабинета изчезва напълно.Незнам дали причината не е голямата метална врата отзад на входа или дебелите стени ако имате идея как да оправя нешата,защото опитах да приближа рутера максималкно,но пак ефекта е същия.Благодаря ви предварително.

Ето ви и схема малко небрежна,защото я нахвърлих набързо извинете :)

http://store2.data.bg/mppet/avatars/asd.JPG

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в дебелия под (там се слага доста арматура). Опитай се да изнесеш маршрутизатора близо до прозорец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен проблема е в дебелия под (там се слага доста арматура). Опитай се да изнесеш маршрутизатора близо до прозорец

КАПНЕМО благодаря ти,че се отзоваваш на темите ми :).Виж пак снимката разграфил съм къде имам прозорци и стаи.Но проблема е че рутера неможе да мърда от моята стая зашото там ми е кабела за доставчика иначе трябва да прекарвам кабели в другите стаи.Ако можеш да ми кажеш някакъв вариант.Само да ти кажа,че разполагам с дълги интернетски кабел и в рамките на моята стая мога да го местя.Каде по точно трябва да го сложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
КАПНЕМО благодаря ти,че се отзоваваш на темите ми :) .Виж пак снимката разграфил съм къде имам прозорци и стаи.Но проблема е че рутера неможе да мърда от моята стая зашото там ми е кабела за доставчика иначе трябва да прекарвам кабели в другите стаи.Ако можеш да ми кажеш някакъв вариант.Само да ти кажа,че разполагам с дълги интернетски кабел и в рамките на моята стая мога да го местя.Каде по точно трябва да го сложа.

Опитай до прозореца, който е до балкона. Както и опитай да местиш малко лаптопа за да видиш как е сигнала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай до прозореца, който е до балкона. Както и опитай да местиш малко лаптопа за да видиш как е сигнала

Ще опитам и ще споделя резултата...,но след час,защото майка ми още работи долу... стискаи палци cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще опитам и ще споделя резултата...,но след час,защото майка ми още работи долу... стискаи палци cool.gif

Успех, а може и да прегледаш тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=77298&hl=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Успех, а може и да прегледаш тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=77298&hl=
Начи в стаята до балкона преместих рутера обаче връзката не се получи успешно откривам рутера,но с 1 чертичка,а стаята до тази дето пробвах преди дето е най-близо до кабинета на нея съм забравил да сложа прозорец на картинката ми пише,че връзката е в отл. състояние.До тук добре но за да сложа рутера в тази стая ще ми трябват доста кабели,а идеята на безж.рутер е да имам безжичен интернет и отново пак всичко опира до добрия стар кабел angry.gif:blink: .Ако имате нещо да ме посъветвате още иначе май само в къщи ще има ЛИ-ФИ :rolleyes: .Благодаря за вниманието иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Начи в стаята до балкона преместих рутера обаче връзката не се получи успешно откривам рутера,но с 1 чертичка,а стаята до тази дето пробвах преди дето е най-близо до кабинета на нея съм забравил да сложа прозорец на картинката ми пише,че връзката е в отл. състояние.До тук добре но за да сложа рутера в тази стая ще ми трябват доста кабели,а идеята на безж.рутер е да имам безжичен интернет и отново пак всичко опира до добрия стар кабел angry.gif:P .Ако имате нещо да ме посъветвате още иначе май само в къщи ще има ЛИ-ФИ :) .Благодаря за вниманието иначе.

Ами то за съветване може много... Когато се прави WiFi мрежа се избира най-подходящото място за поставяне на AP ( рутера в твоя случай ). А от схемичката - не си избрал най-подходящото място - три стени и стоманобетонна плоча до точка идват малко множко. Премести го до стената в голяма стая.

Между другото, когато се прави окабеляване освен електрическа инсталация се пуска и комуникационна такава. Ама се мисли преди а не след...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Начи в стаята до балкона преместих рутера обаче връзката не се получи успешно откривам рутера,но с 1 чертичка,а стаята до тази дето пробвах преди дето е най-близо до кабинета на нея съм забравил да сложа прозорец на картинката ми пише,че връзката е в отл. състояние.До тук добре но за да сложа рутера в тази стая ще ми трябват доста кабели,а идеята на безж.рутер е да имам безжичен интернет и отново пак всичко опира до добрия стар кабел angry.gif:blink: .Ако имате нещо да ме посъветвате още иначе май само в къщи ще има ЛИ-ФИ :beer: .Благодаря за вниманието иначе.

Можеш да се опиташ да изнесеш с USB кабел приемника настрани (ако е външен) или да изнесеш антената с кабел на по-видимо място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можеш да се опиташ да изнесеш с USB кабел приемника настрани (ако е външен) или да изнесеш антената с кабел на по-видимо място

Аз такъв усб кабел имам ама е 1м а относно антената на рутера какво мога да направя с нея ? ? ?

Ами то за съветване може много... Когато се прави WiFi мрежа се избира най-подходящото място за поставяне на AP ( рутера в твоя случай ). А от схемичката - не си избрал най-подходящото място - три стени и стоманобетонна плоча до точка идват малко множко. Премести го до стената в голяма стая.

Между другото, когато се прави окабеляване освен електрическа инсталация се пуска и комуникационна такава. Ама се мисли преди а не след...

Аз шях да преместя рутера на най-дорбото място но просто кабелите на интернета ми се падат на това място разбираш ли иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз такъв усб кабел имам ама е 1м а относно антената на рутера какво мога да направя с нея ? ? ?

Имах предвид ако WiFi адаптера е USB с този кабел да го изнесеш към прозорец

Аз шях да преместя рутера на най-дорбото място но просто кабелите на интернета ми се падат на това място разбираш ли иначе...

За антената на маршрутизатора - ако е външна да пробваш с коаксиален кабел да я изнесеш по-близо до прозорец, балкон, нещо такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах предвид ако WiFi адаптера е USB с този кабел да го изнесеш към прозорец

За антената на маршрутизатора - ако е външна да пробваш с коаксиален кабел да я изнесеш по-близо до прозорец, балкон, нещо такова

В смисъл как да я инскарам може ли малко поиче инфо щото на антената не видам никви болтове или нещо подобно ;).Ето снимка от рутера http://www.stantek.com/products/500x500/p19477.jpg

Редактирано от mp5team (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В смисъл как да я инскарам може ли малко поиче инфо щото на антената не видам никви болтове или нещо подобно ;) .Ето снимка от рутера http://www.stantek.com/products/500x500/p19477.jpg

За съжаление не се вижда начина за закрепване на антената, но в повечето случаи е винт, който след като развиеш отделя антената и можеш да сложиш специален удължителен кабел. Ако не е на винт а твърдо закрепена не се сещам за начин да изнесеш антената освен с отваряне на устройството и разпояване, запояване и т.н. Но това е нещо, което не бих препоръчал на човек без опит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За съжаление не се вижда начина за закрепване на антената, но в повечето случаи е винт, който след като развиеш отделя антената и можеш да сложиш специален удължителен кабел. Ако не е на винт а твърдо закрепена не се сещам за начин да изнесеш антената освен с отваряне на устройството и разпояване, запояване и т.н. Но това е нещо, което не бих препоръчал на човек без опит

Е жалко ... Аз съм още на 13 години и от малко време работя с ЛИ-ФИ ;).Благодаря още веднъж за вниманието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не разбирам! Ако си с розетка на стената - слагаш по-дълъг кабел. Ако е аматьорско изпълнение ( дупка в стената и кримптнат кабел ) една розетка + един пач кабел и местиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.