Премини към съдържанието
Swiftle

Делене на БТК ADSL връзка

Препоръчан отговор

Използвам БТК ADSL 512 безкрай, и наскоро си взех рутер (Linksys WRT54GC). Не мога да си делна връзката: 1во че не съм сигурен дали това е възможно (прочетох голямата тема за БТК но уви не ми стана ясно sad.gif ) и 2ро не ми е ясно защо при настройка на рутера ми иска ISP user/pass при положение че не използвам. Ако някой може да ми обясни и да помогне ще съм му много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам БТК ADSL 512 безкрай, и наскоро си взех рутер (Linksys WRT54GC). Не мога да си делна връзката: 1во че не съм сигурен дали това е възможно (прочетох голямата тема за БТК но уви не ми стана ясно sad.gif ) и 2ро не ми е ясно защо при настройка на рутера ми иска ISP user/pass при положение че не използвам. Ако някой може да ми обясни и да помогне ще съм му много благодарен.

Името и паролата трябва да се настроят от БТК. Какво разбираш под делене на връзката: да я ползват няколко души едновременно или да я разделиш по равно между няколко души?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Името и паролата трябва да се настроят от БТК. Какво разбираш под делене на връзката: да я ползват няколко души едновременно или да я разделиш по равно между няколко души?

Ами да мога да я ползвам хем на РС-то хем на лаптопа. Т.е. да мога да я ползвам едновременно.

Редактирано от Swiftle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност може да се раздели(рутира) интернета на Бтк,но ако не разбираш от мрежови настройки ,по добре си намери опитен човек да ти свърши работата по рутера-няма да ти струва повече от 20/25 лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами познавам човек, който се занимава така че ще го помоля. Иначе за какви настройки става дума? (ако не те мързи да обясняваш де :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами познавам човек, който се занимава така че ще го помоля. Иначе за какви настройки става дума? (ако не те мързи да обясняваш де :) )

Поразрови се из форума, има дискусии на няколко места. А обяснението би било половин курс по мрежи :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си ви-фи модем и си готов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами познавам човек, който се занимава така че ще го помоля. Иначе за какви настройки става дума? (ако не те мързи да обясняваш де :baby: )

Нещо немога да схвана, не можеш да си пуснеш интернет през рутера? ако е това проблема...

Влизаш в рутера, сменяш локалния адрес за достъп до рутера примерно 192.168.2.1 след което рестартираш рутера, вече ще се влиза в (рутера) с новото IP 192.168.2.1 а не както до сега с 192.168.1.1.

Subnet Mask: при БТК си е 255.255.255.0 , на мястото на Static DNS 1: и Static DNS 2: трябва да се сложат DSN сървърите на БТК .212.39.90.42 и *43 даваш Save Seting и си готов..

Ако ще връзваш лаптоп чрез Wi-fi -то отиваш на Wireless после на Wireless MAC Filter даваш на Edit MAC filter list и добавяш МАК адреса на лаптопа..

Относно другите настройки като как да защитим мрежата си (МАК адреси и подобни други) питай какво искаш да правиш и ще помогнем..

Вземи си ви-фи модем и си готов

Човека е казал че има вече рутер..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се намира тоя wireless и МАК? Искам да вържа EEE PC по wi-fi, как да му видя МАК-а??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Къде се намира тоя wireless и МАК? Искам да вържа EEE PC по wi-fi, как да му видя МАК-а??

Отиваш на START - RUN пишеш command след като ти се отвори command prompt-a пишеш ipconfig /all и ще ти изкара всички мрежи с данни за тях..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам въпросите, които задава, едва ли ще те разбере. Някой, който поназнайва малко за мрежите, да ти помогне. Щом голямата тема не ти е била от полза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но аз дори не мога да си кънекта рутера с модема, не вади нет на ПС-то... Рутера е D-Link DI-524. БТК АДСЛ ХОУМ ми е пакета, но на нито една от посочените опции за кънекция не тръгва. Пускам там за ИП-тата, писах тези, които сте посочили, но пак не става номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.