Премини към съдържанието
me4000

въпрос за избор на бюджетно pc за overclock

Препоръчан отговор

Здравейте,нов съм във форума.изчетох доста статии тук и мисля да си купувам pc, с възможност за overclock.спрял съм се на следното:

GB P31 DS3L

CELERON 420 BOX

RAM 2X2GB - не мога да избера a-data или pqi?

VC - не мога да се спра на модел- не играя игри, важно е само да има DVI и да е по-сносна като цена (около 100лв макс)

хдд си имам 250GB SEAGATE s-ata

имам и кутия DELUX 300W , но като чета тук мненията за delux не са много добри.

dvdrw си имам също

по-натам мисля да се сдобия и с ново LCD asus 222WS (ако имате някое предложение за по-добър монитор за тея пари- моля споделете)

Моля, някой да ми каже дали съм на прав път в избора си на компоненти. Бюджета ми е 400-450лв макс. на тоя етапsad.gif

Машината ще бъде за домашна употреба + AUTO CAD.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми, добре си се ориентирал, но за AUTO-CAD не мисля, че ще минеш със селерон д и бюджетна видео карта. А и за клок ще ти трябва и едно добро захранване. Ето ти едно предложение.

GB P35-DS3L /P31/LGA775 - 118 лева

CELERON Dual Core E1200 - 89 лева

Albatron GF 8500GT 256MB 128bit DDR3 PCI Express - 95 лева.

PSU FORTRON 350W - 40 лева.

Рамта - A-DATA е за предпочитане в случая - около 118 лева.

----------------------------

460 лева крайна цена.

Edit: Пуснал си темата два пъти. Дано модовете да ги слеят вместо да трият едната, за да не ти изчезне от полезрението една от предложените конфигурации.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB P31 DS3L-124лв

CELERON 440 (2.0GHz, 512KB, 800MHz FSB, s775)-71лв

2x1GB DDR2 800MHZ, Corsair TWIN2X2048-6400C5DHX G-91лв

RADEON 2600PRO, 256MB Asus EAH2600PRO/HTDP/256M, PCI Express 112лв

общо 398лв

пп: може да си вземеш по добро захранване за 50-60 лв

бях го написал в другата тема laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Jetway IP35-SG + E2140 и добро 400вата захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB : Gigabyte DS3-P35 , 4 DDR2 800-1066 Mhz , 1xPCIe x16 (дъното от личен опит е клокърско за тези пари)

Рам : Corsair 2x1 GB PC6400 800 Mhz ( аз съм с PC5400 и ми работи на 1125 Мхз ... )

VC : 7900 GS 256 MB / 256 bit ( знаем за тази карта че има добър потенциал за клок )

CPU : E2140 BOX

Захранване : 400 W Fortron

Излиза повечко ама си мисля , че си заслужава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

благодаря ви за предложените идеи.А какво ще кажете за АМД конфигурация.не съм мислел много по този въпрос и мисля,че не става за оувърклок, поне не колкото интел,но нещо с 780G чипсет като идея как ви се струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има някакъв клок то ще е около 10%. - който няма да забележиш за сметка на шума от вентилаторите. Ако прекарваш повече време пред компютъра не клоквай за да ти е тихичко. Писал си, че искаш бюджетна машина. Трябваше направо да се насочиш към AMD. 780G чипсет с един видеоускарител от типа 3450 и двуядрен процесор ще влезнат в бюджета. Нещо от рода на това.

GB MA78GM-S2H /AMD780G/AM2+

ATHLON64 4400 X2/AM2

2x 1GB DDR2 800 SUPER T CL4

SAPPHIRE HD3450 256M GDDR3

Или пък разликата за по-добро захранване. А защо не вземеш това дъно - вграденото видео е доста добро, има си DVI, и за другите парички да си вземеш по-добри части и захранване. И ако нещо нети харесва по-късно да си събереш парички и добавиш друга видеокарта.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих взел AMD в случая. Щом постави въпроса така, взимай предложената от колегата машинка. Тя е ~425 лева. Ако дадеш още 15 лева може да се обзаведеш с ATHLON64 4800 X2/AM2 (или още 35 лева отгоре за ATHLON64 5000 X2/AM2), който ще даде известен приръст в производителността и влиза в бюджета.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и съветите! Реших да изчакам няколко седмици и да посъбера парички (още мъничко) и да си взема АМД конфигурацийка направо с LCD. Обезателно ще пиша как е новото "бебче".

Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.