Премини към съдържанието
crak

Заслужава ли си DVI-D ?

Препоръчан отговор

Ще си взимам LCD монитор и съм се спрял на ASUS 22" VW222U или ASUS 22" VW222S. Разликата между двата монитора е само в това че VW222U има DVI-D и искам да питам дали си струва да дам 80лв. от горе само за този DVI-D. Знам че той дава по-добро качество при по-големи резолюции, но ако работя на 1680 x 1050 дали ще се осети толкова липсата на DVI-D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си 100%, защото, както ти сам каза, има разлика в качеството на картината. Аз имам един BenQ, който не мога да го гледам с аналогов интерфейс. На дигиталния интерфейс дава перфектно.

Най-основната разлика е, че видео картата ти рендерира картината в дигитален формат. Ако е оборудвана с DVI конектор и си свързал монитора към картата с DVI кабел и DVI интерфейса на монитора, картината ще достига до него именно под дигитален формат без загуба на качество. Ако обаче ползваш обикновен D-Sub интерфейс, дигиталния формат от видео картата ще се конвертира в аналогов формат преди да се пусне по кабела към монитора. При влизането в монитора, картината отново се конвертира в дигитален формат, за да може мониторът да я възпроизведе. При тези конвертирания се губи качество и картината се влошава. Появяват се сенки и т.н.

Моят съвет е да вземеш монитора с DVI интерфейса. Картата ти също трябва да има такъв. Както трябва да имаш и подходящ тип DVI кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Заслужава си 100%, защото, както ти сам каза, има разлика в качеството на картината. Аз имам един BenQ, който не мога да го гледам с аналогов интерфейс. На дигиталния интерфейс дава перфектно.

Най-основната разлика е, че видео картата ти рендерира картината в дигитален формат. Ако е оборудвана с DVI конектор и си свързал монитора към картата с DVI кабел и DVI интерфейса на монитора, картината ще достига до него именно под дигитален формат без загуба на качество. Ако обаче ползваш обикновен D-Sub интерфейс, дигиталния формат от видео картата ще се конвертира в аналогов формат преди да се пусне по кабела към монитора. При влизането в монитора, картината отново се конвертира в дигитален формат, за да може мониторът да я възпроизведе. При тези конвертирания се губи качество и картината се влошава. Появяват се сенки и т.н.

Моят съвет е да вземеш монитора с DVI интерфейса. Картата ти също трябва да има такъв. Както трябва да имаш и подходящ тип DVI кабел.

Проблемът е че VW222U ми е скъп и незнам дали ще имам пари за него sad.gif Мислех ако не се осеща много разликата да взема този без DVI че да ми стигнат парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва да отидеш в някой магазин, където е изложен, и да помолиш да ти покажат как работи на двата типа интерфейс. Проблемът с паричките наистина е неприятен... Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами трябва да отидеш в някой магазин, където е изложен, и да помолиш да ти покажат как работи на двата типа интерфейс. Проблемът с паричките наистина е неприятен... Успех!

Аз съм гледал по магазините, но на мониторите пускат само една картина а така не може да се познае много. Не си ли пуснеш някакво видео или нещо по-раздвижено няма да разбереш точно за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между DVI и D-SUB е значителна. 1680x1050 е прилично голяма резолюция и D-SUB има потенциал да е супер досадно. Ако видео картата ти има DVI, препоръчвам да търсиш приличен монитор с DVI в съответния бюджет.

В магазини дори и DVI може да изглежда зле защото мониторите не са калибрирани и често са в някаква смотана резолюция (по-ниска от native резолюцията на монитора) -- или поне в САЩ е така, в България може и да е по-добре :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с ASUS VW202SR без DVI и честно казано дава по-добра картина от LG L-194WT-SF , който е с DVI. Така че всичко трябва да се изпробва, защото се убедих , че DVI не е гаранция за добра картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз като гледам сега съм си харесал ASUS MW201U, който е по-малък но е със същата резолюция и би трябвало да е по-добър пък и е по-евтин. Ако не ми стигнат парите мога да мина и на ASUS VW192C, но той е в краен случай. Аз съм си харесал ASUS като марка, но приемам и други предложения за wide 20"-22" от 370 до 470лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.