Премини към съдържанието
Yonex

Компютърът не се включва

Препоръчан отговор

Здравейте.

Заглавието не е много точно, но и аз не знам как да опиша проблема. След като си пусна компютъра се показва екрана с конфигурацията, после започва да зарежда Windows-а

и изведнъж картината изчезва! Чува се началния сигнал на Windows, бипкането на Skype, което означава, че всичко е точно, НО няма картина. Лампичката на монитора свети в зелено, а всъщност образ липсва.

Носих и компютъра и монитора на поправка, човека ги пусна и всичко работеше нормално. Прибрах се у нас и след като изкара един ден без проблеми, днес пак спря да ми се подчинява.

След около 10 рестарта, малко африкански заклинания и един шут успях да си пусна машината и сега ме е страх да я изключа. Картината изчезва дори и когато монитора мине в стендбай, т.е. мине ли веднъж няма връщане назад.

Откъде идва този гаден проблем?

Конфигурацията е:

ASUS A7V880

ATI Radeot 9600XT 256MB

Sempron 2800+

1.5 GB RAM

80GB Seagate

Доволно количество вентилатори

Редактирано от Yonex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи правописната грешка в името на процесора поне, преди да са те цензурирали :) .

Сложи последните драйвери на видеото или ако си с тях ги преинсталирай. С каква ОС си? Провери температурите на видеото с някоя програма, Ati tool примерно. Махни стенд бай-я, и го спирай от копчето. Кабела на монитора също го погледни дали е закрапен и завинтен добре. На първо четене толкова, ти си на ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше от картата си мисля, че нямаше да се вижда и началния скрийн и също, че сега нямаше да мога да пиша тук.

OC - Windows XP SP2

Температура на картата - 34 градуса

Кабелите са добрe закрепени. Сега ще сложа новите Omega драйвери, но не гарантирам, че ще мога да си пусна компютъра след рестарта sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай с друга видеокарта

По-скоро с друг драйвър. Деинсталирай сегашния, почисти хубаво регистрите с някоя програма и инсталирай последната версия (актуалната е 8.3).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора ти е тръба, може да си е заминал чипа който контролира смяната на резолюциите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LCD - BENQ FP71G e мониторът.

Сложих Omega 4.8.442 и ми изписа, че не намира видео карта :speak: Изтрих ги и се върнах 3 версии назад /3.8.330/ с които си работеше нормално до преди 3-4 дни.

Компютърът преживя успешно 4 рестарта, което ме учудва. Явно работи когато си иска :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До днес всичко си работеше нормално и изведнъж мониторът угасна докато си четях в интернет sad.gif

Чакам други предложения, ако измислите нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До днес всичко си работеше нормално и изведнъж мониторът угасна докато си четях в интернет sad.gif

Чакам други предложения, ако измислите нещо.

защо не смените с някой приятел мониторите да видите дали е от видео или от монитор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най безубидната причина може да е вирус , друга по безобидна на плазмените крани някак си не се прилепва добре кабела , в смисъл на повечето 1 от тия е моите .

Но видеокартата незнам дали може да е щото ако тя е повредена няма се вижда нищо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора като го занесох на поправка включи от раз и не създаде проблеми при тестовете, които му пуснаха...

Прави ми впечатление, че самият звук, който издава компютъра е някак по-тих от преди. Звучи приглушено и не толкова "мощно" както преди. Отворих кутията и вътре всичко е наред. И аз вече не знам sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти предложиха, смени го с някой приятел. Така ще разберете от къде е проблема. Преди да го пробваш поне за 3-4 дни всякакви коментари са безсмислени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отвори кутията всички ли перки въртяха? И пипни с ръка радиатора на видеокартата по време на работа дали пари.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като отвори кутията всички ли перки въртяха?

да и аз това щях да питам ,като каза че шума е намалял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има нещо общо със захранването. Имах подобен проблем на стария компютър - работи, работи и изведнъж ----------. Пробвай с нечие друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен има нещо общо със захранването. Имах подобен проблем на стария компютър - работи, работи и изведнъж ----------. Пробвай с нечие друго.

възможно е ,но човека казва че чува звуците от скайп ,уиндовс и др. ,което значи....

пп:незнам доколко е възможно да не стига ток за видео картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако не достига ток за видео картата,мисля че трябва да се изклучи,все пак има защити разни..

Имах същия проблем преди време........ едно към едно,

първо си помислих че видето ми нещо е отишло на кино...обаче пък зареждаше УИН...

Та няма да обяснявам много.......Най вероятно имаш един или няколко изгорели кондензатора в монитора..

Поне при моя беше така,и след няколко тешки удара отстрани,се вклучваше cool.gif

За 20лв ми го оправиха в сервиза..

Дерта е там,че невинаги го прави този номер,и трябва да се чака за да стане така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като отвори кутията всички ли перки въртяха? И пипни с ръка радиатора на видеокартата по време на работа дали пари.

Да, всичко си върти нормално.

То ако не достига ток за видео картата,мисля че трябва да се изклучи,все пак има защити разни..

Имах същия проблем преди време........ едно към едно,

първо си помислих че видето ми нещо е отишло на кино...обаче пък зареждаше УИН...

Та няма да обяснявам много.......Най вероятно имаш един или няколко изгорели кондензатора в монитора..

Поне при моя беше така,и след няколко тешки удара отстрани,се вклучваше cool.gif

За 20лв ми го оправиха в сервиза..

Дерта е там,че невинаги го прави този номер,и трябва да се чака за да стане така...

Моя монитор си работи докато започне да зарежда Уиндоуса и изведнъж картината изчезва, а лампичката свети в зелено.

И както ти казваш това не се случва при всяко включване. Ще пробвам с друг монитор. Твоя LCD ли беше?

Остава и въпроса, защо компютърът звучи толкова измъчено sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, всичко си върти нормално.

Моя монитор си работи докато започне да зарежда Уиндоуса и изведнъж картината изчезва, а лампичката свети в зелено.

И както ти казваш това не се случва при всяко включване. Ще пробвам с друг монитор. Твоя LCD ли беше?

Остава и въпроса, защо компютърът звучи толкова измъчено sad.gif

И моя беше такъв..

Абее данеби нещо разолуцията ти на екрана да се сменя постоянно,пробвал ли си го да го оставиш в пауза преди да зареди уиндоуса,и да видиш колко ще издаржи... ако не се изклучи монитора то почти сигурно преинсталация на УИН ще оправи проблема laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам при теб,но при мен беше доста отчайваща ситуацията при стария компютър.Вървеше добре докато не започна да ги прави едни...Замазване на картината и забиване,отказ въобще да се включи,стартиране,както при теб без образ,пиукане,сигнализиращо несвързана видео карта и тн.

Дъното беше с AGP,а видеото беше ATI RADEON 7000.

След хиляди преинсталации на дравъри,смяна на резолюции и тн. си купих още 1 подобна видео карта,която вървеше без проблем.

Но след 2 месеца нещата започнаха наново.Смених новата със старата 'счупена' и за мое учудване всичко тръгна нормално.След 2 месеца пак същата история,наново ги смених и пак тръгна както трябва.

Моят съвет е да пробваш за ден,два с друго видео и ако няма проблем,значи е от това.

И аз бях по сервизи и след преинсталиране или дори след изключване на компютъра от мрежата и смяна на монитора тръгваше за един-два дена нормално.

Редактирано от vboykov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И моя беше такъв..

Абее данеби нещо разолуцията ти на екрана да се сменя постоянно,пробвал ли си го да го оставиш в пауза преди да зареди уиндоуса,и да видиш колко ще издаржи... ако не се изклучи монитора то почти сигурно преинсталация на УИН ще оправи проблема laugh.gif

Как да го оставя в пауза :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както много пъти съм казвал една добра профилактика на компютъра решава много проблеми. Ако видео картата ти е с вентилатор една от възможностите е да е заминал вентилаторът. Друга възможна причина е да е попаднал прахоляк в слота и да не прави добър контакт - щом тръгва когато си поиска. Според мен варианти да ти е изгоряло нещо са минимални, щом тръгва в крайна сметка

Пиши накрая какво е било

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз предлагам следното

1.отваряш компа и го чистиш,чистиш и смазваш вентилаторте

2.наместваш всички кабели

3.затваряш компа

4.гледаш дали пак ще прави проблем

5.ако прави пускаш един 3dmark за тест на видеото

6. в краен случай формат на Ц и инстал на нов win

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен проблем го реших след ремонт на монитора в сервиз :wors: Проблем захранването ми отговориха.Вторият път изобщо не го носих ами си взех един втора употреба и си бачка до днес.Иди в сервиза със монитора и ще ти кажат. ;)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.