Премини към съдържанието
peichiny

Проблем с говорителите на MacBook Pro

Препоръчан отговор

Здравейте!

От един ден насам имам непонятен за мен проблем.Говорителите на моя Маc не се чуват,а когато включа слушалки или жак,тогава се чува сигнала от компютъра.

На всичкото отгоре не ми дава да намаля или увелича от output volume

Знае ли нещо някой по този проблем!

Моля пишете ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко информация която може да е полезна:

1. Macbook Pro си пази 2 различни нива на volume -- едно за неговите си говорители и едно за слушалки. Пробвайте да наместите звука веднъж със слушалки и веднъж без слушалки.

2. Дори като има закачени слушалки, като се рестартира лаптопа, стартиращия звук се чува през говорителите, това е нормално.

Ако все още има проблеми, пробвайте PRAM reset, след което остава опцията за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето малко информация която може да е полезна:

1. Macbook Pro си пази 2 различни нива на volume -- едно за неговите си говорители и едно за слушалки. Пробвайте да наместите звука веднъж със слушалки и веднъж без слушалки.

2. Дори като има закачени слушалки, като се рестартира лаптопа, стартиращия звук се чува през говорителите, това е нормално.

Ако все още има проблеми, пробвайте PRAM reset, след което остава опцията за сервиз.

Благодаря за помощта,но така и не мога да намеря опцията PRAM reset.На всичкото отгоре не мога да направя никаква корекция след като извадя слушалките.Нивото на звука си стои до горе и от изхода на слушалките(малкото жакче) свети червено като лъч като пусна музика или нещо със звук(без той да се чува)Като вкарам наново слушалки или жак към уселвател,тогава мога да корегирам силата на звука.

Вече си мисля,че това е hardware problem!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за помощта,но така и не мога да намеря опцията PRAM reset.На всичкото отгоре не мога да направя никаква корекция след като извадя слушалките.Нивото на звука си стои до горе и от изхода на слушалките(малкото жакче) свети червено като лъч като пусна музика или нещо със звук(без той да се чува)Като вкарам наново слушалки или жак към уселвател,тогава мога да корегирам силата на звука.

Вече си мисля,че това е hardware problem!

Червената светлина означава че sound портът работи в дигитален (оптичен) режим. Ако няма нищо включено в него, не трябва да се вижда червена светлина. Вътре има един micro switch който засича какво има включено, дали слушалки или нещо дигитално (оптично). Когато този micro switch започне да прави проблеми (обикновено "залепва"), най-често свети червено и не се чува нищо. Решението е с нещо тънко и остро като химикал да се стимулира този switch много внимателно. След това би трябвало да изгасне и да започне да работи нормално. Ако лаптопът е гаранционен, това е нещо което могат да направят в сервиз на Apple.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.