Премини към съдържанието
d1dcho

витамини от б1 до б12 информация

Препоръчан отговор

Можете ли да дадете информация за витамини:Б1, Б2, Б3, Б4, Б5, Б6, Б7, Б8, Б9, Б10, Б11, Б12.

Трябва ми по точно: За какво е необходим и хранителни продукти, в които се съдържа

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бате мерси много жив и здрав но малко несъм в час B1 B2 B5 B6 B12 са написани или те тея са най-важните ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе май не ти трябва много тази информция...

Първия линк ти е най-доброто, което можеш да намериш.

Там има и други Б-та, но се досещаш, че трябва да следваш по някоя хипервързка и там.

Иначе, наистина те са най-явните (бих казал, за важни - не знам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С радост ти изпращам информацията ,която имам за витамините. :)

__________.doc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С радост ти изпращам информацията ,която имам за витамините. ;)

Ей, витамин В12 само на инджекции ли го има?На хапчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бате мерси много жив и здрав но малко несъм в час B1 B2 B5 B6 B12 са написани или те тея са най-важните ?

Те другите май не съществуват.

Важни са не само витамините от групата B, но и останалите. Трябва да има баланс на всички хранителни вещества в организма. Това е основно и древно правило, което важи не само за витамините. Правилото е "Умереност във всичко". Иначе, ако ти трябват поради конкретна причина точно тези витамини, пий хапчета бирена мая. Купуват се от аптеката и не струват повече от 5 лв., дори са два пъти по-евтини.

А, да не пропусна пак да ти кажа: "Умереност във всичко". На опаковката пише да се пият по няколко хапчета на ден, но това не трябва да се прави, защото ще се получи хипервитаминоза, т. е. свръхприем на витамини, което е вредно. Пий по едно хапче на ден, но не всеки ден, а няколко пъти в седмицата. Когато прекалиш с приема на витамини от групата B, потта ти би трябвало да започне да мирише специфично и по-различно. Поне при мен е така. Това трябва да ти даде знак да спреш временно витамините.

Не препоръчвам на никого да пие хапчета витамини просто така. По-добре да се приемат от естествени източници. Бирената мая е естествен източник, но и с нея не трябва да се прекалява - трябва да се правят почивки.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.