Премини към съдържанието
martin4o_unacs

Проблем с скоростта на Wireless Router Linksys

Препоръчан отговор

Скоро си купих рутер Linksys за да мога да ползвам интернет на лаптопа си но забелязвам че имам проблем с download скороста почва добре и постопенно започва да пада. Ако някой има такъв рутер и е оправил по някакъв начин проблема моля до сподели как го е оправил

Редактирано от martin4o_unacs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро си купих рутер Linksys за да мога да ползвам интернет на лаптопа си но забелязвам че имам проблем с download скороста почва добре и постопенно започва да пада. Ако някой има такъв рутер и е оправил по някакъв начин проблема моля до сподели как го е оправил

А как мериш скоростта? Коя програма ти го показва? Торент клиен, ФТП?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами меря скоростта със speedtest.net и преди винаги ми е давало реални резултати сега пак дава сащите резултати но като почна да тегля от калдата или пък дата и скороста пада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами меря скоростта със speedtest.net и преди винаги ми е давало реални резултати сега пак дава сащите резултати но като почна да тегля от калдата или пък дата и скороста пада

С какъв протокол теглиш от датата: FTP, HTTP? Каква е максималната скорост, която постигаш? А минималната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля че е с HTTP ама не съм много сигурен .Сега пробвах скоростта почна от 30 и падна на 10 ама като гледам още пада преди без рутера скоростта беше 200-300 а сега падна иначе свалянето от торента си е перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами мисля че е с HTTP ама не съм много сигурен .Сега пробвах скоростта почна от 30 и падна на 10 ама като гледам още пада преди без рутера скоростта беше 200-300 а сега падна иначе свалянето от торента си е перфектно

А ти едновременно с тегленето на торенти ли правиш тестовете. Я спри торент клиента и пробвай пак. Освен това направи проба с теглене от друго място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента не тегля от торент но скороста е същата пропуснах да кажа че имам друг компутър който е вързан но дори и да разделя връзката не може да падне толкова скороста

Редактирано от martin4o_unacs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в момента не тегля от торент но скороста е същата пропуснах да кажа че имам друг комутър който е вързан но дори и да разделя връзката не може да падне толкова скороста

За да си сигурен в меренето спри всякаква активност на втория компютър (теглене на торенти, файлове, скайп и други)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тай като давам частична информация сега ще се изесня

Рутерът ми е ето този модел : WRT54G

Имам два компютъра един PC и един лаптоп. Използвам интернет тип PPPoE. Преди интернета го използвах с компютъра и скороста беше 200-300. След като взех рутера и на двата компютъра download скороста падна Дори и единия компютър да е спрян скороста не се променя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами идеите нещо ми се изчерпват, защото при мен с WRT54GL поддържам 4 машини и максимална скорост от 5 мегабайта в секунда и при добър сийд от преносимите тегля с 2 мегабайта в секунда

Да не си пуснал QoS и такива щуротии на маршрутизатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не не съм пускал такива работи ако можеш да ми кажеш некви специфични настройки и на какъв нет си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами не не съм пускал такива работи ако можеш да ми кажеш некви специфични настройки и на какъв нет си

Нищо специфично, стандартни настройки. Доставчика е от квартала. Но ти погледни все пак дали няма нещо, което да ти се стори странно защото е възможно настройките по подразбиране за този модел да са различни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има едно MAC Clone което Enable а какви са ти настройките на Wireless--Advanced Wireless Setting

post-161981-1208289281_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами има едно MAC Clone което Enable а какви са ти настройките на Wireless--Advanced Wireless Setting

При мен са така:

Authentication Type: Auto

Basic Rate: Default

Transmission Rate: Auto

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK благодаря ти за отделеното време ще пробвам още някои работи и тогава ще пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.