Премини към съдържанието
ivoet

Проблем с Playstation 2

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали това е правилния раздел за темата и моля ако не е да бъде преместен където трябва.

Имам Плейстейшън 2 Слим от около 2 години. Има и чип Matrix Infinity 1.88. До оня ден всичко беше нормално, но от вчера не върти дисковете. Не знам какъв е проблема и моля да ме посъветвате какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го на сервиз.Може да ти се наложи да си купиш нов,защото обикновено ако се скапе оптиката при двойката цената на ремонта излиза колкото нов PS.Не се разбра какъв точно е проблема,не чете дисковете или изобщо не ги завърта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не върти дисковете изобщо. Излиза надписа Please Insert Playstation 2 compitable disc, което би трябвало да се появява ако сложа диск с формат различен от игра, dvd филм или аудио диск. Четох и за други хора с този проблем и според тях проблема е или оптиката или някакво моторче. Според други завъртането зависи от оптиката. Питам се дали е възможно въпросната оптика или моторче да се заменят и на каква цена ще е тук в България?

Редактирано от sick_wid_it (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом ти изписва да сложиш оригинален диск си мисля, че може да е от чипа... иначе що да е от оптиката? тя чете дисковете - не ги върти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с оригинален е същата работа. Какъвто и диск да сложа ефекта е един и същ. А за оптиката и аз не знам защо да е от нея. Просто го прочетох в някакъв форум.

Редактирано от sick_wid_it (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е оптиката,но като гледам какъв ти е проблема,по вероятно да е чипа и от там ти се скапва конзолата.Лошото е че поставянето на чипа ти изяжда гаранцията.Най добре ще е да го занесеш на сервиз,там ще ти кажат всичко,а и няма нужда да правиш ремонт,ако му е много висока цената.Както ти казах понякога ремонта на PS2 излиза,колкото нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, явно му е дошло времето. Прочетох някъде че PS2 и PS3 ги правят изключително некачествено и с изключително калпави части, но ще видя коло ще излезе и ще реша дали ще го прежаля или ще го оставям на ремонт. Все пак благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е оптиката.И на моята конзола даваше така ама я оправих.Виж си в настройките дали всичко съвпада с фабричните настройки.При мен този номер стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.