Премини към съдържанието
diwaka

Прекалено бавен комп.....

Препоръчан отговор

компа ми от няколко дни постояно ми забива в скайп например чата с 2 3 човека отвора още един и започва да забива и няма оправяне тряя рестарт.... процесора е постояно над 90 % процента sad.gif като започна да пиша ми излиза думите които сам написал след 20 30 секунди sad.gif как да го оправя в ц имам 10 гб свободни а в д 23 гб не ми се вярва да е от това sad.gif

Редактирано от diwaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори Task Manager -> Process

Виж кой процес товари най-много процесора, най-вероятно е вирус, ако да, можеш да го разпознаеш по "неточното" и несъдържателно име (пример: kmb12hk.exe) , и евентуално го спираш при Start Up на Windows (Start -> run -> "msconfig" -> Start Up... и махаш отметката на процесите, който смяташ за вируси.

Ако не става дума за вирус, а Skype, Mozilla Firefox или Winamp ти товари процесора толкова много, дейнсталирай програмата и инсталирай най-новата версия наново. Имай предвид, че при разговор Skype товари процесора на 40-50% и до 20% при пусната музика в Winamp.

Ако не разбираш много от компютри, по-добре не прави по-горната стъпка, защото може да объркаш нещо. Най-добре сканирай с един Up-to-date Anti-virus (аз ти препоръчвам Free AVG Anti-Virus, защото е лек и бърз)

Редактирано от needsleep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
компа ми от няколко дни постояно ми забива в скайп например чата с 2 3 човека отвора още един и започва да забива и няма оправяне тряя рестарт.... процесора е постояно над 90 % процента sad.gif като започна да пиша ми излиза думите които сам написал след 20 30 секунди sad.gif как да го оправя в ц имам 10 гб свободни а в д 23 гб не ми се вярва да е от това sad.gif

От колко време е този проблем?!

И коя е последната програма, която си инсталирал!?

И още нещо искам да знам какви програми използваш непрекъснато?!Докато работи самия компютър?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо искам да знам какви програми използваш непрекъснато?!Докато работи самия компютър?!

използвам Winamp skype i bitcomet и Internet Explorer по 2 3 прозореца :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
използвам Winamp skype i bitcomet и Internet Explorer по 2 3 прозореца :lock:

бит комета товари доста!!! я виж като го спреш него

пп:негова лека алтернатива е utorrent

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дефрагментиране правиш ли

:lock:

Компчето лети след това

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем сега като не правя нищо си върви добре смисал само ф интернет и скайп но като тръгна да играя отново започва а покривам сички изисквания преди 1 2 седмици игрите ми вървяха на пушка но сега забиват

Отвори Task Manager -> Process

как да го сторя с такива не се занимавам и незнам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ем сега като не правя нищо си върви добре смисал само ф интернет и скайп но като тръгна да играя отново започва а покривам сички изисквания преди 1 2 седмици игрите ми вървяха на пушка но сега забиват

как да го сторя с такива не се занимавам и незнам

Какви са тези игри?!И имах три въпросо към теб ти отговори само на един и не даваш възможност да разберем къде точно е проблема, за това пак те питам!

Чоля те тоя път за изчерпателен отговор по въпростие ми Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е отворил в таск бара 20 програми едновременно, говори в скайп, пуснал е Уинамп и тегли от Биткомет, в същото време е отворил 3 страници с интернет експлорер/файрфокс, е нормално да му забива и процесора да му се товари. Казва, че игрите му насичат. Това е от Биткомет, защото и при мен игрите насичаха когато теглех/ъплоадвах от него. И да изключи всички ненужни програми.

Ще ни бъде от полза да узнаем какъв процесор имаш и колко и колко рам памет.

пп: И аз имам един въпрос: Преди когато си извършвал всички тези неща едновременно, които си споменал по-горе, компютърът бавеше ли се така ? Отскоро ли започна ? Ако да, откога започна да го прави ? Нещо да си променял или инсталирал в компютъра и/или Уиндоус ?

Редактирано от needsleep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отговори за ^^ANGELSING^^ ем игрите са GTA3,FlatOut 2 , Cs 1.6 Fifa 08, fifa 05, BadDay LA,Neighbours From Hell 2, Heroes 5 , crashday понякога, GTA San Andreas , и подобни , проблема е от 1-2 седмици, последната програма е VistaMizer

отговори за needsleep компа е 2.53 гхз и 512 рам по рано не се бавеше така , започна от 1 2 седмици и съм си сложил скин на виста махнах го и проблема си остана sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
отговори за ^^ANGELSING^^ ем игрите са GTA3,FlatOut 2 , Cs 1.6 Fifa 08, fifa 05, BadDay LA,Neighbours From Hell 2, Heroes 5 , crashday понякога, GTA San Andreas , и подобни , проблема е от 1-2 седмици, последната програма е VistaMizer

отговори за needsleep компа е 2.53 гхз и 512 рам по рано не се бавеше така , започна от 1 2 седмици и съм си сложил скин на виста махнах го и проблема си остана sad.gif

VistaMizer? Подобни програми товарят доста, махни я. Особено, ако си пуснал разни графични гъзарии.

Редактирано от Max_Payne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.